November 16, 2018 - ، ساعت 11:44
 
 
معاون استاندار خطاب به فرمانداران:
زیرساخت‌های سرمایه گذاری در شهرستان‌ها تقویت شود


صبح ساحل ، اقتصادی - معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: فرمانداران زیرساخت های سرمایه گذاری را در شهرستان های تابعه استان هرمزگان فراهم و تقویت كنند.

ایرج حیدری در گردهمایی فرمانداران و بخشداران استان هرمزگان كه به صورت ویدئو كنفراس و با حضور مدیران حوزه اقتصادی و سیاسی استانداری هرمزگان برگزار شد، با اشاره به جایگاه حاكمیتی فرمانداران، عنوان كرد: فرمانداران نسبت به جایگاه مهم حاكمیتی و اختیارات گسترده ای كه دارند واقف باشند و با توجه به جایگاه خطیری كه در شهرستان ها دارند، شكوفا شدن ظرفیت های این مناطق به تلاش ها و پیگیری های  آنها وابسته است و باید از همه ظرفیت ها برای رشد و توسعه این مناطق بهره بگیرند.

وی با تاكید بر حضور مدیران كل دستگاه های اجرایی  در شهرستان های تابعه استان، افزود: مدیران كل دستگاه های اجرایی بر اساس قانون موظف هستند به دعوت های فرمانداران برای حضور در شهرستان های تابعه استان  جامعه عمل بپوشانند و به درخواست های قانونی آنها ترتیب اثر دهند و كوتاهی در این رابطه از هیچ مدیركل بدون عذر قانونی پذیرفته نیست.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان خاطرنشان كرد: در صورت حضور مستمر مدیران كل در شهرستان ها با دعوت و هماهنگی فرمانداران  جهت اتخاذ تدابیر مناسب برای حل مشكلات مردم در خود این مناطق، دیگر شاهد سرازیر شدن مشكلات شهرستان ها در مركز استان نخواهیم بود و این امر اداره روند امور را تسریع خواهد كرد.

حیدری تصریح كرد: در شرایط فعلی رویكرد مهم كشور و همچنین رویكرد دكتر همتی استاندار هرمزگان بهبود شرایط اقتصادی برای رونق تولید و اشتغال است.وی گفت: حل بسیاری از مسائل و مشكلات كشور در حوزه آسیب های اجتماعی كه حوزه تخصصی معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی و فرمانداران است منوط به بهبود زیرساخت های اقتصادی  و عمرانی است و در صورت تحقق این مهم بسیاری از دغدغه ها و مسائل و مشكلاتی كه حوزه سیاسی و فرمانداران با آن مواجه هستند، مرتفع خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان  با تقدیر از تلاش های فرمانداران استان برای بهبود فضای كسب و كار، گفت: فرمانداران شرایط  سرمایه گذاری در سطح شهرستان های تابعه استان  به ویژه زیرساخت ها را فراهم نمایند تا روند جذب سرمایه گذاری ها در این مناطق سرعت گیرد.

حیدری با اشاره به حساسیت ها و تلاش های استاندار هرمزگان برای بهبود شرایط سرمایه گذاری در استان، افزود: دكتر همتی استاندار هرمزگان با توجه به حساسیتی كه بر روی مقوله های مهمی همچون جذب سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی دارند بر تقویت دفاتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری و هماهنگی امور اقتصادی استانداری از همه لحاظ به ویژه نیروی انسانی برای پیشبرد امور به صورت ویژه تاكید دارند.

وی با تاكید بر تقویت فعالیت های حوزه سرمایه گذاری در شهرستان های استان، اظهار داشت: فرمانداران تابعه استان با توجه به اختیاراتی كه دارند نسبت به تقویت حوزه های سرمایه گذاری و اقتصادی در شهرستان های تابعه خود فعالانه تر عمل كنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان اضافه كرد: مسائل و مشكلاتی كه فرمانداران شهرستان های تابعه استان در حوزه پشتیبانی مطرح نموده اند بجا و منطقی است و این مسائل دغدغه استان نیز می باشد و فرمانداران علاوه بر ظرفیت استانداری از سایر ظرفیت ها برای تقویت حوزه پشتیبانی خود بهره بگیرند.

فرمانداران تدابیر لازم را برای کنترل و نظارت

بر بازار اتخاذ کنند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان نیز گفت: قیمت های بالای برخی اقلام تره بار که محصولات داخلی هستند کاذب بوده و فرمانداران باید نظارت و کنترل لازم را بر روی بازار داشته باشند.

بهروز اکرمی عنوان كرد: برخی افزایش های قیمت در بازار فقط توسط سودجویان صورت گرفته و به شرایط فعلی کشور ربطی ندارد و فرمانداران به عنوان نماینده عالی دولت در شهرستان ها باید برای افزایش نظارت و کنترل بازار اقدامات لازم را انجام دهند.

وی بر جذب سرمایه گذار و ارز آوری در کشور و استان تاکید کرد و گفت: باید فرمانداران برای جذب سرمایه گذار و ارز آوری به کشور و استان از  ایده های نو و خلاقانه استفاده کنند تا بتوانند حداکثر جذب را داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان صنعت گردشگری را یکی از ظرفیت های جذب سرمایه گذار در استان دانست و گفت: فعال سازی صنعت گردشگری علاوه بر جذب سرمایه گذار، در زمینه ارز آوری نیز برای استان نقش خواهد داشت.اکرمی بهترین راه مقابله با شرایط اقتصادی فعلی را صرفه جویی دانست و عنوان کرد: صرفه جویی در هزینه های جاری در برون رفت از این شرایط بسیار حائز اهمیت است و ادارات باید سعی کنند در تمامی موارد صرفه جویی انجام دهند.وی با اشاره به نیاز برگزاری جلسه کارگروه تخصصی اشتغال و سرمایه‌گذاری در شهرستان بشاگرد، گفت: یکی از مصوبات این جلسه برگزاری کارگروه تخصصی اشتغال و سرمایه ‌گذاری استان در بشاگرد به منظور پیگیری مسائل و مشکلات این شهرستان است.ارسال شده: ساعت: 8:28

کلمات کلیدی: ایرج حیدری ، گردهمایی فرمانداران ، بخشداران استان

برچسب‌ها: اقتصاد
 
 
دانه درشت ها در اولویت مبارزه با فساد هستند

توصیه های استاندار به فرمانداران هرمزگان

استان ظرفیت های زیادی از دریا تا معدن دارد

وظیفه داریم دولت را کوچک و بخش خصوصی را بزرگ کنیم

لزوم رعایت اصل بی طرفی در انتخابات