December 11, 2018 - ، ساعت 08:32
 
 
خوا ب زمستانی تیم‌های فوتسال و معضلی به نام مربی مجانی


صبح ساحل ، ورزشی - محمود رییسی: لیگ برتر فوتسال در حالی  از یک ماه دیگر آغاز می‌شود که هنوز ۶ تیم در خواب زمستانی به سرمی‌برند و تکلیفشان مشخص نیست.

لیگ برتر فوتسال درحالی از 15 تیر آغاز می‌شود که تنها یک تیم، تمرین‌هایش را شروع کرده و سایر تیم‌ها  یا  هنوز در خواب زمستانی به سرمی‌برند یا مشغول جذب بازیکن و مربی‌ هستند.

مس سونگون تنها تیمی است که از هفته پیش اردو زده و به دلیل حضور در جام‌باشگاه‌های آسیا،بابرنامه‌تر از سایر تیم‌ها ظاهر شده است.

همچنین تیم گیتی‌پسند اصفهان که زودتر از همه باشگاه‌ها وارد بازار نقل و انتقالات شده بود، با وجود جذب بازیکنان مدنظرش هنوز هیچ جلسه تمرینی نداشته است.

تیم‌های فرش‌آرای مشهد، آتلیه طهران قم، سن‌ایچ ساوه، مقاومت قرچک و اهورای بهبهان نیز فعالیت‌هایی در بازار نقل و انتقالات داشته‌اند اما هنوز تمرین‌ها را آغاز نکرده اند.

در این میان تیم‌های شهرداری ساوه، آذرخش بندرعباس،‌ ارژن شیراز، شهروند ساری، حفاری اهواز و مقاومت البرز در بلاتکلیفی کامل به سرمی‌برند و حتی حضور برخی از آن‌ها در لیگ قطعی نیست.

تیم منحل شده تاسیسات دریایی تهران نیز بدترین وضعیت ممکن را دارد و بعد از ناکامی مسئولان این باشگاه در واگذاری امتیاز تیم، مشخص نیست چه تیمی جایگزین تاسیسات دریایی خواهد شد.

ناصر صالح کارشناس فوتسال درباره زمان استاندارد برای شروع تمرین‌های پیش فصل توضیح داد: اگر بخواهیم تیم خوبی را برای یک فصل از لیگ برتر فوتسال آماده کنیم، به سه ماه زمان نیاز داریم تا اهداف تاکتیکی و بدنسازی مربی پیاده شود. اما متاسفانه باشگاه‌های ما تفکر حرفه‌ای ندارند چرا که مدیرانشان ورزشی نیستند. هر کسی به دنبال منافع خودش است و شما می‌بینید تیم‌هایی مثل مس و گیتی‌پسند هم باوجود این که مشکل مالی ندارند، یک ماه قبل از شروع فصل، استارت‌زده‌اند. بنابراین نابسامانی‌ها به خاطر سوءمدیریت است و مدیران نمی‌توانند برنامه‌ریزی درستی داشته باشند. از طرفی می‌بینیم به تیم‌های پایه اهمیت نمی‌دهند و به عنوان مثال گیتی‌پسند اصفهان درحالی که باید از پتانسیل فوتسال اصفهان استفاده کند، هیچ بازیکن بومی جذب نمی‌کند.

مدرس فوتسال AFC همچنین به سیاست به‌کارگیری مربی-بازیکن در  بین باشگاه‌ها انتقاد کرد و افزود: فوتسال ما با این سیاست‌ها افت می‌کند و دیدید تیم‌هایی مثل دبیری و تاسیسات دریایی که از مربی-بازیکن استفاده کرده بودند چطور منحل شدند. دیدگاه مربی و بازیکن متفاوت است و به اعتقادم یک مربی نمی‌تواند به صورت ثمربخش در زمین بازی هم حضور داشته باشد. آمدن مربیان جوان به لیگ، ارزشمند است اما وقتی می‌شنویم یک مربی با ۲۰ میلیون تومان قرارداد بسته، ناراحت می‌شویم. حتی مربی‌ای را می‌شناسم که بعد از پنج سال همکاری با باشگاه، مبلغی دریافت نکرده است. در شرایطی که مربیان باتجربه کنار می‌روند و مربیان مجانی ظهور می‌کنند، شک نکنید فوتسال نیز به نابودی کشیده خواهد شد. متاسفانه برخی از همکاران عزیز می‌خواهند به هر قیمتی که شده، باشند و برخی مدیران هم به دنبال منافع سیاسی خود هستند.صالح با بیان این که مشکل اقتصادی در وضعیت فعلی باشگاه‌ها تاثیرگذار بوده، اظهار کرد: صداوسیما هیچ کمکی به فوتسال نمی‌کند و مسئولان فوتسال هم نمی‌خواهند جلسه‌ای با این عزیزان داشته باشند تا آن‌ها را مجاب کنند که فوتسال در خون جوانان ایرانی است و باید از این رشته حمایت کنند. به همین دلیل است که می‌بینیم بازیکنان ایرانی راهی لیگ‌های خارجی مثل آذربایجان می‌شوند. این که بتوانیم بازیکن ترانسفر کنیم خوب است اما این که کجا بروند نیز مهم‌ است. به اعتقادم باید مسئولان فوتسال کشور باید فکر عاجلی کنند تا مشکلات تیم‌داری باشگاه‌ها حل شود.

