December 14, 2018 - ، ساعت 20:54
 
 
روز قدس ابتکار هوشمندانه امام راحل


صبح ساحل ، سیاسی - جهان اسلام مانند همیشه برای خلق حماسه به رفتار ملت ایران چشم دوخته،که دراین میان مردم ولایت مدار و همیشه در صحنه هرمزگان عزیز اعم از شیعه و سنی همه ساله با وحدت و انسجام بیش ازپیش و همچنین با شور و نشاط افزون تر در کنار هم یک صدا فریاد مرگ بر امریکا و مرگ بر اسراییل سرداده و در حمایت از قدس شریف و دفاع از آرمانهای امام و انقلاب در مراسم باشکوه راه پیمایی روز قدس شرکت می‌کنند. بیش از نیم قرن است فلسطین سرزمین پیامبران صلح، محبت و عشق آماج صبوعانه‌ترین و وحشایانه‌ترین نسل کشی‌ها قرار داشته است و این در حالی است که غیرت و شرف زنان و مردان فلسطینی در دفاع از سرزمین، شرف و ناموس‌شان همواره ستودنی بوده است.

\r\n

 در طول نیم قرن اخیر حاکمان خودفروخته عرب نه تنها چشم تغافل بر این نسل‌کشی آشکار بسته‌اند و هیچگاه حمایت درخوری از مردم مظلوم فلسطین نداشته‌اند، بلکه بارها دست دوستی و آشتی به سمت تاراج کنندگان مال و جان و ناموس مردم فلسطین دراز کرده‌اند.

\r\n

ابتکار هوشمندانه حضرت امام خمینی (ره) در صدور بیانیه تاریخی سال ۵۸ مبنی بر نام گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی”قدس”،حرکت بی نظیر و اساسی در همبستگی و بیداری امت اسلامی در دفاع از قدس شریف و آرمان ملت مظلوم فلسطین در مقابل جبهه کفر و استکبار است. روز قدس را امام خمینی(ره) در تاریخ به یادگار گذاشت تا مردمان مسلمان جهان از ستمی که بیدادگران بر ملت مظلوم فلسطین روا می کنند، غافل نمانند.این فریاد بیدار باش بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران، شلاقی بود بر ذهن های خفته ملت اسلام، تا از خواب عمیق غفلت بیدار شوند. اکنون پس از گذشت سال ها، شاهد شهرت جهانی روز قدس و در نوردیدن مرزها و در اعماق دل و جان ملت های آزاداندیش جهان وبه ویژه در کشورهای اسلامی، هستیم.

\r\n

ماه مبارک رمضان موسم دلدادگی حقیقی و عبادت خالصانه (عبادت مقبول) است. با سپری‌شدن پی‌درپی روزهای ماه صیام، انتظار می‌رود با افزایش توشه روزه‌داران و افزایش شور بندگی، اشتیاق به انجام وظایف بندگی که همانا تبعیت بیشتر از احکام الهی است نیز فزونی یابد.

\r\n

 یکی از این وظایف خطیر که به عهده هر مسلمانی نهاده شده، حمایت از مظلومان و مستضعفان است که امام خمینی کبیر، پس از پیروزی انقلاب با تعیین «روز قدس» برای خروش امت مسلمان علیه رژیم غاصب و کودک‌کش صهیونیست و حمایت از ملت مظلوم فلسطین، انجام این وظیفه را در دل ماه خدا تعبیه کرد تا مسلمانان جهان در این روز با زبان روزه و به پشتوانه عشق به بندگی و تبعیت از فرمان خداوند، عبادت تجسم‌یافته‌ای را در دل عبادت دیگری به نمایش گذارند تا جهانیان به مفهوم عبادت و قدرت اسلام واقف شوند. یکی از راه‌های اصلی خنثی‌کردن توطئه های رژیم صهیونیستی استفاده از فرصت بی‌نظیر «روز قدس» و برگزاری باشکوه مراسم این روز در دنیاست تا به توطئه‌گران اثبات شود، فلسطین و آزادسازی قدس شریف مسئله اول جهان اسلام است و توطئه‌های صهیونیستی نمی‌تواند اندیشه آزادسازی قدس را که کابوس همیشگی صهیونیست‌هاست، برای لحظه‌ای از اذهان مسلمانان دور سازد، هرچند ابزار این توطئه گروه‌های مزدور فریب‌خورده‌ای، چون داعش باشند. حضور عظیم و غیرتمندانه و استکبارستیزانه روزه‌داران آگاه در سراسر جهان در راه‌پیمایی روز قدس، هوشمندی و اراده راسخ مسلمانان جهان برای آزادی قدس را به اثبات می‌رساند. پس می‌کوشیم قطره‌ای از سیلی باشیم که برای آزادی قدس شریف به راه می‌افتد. ان‌شاءاللهارسال شده: ساعت: 8:38

کلمات کلیدی: آخرین جمعه\r\nماه مبارک رمضان \r\nروز جهانی”قدس

برچسب‌ها: سیاست