November 16, 2018 - ، ساعت 11:10
 
 
در ديدار استاندار و سفير اتريش چه گذشت ؛
فرش قرمزهرمزگان زیرپای سرمايه گذاران اتريشی


صبح ساحل ، سیاسی - استاندار هرمزگان با بیان اینكه آمادگی داریم در زمینه های متنوع از جمله گردشگری، صنعت، آبزیان و شیلات از ظرفیت كشور اتریش در هرمزگان استفاده كنیم، گفت: سرمایه گذاران كشور اتریش برای فعالیت در هرمزگان مورد حمایت قرار می گیرند.

فریدون همتی در دیدار با سفیر اتریش در جمهوری اسلامی ایران با اشاره به روابط سیاسی 700 ساله میان ایران و اتریش، عنوان كرد: پس از انقلاب اسلامی اولین مقام بلند پایه اروپایی كه به ایران سفر كرد، رئیس جمهور اتریش بود و در طول دوران تحریم نیز رئیس جمهور اتریش به ایران آمد كه بیانگر روابط عمیق دو كشور است.

وی ادامه داد: در دوران تحریم برنامه پروازهای هواپیماهای ایران از سوی اتریش با مشكل مواجه نبود كه همه این موارد نشان می دهد اتریش دوست پایداری برای جمهوری اسلامی ایران است.استاندار هرمزگان با بیان اینكه سفیر اتریش چشم انداز خوبی برای تعمیق روابط ایران و اتریش دارد، افزود: با درك استراتژیك سفیر اتریش به چشم انداز خوبی از روابط دو كشور خواهیم رسید.

همتی ضمن معرفی ویژگی ها و ظرفیت های استان هرمزگان، تصریح كرد: هرمزگان با داشتن دو هزار و 400 كیلومتر ساحل در سرزمین اصلی و جزایر، دارای دو منطقه آزاد، پنج منطقه ویژه اقتصادی، هفت پالایشگاه از جمله پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس به عنوان بزرگترین پالایشگاه تولید فرآورده های نفتی در جهان، صنایع بزرگ تولید فولاد و صنعت آب شیرین كن در مقیاس های بزرگ و كوچك است.وی با بیان اینكه سرزمین خشكی و دریا و سواحل هرمزگان فرصت های گرانبهایی برای گردشگری دارند، اظهار داشت: زیرساخت های حمل و نقل هوایی، زمینی، ریلی و دریایی در هرمزگان وجود دارد و این استان دارای 11 فرودگاه از جمله سه فرودگاه بین المللی است.استاندار هرمزگان خاطرنشان كرد: در زمینه كشاورزی محصولات خوب و ارگانیك در هرمزگان تولید می شود و همچنین این استان دارای ظرفیت های بزرگی در عرصه شیلات و صنایع دستی است.

وی بیان داشت: امنیت خلیج فارس و تنگه هرمز توسط نیروهای دریایی مستقر در استان هرمزگان تامین می شود و این استان در منطقه مهم و استراتژیكی قرار دارد.استاندار هرمزگان با بیان اینكه آمادگی داریم در زمینه های متنوع از جمله گردشگری، صنعت، آبزیان و شیلات از ظرفیت كشور اتریش در هرمزگان استفاده كنیم، افزود: سرمایه گذاران كشور اتریش برای فعالیت در هرمزگان مورد حمایت قرار می گیرند و امیدواریم این سفر سرآغاز خوبی برای توسعه فعالیت ها باشد.

اتریش حق ایران را در برجام به رسمیت می شناسد

اشتفان شولتس سفیر اتریش در جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار با بیان اینكه هرمزگان نخستین استان در جنوب ایران است كه به آن سفر می كنم، اظهار داشت: در طی 10 ماه اخیر كه ماموریت بنده در ایران آغاز شده چند سفر به استان های شمالی این كشور داشته ام و هرمزگان را به عنوان اولین استان در جنوب ایران برای بازدید و سفر انتخاب كردم.

وی با بیان اینكه اتریش به اهمیت استان هرمزگان برای تامین امنیت خلیج فارس واقف است، افزود: استان هرمزگان و شهر بندرعباس دروازه ای به سمت خلیج فارس محسوب می شوند.

شولتس با بیان اینكه در حال حاضر دو شركت اتریشی در زمینه های شیرین سازی آب و امور بندری در هرمزگان فعالیت دارند، تصریح كرد: در هرمزگان می توانیم همكاری راهبردی در زمینه تولید محصولات ارگانیك كشاورزی و امنیت و مدیریت آب داشته باشیم.

وی با تاكید بر اینكه اتریش خود را شریك نزدیكی برای توسعه همكاری با بخش خصوصی ایران می داند، بیان داشت: با تلاش های صورت گرفته در اتریش 40 دریاچه این كشور به كیفیت آب شرب رسیدند و ما آمادگی داریم این گنجینه علم و دانش در زمینه آب را با هرمزگان به اشتراك بگذاریم.

سفیر اتریش در جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان كرد: در زمینه كشاورزی نیز شباهت زیادی میان كشاورزی اتریش و استان هرمزگان می بینیم و آماده همكاری برای تولید محصولات ارگانیك كشاورزی در این استان هستیم.

شولتس با بیان اینكه دكتر روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در اولین سفر دور دوم ریاست جمهوری خود روز 13 تیر ماه سال جاری به كشور اتریش سفر می كند، عنوان كرد: بازدید بنده از استان هرمزگان می تواند مقدمه خوبی برای مطرح كردن توسعه همكاری ها در این سفر باشد.وی با تاكید بر اینكه اتریش حق ایران را در بهره گیری از مزایای اقتصادی برجام به رسمیت می شناسد، بیان داشت: ما اعتقاد داریم كه باید به ایران برای استفاده از مزیت های اقتصادی برجام تضمین داده شود و از عدم امنیتی كه برای فعالیت بنگاه های اقتصادی در این خصوص ایجاد شده، متاسفیم.

شولتس گفت: در سفر بعدی با یك هیئت اقتصادی از اتریش به هرمزگان سفر خواهیم كرد تا همكاری ها توسعه یابد.ارسال شده: ساعت: 7:56

کلمات کلیدی: فریدون همتی ، دیدار با سفیر اتریش

برچسب‌ها: سیاست
 
 
ورود جدی استانداری به مشکلات بندرعباس

کشتی‌سازی صنعتی مهم و اثرگذار برای کشور است

تجهیزات صنایع نفت و گاز جزیره «سیری» نیازمند نوسازی است

اتمام‌حجت استاندار با مدیران ناکارآمد

بررسی مسائل و مشكلات هشت شهرستان هرمزگان