 موسی زاهدی : 

مسئولان هرمزگان به جای حرف و جلسه تکلیف آذرخش را مشخص کنند

سرپرست تیم فوتسال آذرخش بندرعباس گفت:مسئولان استان هرمزگان تا دیر نشده به جای حرف و جلسه گذاشتن تکلیف تیم را مشخص کنند و ما را از این بلاتکلیفی نجات دهند.موسی زاهدی در مورد آخرین وضعیت تیم فوتسال آذرخش بندرعباس گفت: در حال  حاضر که با شما صحبت می‌کنم در این باشگاه هیچ خبری نیست و هنوز تکلیف قرارداد سرمربی، بازیکنان این تیم جهت حضور یا عدم حضور در لیگ برتر مشخص نیست. حتی  هنوز ما  نتوانستیم با بازیکنان فصل قبل خود تسویه کنیم و هنوز بدهکاری‌های زیادی داریم البته موضوع مشکلات مالی باشگاه برای ما عادی شده و هرساله این موضوع وجود دارد که آیا مشکلات مالی حل می‌شود یا خیر؟  آیا می‌توانیم با توجه به این مشکلات در لیگ حضور داشته باشیم؟

زاهدی در خصوص این که ظاهرا کمک‌هایی از سوی استانداری و نمایندگان مجلس به باشگاه شده است، گفت:  خیر اصلا چنین موضوعی صحت ندارد. مسئولین این استان فقط می‌توانند صحبت کنند و جلسه بگذارند اما این صحبت‌ها و جلسات نتیجه کار مشخصی ندارد و فقط در این جلسات حرف زده و قول کمک ومساعدت داده می‌شود. البته این بی انصافی است که بگوییم موضوع مشکلات باشگاه از سوی مسئولان استان دنبال نمی‌شود، چرا آن ها دنبال می‌کنند اما دنبال کردن آنها  نتیجه‌ای خروجی خوبی تا به امروز  برای باشگاه نداشته است.سرپرست آذرخش بندرعباس در پاسخ به سوال دیگری که آیا وضعیت مدیرعامل و هیات مدیره این تیم مشخص است یا خیر، گفت: واقعا نمی‌دانم مدیرعامل ما امسال احمدی یا رفیعی است اما از لحاظ قانونی  اگر حساب کنیم هنوز هم مدیرعامل، رفیعی و اعضای هیات مدیره، همان اعضای هیات مدیره قبل هستند. اما از نیم فصل قبل  به ما می‌گویند که مدیرعامل احمدی شده و کارهای باشگاه را وی دنبال می‌کند البته تا به امروز نه آن‌ها را دیده‌ایم و نه نتوانستیم با آنها جلسه‌ای برگزار کنیم.وی در پایان گفت: امیدوارم مسئولین استان هرمزگان به خصوص بندرعباس تا دیر نشده به جای حرف و جلسه گذاشتن تکلیف تیم را مشخص کنند و ما را از این بلاتکلیفی نجات دهند و همچنین امیدوارم در جلساتی که آنها برگزار می‌کنند یک خبر خوش و یک خروجی که تا حد عمل باشد و برای علاقه‌مندان به ورزش به خصوص فوتسال مفید و خوشحال کننده باشد انجام شود.

 وضعیت تیم های لیگ برتری : 

گیتی پسند اصفهان : 

گیتی پسند اصفهان  با حفظ بازیکنان فصل قبل و گرفتن چهار ملی پوش (مهدی جاوید، مهران عالیقدر،محمد شجری و مسلم اولاد قباد) از تیم تاسیسات دریایی تهران و شروع تمرینات پیش فصل به دنبال کسب عنوان قهرمانی است

تاسیسات دریایی:

 تاسیسات دریایی که تیمداری نمی‌کند و امتیازش در اختیار هیات فوتبال تهران قرار دارد و محمود خوراکچی با اسپانسری بانک پارسیان احتمالا درلیگ برتر شرکت می کنند.

ملی حفاری اهواز:

 ملی حفاری اهواز که شاکله فصل قبل خودش رو حفظ و فردا احتمال پیوستن میثم برمشوری بازیکن آذرخش به این تیم بسیار زیاد است.

