December 11, 2018 - ، ساعت 08:13
 
 
با حضور رئیس انجمن دارت هرمزگان:
کارکنان «صبح ساحل» در مسابقه دارت شرکت کردند


صبح ساحل ، ورزشی - محمودرئیسی :از سوی انجمن دارت هرمزگان یک دوره کلاس فشرده آموزش دارت برای کارکنان روزنامه صبح ساحل برگزار شد.

 هاشم جعفری رئیس انجمن دارت استان هرمزگان در این‌باره گفت: ورزش دارت  یک ورزش حرفه ای و رقابتی است که به صورت پرتاب یک دارت به سمت صفحه هدف انجام می شود و به تمرکز، مهارت و یک دست محکم و قدرتمند نیازمند است.

وی گفت : ورزش دارت ورزش ساده‌ای است ولی این کافی نیست که فقط وسط تخته دارت را هدف قرار دهیم و پرتاب کنیم، بلکه تخته دارت 62 قسمت برای امتیاز دارد که هر کدام به نوبه خود از حساسیت بالایی برخوردار است.

این ورزش را پیر تا جوان ، چه پسر چه دختر وحتی معلولین و جانبازان ویا ناشنوایان می توانند به عنوان یک حرفه، یک ورزش ویا حتی یک تفریح سالم با خیالی آسوده وبرای رفع استرس انجام دهند.

رئیس انجمن دارت هرمزگان بیان داشت: بیشتر ورزش ها علاوه بر فضای زیاد نیز به امکانات گران و یا در ورزش های دسته جمعی نیاز به جمع آوری نفرات است ولی تمرین دارت را می توان در فضای بسیار کم و سه عدد دارت و یک تخته دارت و با حداقل یک نفر یا حداکثر نفرات انجام داد.

وی بیان داشت: فاصله طولی تخته دارت از زمین 173 سانتیمتر وفاصله برای پرتاب 237 سانتیمتر می‌باشد به عبارت دیگر بعد از نصب تخته دارت فاصله متر از مرکز تخته دارت تا محل استقرار باید 293 سانتیمتر باشد.

 جعفری  امتیازات و  قواعد مشترک در تمام بازی ها دارت را این گونه توضیح داد که دارت  بازی های مختلفی دارد و هرکدام از جذابیت خاصی بر خوردار است.

هر بازیکن در یک نوبت گردشی با انداختن سه دارت در هر نوبت (راند) بازی می کند. هر بازیکن یک دارت را در شروع بازی برای مشخص شدن نفر آغاز کننده بازی پرتاب می کند.

امتیازات به دست آمده بر مبنای امتیازی است که برای هر ناحیه در نظر گرفته شده است، نه بر مبنای رنگ آن. در صورت افتادن دارت از تخته دارت (اگرچه به نمره خورده باشد) امتیازی برای آن پرتاب در نظر گرفته نمی شود.

وی در مورد نحوه امتیاز گیری دارت هم گفت:   تخته دارت به صورتی طراحی شده است که دایره آن را به صورت قسمت های مثلثی که به وسیله میله فلزی از هم جدا شده است در آمده و البته اگر به شکل توجه کنید خواهید دید که که میله فلزی علاوه بر درست کردن این مثلث ها تخته دارت را به چهار قسمت مجزا تفکیک کرده است .  

اگر دارت شما در بین دو میله اول خورده باشد عدد شما در 2 ضرب می شود و اگر در بین دو میله دوم خورده باشد عدد شما در 3 ضرب خواهد شد و اگر در بین میله سوم باشد که معمولا به رنگ روشن است بخورد امتیاز شما 25 واگر در بین میله آخر به عبارتی مرکز قرار گیرد نمره شما 50 خواهد بود و اگر دارت شما داخل این میله ها نباشد عددی که روی آن است به تنهایی در نظر گرفته می شود، چنانچه پرتاب شما خارج از محیط مشخص شده باشد امتیازی برای شما در نظر گرفته نخواهد شد.حال هر مثلث عدد خود رادارد، و با پرتاب سه دارت در مجموع اعداد محاسبه می گردد، لازم به ذکر است هر سه پرتاب شما را یک راند گویند و در آخر شخصی برنده است که به امتیاز در نظر گرفته شده زودتر از دیگران دست پیدا کند.

 وی اظهار داشت : انجمن دارت این افتخار را دارد که دوره‌های آموزشی را برای ادارات و ارگان های مختلف برگزار کرده است  و این بار هم بسیار خوشحالم که در خدمت شماخبرنگاران و کارکنان روزنامه صبح سا حل هستم. 

در پایان این دوره آموزشی یک دوره مسابقه دارت هم بین 18 نفر از کارکنان و خبرنگاران روزنامه صبح ساحل برگزار شد ودر پایان  الهه بابایی از بخش نیازمندی‌های  روزنامه صبح‌ساحل با 174 امتیاز به عنوان نخست دست یافت.

محبوبه  حفیظی  ازکارمند بخش مالی با 116 امتیاز دوم شد و محمدابراهیم کرمی مدیر مالی روزنامه صبح ساحل با 113 امتیاز در مکان سوم ایستاد. 

راضیه نیرومند از بخش  صحفه آرایی با 108 امتیاز چهارم شد. رضا نخل پیما از نیازمندی‌ها  با 105 امتیاز پنجم شد و  بتول جهانگیری با 96 امتیاز عنوان  ششمی را کسب کرد.

 عنوان های  هفتم تاهجدهم  این رقابت را اسماعیل سالاری با 92 امتیاز ، صدف محمودی با 85 امتیاز، الهام کرمی با 72 امتیاز، خانم بهرامی و حسین نارنجی نسب هرکدام با 66 امتیاز،خانم باصره با 63 امتیاز، زهره کرمی با 57 امتیاز، محمدرضا موسوی با 53 امتیاز، حمیده مرادزاده با 47 امتیاز، اعظم رام با 46 امتیاز و خانم صانعی با 31 امتیاز  از آن خود کردند.در پایان این مسابقه از سوی مدیریت روزنامه صبح ساحل و با حضور شهرام ایرجی و فرزاد درخشنده دو نفر از قهرمانان دارت هرمزگان  به نفرات اول تا سوم  جوائزی به رسم یادبود اهدا شد.ارسال شده: ساعت: 7:35

کلمات کلیدی: سوی انجمن دارت ، یک دوره کلاس فشرده ، آموزش دارت ، کارکنان روزنامه صبح ساحل

برچسب‌ها: ورزش
 
 
معرفی و پتانسیل‌های میناب مهمترین خواسته از اصحاب رسانه است