December 16, 2018 - ، ساعت 14:09
 
 
استاندارخواستارشد؛
مدیران هرمزگان در مقابل هم نیستند تا مشکلات حل شوند


صبح ساحل ، سیاسی -  استاندار هرمزگان گفت: با توجه به ظرفیت های اقتصادی و صنعتی موجود در استان هرمزگان باید شرکت توسعه و عمران هرمزگان تشکیل شود.

فریدون همتی در نشست ستاد مدیریت و راهبری اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان، عنوان كرد: با توجه به ظرفیت های اقتصادی و صنعتی موجود در استان هرمزگان می توانیم شرکت توسعه و عمران هرمزگان را تشکیل و حمایت های مالی خوبی را از شراکت با شرکت های خصوصی و حتی دولتی استان جذب کنیم.

وی با اشاره به اهمیت حمایت از صندوق های صنفی مانند کشاورزی و خرد زنان، افزود: باید به سمتی بریم که هر خانه یک کارگاه تولیدی شود و خانواده ها برای برای تولید از طریق آموزش، توانمند شوند و همچنین با بازاریابی مناسب می توان همین محصولات را پس از استانداردسازی با کیفیت خوب به محصولات صادراتی تبدیل کرد.

استاندار هرمزگان تصریح كرد: شرایط کنونی کشور با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه دشمن قصد دارد بی نظمی در اقتصاد کشور ایجاد کند، بسیار نیازمند همبستگی و وحدت است.

همتی بیان داشت: دشمن قبل از خروج از برجام هم به دنبال ضربه به پیکره اقتصادی کشور بود اما دولت توانست با ورود به موقع بی نظمی و آشفتگی در بازار ارز را ساماندهی کند.وی اضافه کرد: دولت این آمادگی و توانمندی را برای ثبات در حوزه اقتصاد دارد و می تواند با بهره گیری از رهنمودهای مقام معظم رهبری شرایط مناسبی را برای تکیه بر درون زایی کشور و رونق صادرات ایجاد کند.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه باید از خواست دشمن برای آشفتگی اقتصادی بازار ایران جلوگیری كنیم، اظهار داشت: از مدیران استانی به عنوان عضوی از دولت محلی و اعضای شورای اداری انتظار دارم که روش ها، تصمیمات و فکرهای جدید در شرایط کنونی را به دولت پیشنهاد دهند، چون کم کاری باعث می شود تا دشمن در توطئه های اقتصادی موفق شود.همتی با بیان اینکه باید تمامی مردم استان از خدمات یکسانی بهره مند شوند، افزود: سیستم دولت الکترونیک را باید هر چه سریع تر فعال کنیم و مدیران کل باید به مدیران شهرستانی خود اختیارت زیادی برای حل مشکلات مردم بدهند تا مردم مجبور نباشند از مسیرهای طولانی مانند پارسیان، بشاگرد، بندرلنگه و جاسک به مرکز استان مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه دولت دکتر روحانی به دنبال جذب افراد و مدیران لایق و پرتلاش است، خاطرنشان کرد: مدیران جهادی، پای کار، پرتلاش و عملیاتی لازم است زیرا در این مقطع باید تلاش ها بیشتر از گذشته باشد.استاندار هرمزگان خطاب به مدیران گفت: باید همگی بدانید که در مقابل هم نیستیم و دستگاه های دولتی باید همراه و در کنار هم باشند تا مشکلات حل شوند.

هدف گذاری ایجاد 30 هزار شغل در هرمزگان 

 استاندار هرمزگان گفت: برای سال 97 ایجاد 30 هزار شغل در استان هرمزگان هدف گذاری شده است.

فریدون همتی در نشست كارگروه تخصصی اشتغال استان هرمزگان با اشاره به اعتبارات اختصاص یافته جهت ایجاد اشتغال در استان هرمزگان در سال جاری، عنوان كرد: برای ایجاد اشتغال روستایی در مرحله اول 96 میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت تسهیلات به استان ابلاغ شده و همچنین 137 میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر نیز به هرمزگان ابلاغ شده و تخصیص یافته است.

وی بر لزوم جهش قابل توجه در حوزه پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به ویژه در مناطق روستایی هرمزگان تا نیمه خرداد ماه سال جاری تاكید كرد و افزود: دستگاه های اجرایی و بانك ها با كوتاه كردن فرآیند و تشریفات اداری و همچنین تسهیل ضمانت ها، با جدیت بیشتر تسهیلات اشتغالزایی را به طرح های ارائه شده، پرداخت كنند.

استاندار هرمزگان با بیان اینكه برای سال 97 ایجاد 30 هزار شغل در استان هرمزگان هدف گذاری شده است، تصریح كرد: رسیدن به این شاخص و همچنین رقم سه میلیارد دلار صادرات غیرنفتی طی سال جاری در هرمزگان، بیانگر شكوفایی تولید، اقتصاد و سرمایه گذاری در استان خواهد بود.

همتی بیان داشت: 30 هزار شغل هدف گذاری شده برای سال 97 در بخش های صنعت، معدن، كشاورزی، گردشگری، خدمات و مشاغل خانگی و روستایی توزیع شده است.وی گفت: در بخش اشتغال مددجویان كمیته امداد و بهزیستی و همچنین مشاغل خانگی نیز اقدامات قابل قبولی در هرمزگان صورت گرفته و بسیاری از اهداف محقق شده است.استاندار هرمزگان با بیان اینكه دولت برای ایجاد اشتغال در سال 97 برنامه های گسترده ای دارد، اظهار داشت: دستگاه های اجرایی و مدیران باید با عزم و اراده ای جدی در این راستا كار كنند تا در شرایط جدید كه دشمن اقداماتی همچون خروج از برجام و تحریم را انجام داده، با استفاده بهینه از منابع و بسیج تمامی امكانات، اشتغال بیشتری ایجاد كنیم.ارسال شده: ساعت: 8:22

کلمات کلیدی: فریدون همتی ، نشست ستاد مدیریت ، راهبری اقتصاد مقاومتی

برچسب‌ها: سیاست
 
 
ورود جدی استانداری به مشکلات بندرعباس

کشتی‌سازی صنعتی مهم و اثرگذار برای کشور است

تجهیزات صنایع نفت و گاز جزیره «سیری» نیازمند نوسازی است

اتمام‌حجت استاندار با مدیران ناکارآمد

بررسی مسائل و مشكلات هشت شهرستان هرمزگان