آتلیه قم:

آتلیه قم  با جذب علیرضا وفایی یک از ملی پوشان فوتسال وبا حفظ بازیکنان و کادر فنی فصل قبل در پی حضور قوی در فصل جاری  می باشد. 

فرش آرا مشهد:

فرش آرا مشهد متعلق به خانواده مرتضایی هست که همه ساله با برنامه وارد لیگ می شوند و به واقع به باشگاه‌دارای برنامه در فوتسال هستند و تاکنون دو بازیکن سرشناس مقاومت قرچک به نام های صابر خوشنما و بهنام فعال جذب نموده  اند. 

آذرخش بندرعباس:

از آذرخش بندرعباس فعلا هیچ خبری نیست و فقط خبراز جلسات مسوولان می باشد .امیدواری همه هرمزگانی‌ها به این‌تیم‌پرطرفدار است که در هر بازی سالن فجر بندرعباس را به جهنمی برای حریفان تبدیل می کنند.هنوز هیچ چیزی در مورد این باشگاه وجود ندارد و آینده بسیار مبهم دارد و  هیچ بازیکنی تحت قرارداد باشگاه نیستند. 

شهروند ساری :

شهروند ساری  با حضور نجاریان که عضو کمیته فوتسال و‌هیات‌مدیره سازمان لیگ  است هیچ نگرانی ندارند و به قطع یقین با توپ پر واردلیگ خواهند شد و با تمدید کادر و بازیکنان اوایل هفته تمرینات را شروع می کند.

 مقاومت البرز:

مقاومت البرز تیم‌نظامی که با جذب بازیکنان سرباز از جمله میثم خیام بازیکن‌فصل قبل آذرخش و سروری و رحیمی از فرش آرا درصدد شروع خوب در لیگ برتر  دارد  و از آنجایی که اکثر بازیکنان فصل قبل با این‌تیم قراداد دارند دغدغه از این بابت ندارند و از اول هفته گذشته تمرینات  خود را  شروع  کرده اند.

شهرداری ساوه:

شهرداری ساوه با مصوبه شورای شهر ساوه امسال هم در لیگ برتر حضور خواهد داشت و دنبال جذب سه بازیکن جدید که هنوز اعلام نشده است.

مقاومت قرچک:

مقاومت قرچک با زرخانی برای هدایت تیم در فصل ۹۷ به توافق رسیدند و در حال جذب بازیکن‌هستند و تیم نظامی هستند و از تیم های دیگر بازیکن اضافه می کند.

 ارژن شیراز:

ارژن شیراز که فصل گذشته مشکلات زیادی داشت ده بازیکن از فصل گذشته تحت قرارداد  خود دارد  و کادر فنی به دنبال جذب بازیکن جدید می باشد.

اهورا بهبهان :

اهورا بهبهان تیم تازه لیگ برتری ۳هفته است که تمرینات پیش فصل خود را شروع کرده و آماده شروع لیگ برتر می شود.

سن ایچ ساوه :

سن ایچ ساوه جواد اصغری مقدم را به عنوان سرمربی و همچنین چند بازیکن سرشناس جذب نموده و از ابتدای هفته قبل با حضور در شمال کشور تمرین پیش فصل خود را آغاز نموده است.

 بازیكن آذرخش به تیم مقاومت البرز پیوست

بازیکن فصل گذشته تیم فوتسال آذرخش بندرعباس به تیم لیگ برترى مقاومت البرز پیوست.میثم خیام بازیكن فصل گذشته تیم آذرخش بندرعباس براى گذراندن دوره خدمت سربازى راهى تیم مقاومت البرز شد.

پیش از این نیز میلاد چراغى دیگر بازیكن تیم فوتسال آذرخش بندرعباس با پیوستن به تیم دالیان چین از جمع نارنجى پوشان آذرخش جدا شده بود.

تیم فوتسال آذرخش بندرعباس تا كنون براى فصل جدید لیگ برتر كشور با بازیكنى براى حضور در این تیم وارد مذاكره نشده است .مسابقات لیگ برتر فوتسال كشور از 15 تیر ماه آغاز می شود و تیم آذرخش در نخستین هفته این رقابت ها میزبان ارژن شیراز است.ارسال شده: ساعت: 8:10

کلمات کلیدی: لیگ برتر فوتسال ، 15 تیر آغاز

برچسب‌ها: ورزش
 
 
«آتیه سازان غدیر» خود را به یک قدمی «قائم میناب» رساند

آذرخـش سرخـون نخستين پيروزي را دشت کرد

«آذرخش بندرعباس» با شكست شروع كرد

دیدارآذرخش و دبیری در هاله ای از ابهام

آذرخش سرخون پدیده لیگ شد