December 19, 2018 - ، ساعت 01:10
 
 
فرماندار بندرعباس:
نگرانی از آسیب‌های اجتماعی در برخی مناطق شهر بندرعباس جدی است


صبح ساحل ، اجتماعی - فرماندار بندرعباس با اشاره به این‌که 41/2درصد از سکونت‌گاه‌های شهر بندرعباس از بافت فرسوده و حاشیه‌نشین است گفت: بزهکاری در بافت ناهمگن و درهم تنیده بروز می‌کند.

احمد پویافر در بندرعباس اظهار داشت: چندین طرح برای کاهش و رفع آسیب‌های اجتماعی توسط دستگاه‌های مختلف استان هرمزگان درحال اجرا است.

وی افزود: می‌بایست در این طرح که با هدف کاهش و رفع آسیب‌های اجتماعی در سطح جامعه از سوی سازمان تبلیغات اسلامی به استان‌ها ابلاغ شده است بکوشیم تا آسیب‌ها و معضلات اجتماعی را تا حد امکان کاهش دهیم.

فرماندار بندرعباس با بیان این‌که برخی از مناطق شهر به معضلات و آسیب‌های اجتماعی مبتلا شده‌اند تصریح کرد: حدود 41/2 درصد از سکونت‌گاه‌های شهر بندرعباس از بافت فرسوده و حاشیه‌نشین هستند که رقم بالایی است.

پویافر با تاکید بر این‌که بزهکاری در بافت ناهمگن و درهم تنیده بروز خواهد کرد، ابراز داشت: نگرانی در برخی مناطق شهر بندرعباس جدی است، بنابراین همه مسؤولان باید برای بهبود وضعیت کنونی همکاری کنند.وی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای کاهش و رفع آسیب‌های اجتماعی در محلات شهر بندرعباس گفت: نخستین اقدام را سپاه بندرعباس در قالب طرح تحول محلات در سال گذشته در دستورکار قرار داده و مقرر شد در هر محله با محوریت مسجد و با مدیریت امام جماعت اجرایی شود.

فرماندار بندرعباس بیان کرد: تشکیل ستاد بازآفرینی محلات با کمیته‌های مختلف و با مسؤولیت اداره‌کل راه و شهرسازی، شهرداری و بیش از 30 دستگاه اجرایی دیگر را اقدام مهم و اثرگذار دیگری دانست که در راستای کاهش و رفع آسیب‌های اجتماعی در محلات شهر بندرعباس بوده که طرح پایلوت آن در محله چاهستانی‌ها آغاز شده است.

پویافر افزود: علاوه بر کارهای یادشده، شهرداری بندرعباس دفاتر تسهیل‌گری را در محلات راه‌اندازی کرده که وظایفی شبیه ماموریت‌ها و وظایف ستاد بازآفرینی محلات و طرح تحول محلات را برعهده دارد.

وی بیان کرد: درحال حاضر نیز طرح کاهش آسیب‌های اجتماعی با سه رویکرد اعتیاد، کاهش طلاق و مفاسد اخلاقی در 13 محله آسیب‌پذیر بندرعباس درحال اجراست.

فرماندار بندرعباس در پایان تاکید کرد: تمامی دستگاه‌های عضو می‌بایست برای اجرای هرچه بهتر طرح کاهش آسیب‌های اجتماعی همت کنند./فارس ارسال شده: ساعت: 8:41

کلمات کلیدی: فرماندار بندرعباس ، طرح برای کاهش ، رفع آسیب‌های اجتماعی

برچسب‌ها: اجتماعی
 
 
شیرین دارو در مصاف با « نخل» باخت تلخی را تجربه کرد

انبار بزرگ حاوی مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته در بندرعباس پلمپ شد

وضعیت نان با دقت نظارت می‌شود

فرمانداری بندرعباس مصوبه شورای شهر را رد کرد

کشف خط لوله انتقال سوخت قاچاق درروستای گچین