December 11, 2018 - ، ساعت 08:13
 
 
نماینده مردم بندرعباس :
جلوی نرخ‌های بی‌ضابطه بلیت هواپیما گرفته شود


صبح ساحل ، سیاسی - یک عضو کمیسیون عمران مجلس با تأکید بر ضرورت نظارت بیشتر بر عملکرد ایرلاین ها در مناسبت های خاص سال، گفت: برای رفع ایرادات وارده به پروازهای چارتری و همچنین نرخ های شناور بلیت باید کار کارشناسی دقیق انجام شود تا مصوبه ای به نفع مردم صادر شود.

به گزارش ایسنا، حسین هاشمی تختی با انتقاد از گران فروشی بلیت هواپیما در مناسبت های خاص سال، تصریح کرد: متاسفانه شناور شدن نرخ بلیت عاملی برای تعرض به حق و حقوق مردم و اعمال فشار بر آن ها شده است.

نماینده مردم بندرعباس، حاجی آباد، قشم و خمیر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه شناور بودن نرخ بلیت هواپیما بیشتر مواقع به ضرر مردم از حیث گرانی بلیت بوده است، افزود: دیده شده برای اینکه اعتراض ها زیاد نشود گاهی نیز نرخ بلیت برای مسیرهای رفت ارزان تعیین می شود که متاسفانه در مسیر برگشت با قیمت های نجومی جبران می شود.

هاشمی تختی با تاکید بر اینکه شکایت هایی از نرخ بلیت گران هواپیما در مناسبت های خاص تا یک میلیون تومان نیز به مجلس رسیده است، تصریح کرد: متاسفانه همیشه در زمان اوج تقاضا برای سفر نرخ بلیت هواپیما نجومی شده و مردم را متضرر می کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه یک بار برای همیشه باید جلوی نرخ های بی ضابطه بلیت هواپیما گرفته شود، افزود: شناور شدن نرخ ها بهانه ای برای اعمال فشار به مردم شده از این رو باید با بررسی های کارشناسانه تصمیمی دراین راستا اتخاذ شود.

وی با اشاره به اینکه پروازهای چارتری گران در مناطق محروم کشور فشارهای مضاعفی را بر مردم ایجاد کرده اند، اظهار کرد: کمیسیون عمران مجلس در رابطه با نرخ های بی ضابطه بلیت هواپیما بارها با مسئولان مربوطه تشکیل جلسه داده و با وجود تذکرات پی در پی هنوز نتیجه ای حاصل نشده است.

این نماینده مجلس در پاسخ به این سوال که حذف پروازهای چارتر به صلاح است یا خیر؟ بیان کرد: پروازهای چارتری علاوه بر مزایایی که از حیث ارزانی بلیت هواپیما در برهه ای از زمان ها دارند معایب بسیاری از جمله سوخت شدن پول مردم در اثر اخذ بلیت اشتباهی را نیز دارند.هاشمی تختی ادامه داد: باید برخی از پروازها از حالت چارتری خارج شده تا معایب بسیار آن ها و اعتراضات بی شمار در خصوص آن ها کاهش یابد.

این عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، در پایان عنوان کرد: بررسی تخلفات ایرلاین ها و همچنین رفع ایرادات وارده به پروازهای چارتری و همچنین نرخ های شناور بلیت باید کار کارشناسی دقیق انجام شود تا مصوبه ای به نفع مردم صادر شود.ارسال شده: ساعت: 7:59

کلمات کلیدی: حسین هاشمی تختی ، گران فروشی ، بلیت هواپیما ، مناسبت های خاص سال

برچسب‌ها: سیاست
 
 
در جلسه جبهه متحد اصولگرایان چه گذشت

اعلام قیمت جدید بلیت هواپیما در مسیرهای داخلی بندرعباس

حضور 50 نفر ازمعتمدین هرمزگانی درمعارفه هاشمی تختی

مقاومت بوشهرآنها را به سمت هرمزگان سوق داد

بازتاب افزایش قیمت بلیت هواپیما