December 11, 2018 - ، ساعت 08:14
 
 
در جلسه شورای اسلامی شهر بندرعباس؛
با کمک 5میلیارد تومانی به مصلی بندرعباس موافقت شد


صبح ساحل ، سیاسی - پرونده کمک پنج میلیارد تومانی به مصلی بندرعباس از محل سهم شهرداری بندرعباس از سه درصد مالیات بر ارزش‌افزوده با رأی اعضای شورای شهر بسته شد.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس در پنجاه و پنجمین جلسه رسمی این شورا که با دستور کار((در خصوص توافقنامه تنظیمی فی‌مابین نماینده ولی‌فقیه  و مدیرکل امور مالیاتی و سایر امضاکنندگان با موضوع پرداخت پنجاه میلیارد ریال با هدف تأمین منابع موردنیاز مسجد جامع» برگزار شد، اظهار کرد: مطابق توافقات انجام شده با استاندار هرمزگان قرار شد بودجه‌ای پنج میلیارد تومانی، از منابع خارج از استان به حساب شهرداری واریز شود و شورا تخصیص این بودجه را تصویب کند. اسلام باوقار افزود: مصوبه شورا پس از واریز مبلغ یاد شده از محلی غیر از درآمدهای شهرداری قابل‌اجراست.وی با اشاره به اینکه در مصوبه قید می‌شود که تنها پس از واریز بودجه یاد شده به حساب شهرداری بندرعباس از محلی خارج از درآمدهای شهرداری این مبلغ به مصلی پرداخت می‌شود. کیانوش جهانبخش، عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس با بیان اینکه وقتی هنوز پولی به حساب شهرداری واریز نشده نمی‌توان در این مورد رأی‌گیری کرد، افزود: این اعتبار هنوز در متمم بودجه سالانه نیامده و فرمانداری هنوز این متمم را تصویب نکرده و حتی منبع این کمک مشخص نیست، و نمی‌توان در خصوص آن تصمیم‌گیری کرد. وی خاطرنشان کرد: بنده با اصل کمک به مسجد جامع مخالف نیستم اما معتقدم فرآیند قانونی آن باید گذرانده شود.

اسماعیل بواشه، عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس نیز در این جلسه بیان کرد: در جلسه‌ای که با استاندار داشتیم این مبلغ به 7 میلیارد تومان افزایش یافت و قرار شد علاوه بر کمک 5 میلیاردی به مصلی بندرعباس، یک میلیارد تومان به مساجد اهل سنت، 500 میلیون تومان به تیم آذرخش و 500 میلیون تومان کمک به شهرداری نیز پرداخت شود، وقتی منبع واریزی این 7 میلیارد تومان واحد است باید کل آن در جلسه شورا به تصویب برسد نه اینکه دو میلیارد تومان آن را جداگانه تصویب کنیم.

پرویز سالاری، عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس نیز ابراز کرد: استاندار هرمزگان ثابت کرد که مبالغی که تاکنون تحقق پیدا نکرده است را می‌توان به استان اختصاص داد و می‌توان ردیف‌های بودجه مختلفی که حق مردم استان بوده را تحقق کرد.

وی با بیان اینکه مسجد برای شهر بندرعباس یک نماد بوده و رأی‌ دادن برای کمک به ادامه روند ساخت مصلی بندرعباس بهترین کار است، اظهار کرد: ما برای ترغیب مسئولین به این کمک‌ها و تحقق بودجه‌ها و صاف کردن بدهی‌هایشان، باید این کمک پنج‌میلیاردی را تصویب کنیم.  در پایان کمک پنج‌میلیاردی توافق شده با رأی موافق 7 عضو شورا، فرزانه آرامش، اسلام باوقار، جواد بلارک، پرویز سالاری، فاطمه جراره و حجت‌الاسلام احمد عامری سیاهویی تصویب شد؛ کیانوش جهانبخش و آبتین امیری نیز رأی مخالف دادند.

لازم به ذکر است فیصل دانش، نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس قبل آغاز دستور کار و همچنین اسماعیل بواشه، عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس قبل از آغاز رأی‌گیری صحن علنی شورا را ترک کردند.ارسال شده: ساعت: 8:35

کلمات کلیدی: خصوص توافقنامه ، تنظیمی فی‌مابین ، نماینده ولی‌فقیه ، مدیرکل امور مالیاتی

برچسب‌ها: سیاست
 
 
امام جمعه بندعباس: مسوولان! مشکلات کشاورزان را حل کنید

از قائم مقام نماینده ولی‌فقیه در امور اهل‌سنت استان هرمزگان

دومین همایش «وحدت و بیداری اسلامی» در بندرعباس برگزار می‌شود

با وعده های دروغین رای خود را خراب نکنیم

حضور حداکثری مردم