November 16, 2018 - ، ساعت 11:39
 
 
برترین‌های اصناف استان هرمزگان تجلیل شدند


صبح ساحل ، اقتصادی -  همایش تجلیل از برترین‌های اصناف استان هرمزگان با حضور مقامات استانی و کشوری برگزار شد.

به گزارش ایسنا،به مناسبت یک تیر روز اصناف همایش تجلیل از برترین‌های اصناف هرمزگان توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان و اتاق اصناف هرمزگان برگزار شد.رئیس اتاق اصناف هرمزگان در این همایش گفت: بندرعباس و بندرلنگه از قدیم کانون تجارت ایران بوده است.

عبدالمجید جلالی بابیان اینکه استان هرمزگان در دو سه سال اخیر در زیرساخت‌های تجاری و صنعتی پیشرفت زیادی داشته است تصریح کرد: اما باید یک سری از واقعیت‌ها را هم گفت چراکه در حوزه تجارت علی‌رغم زیرساخت‌ها و شرایط خوب اکنون بازار تهی از کالا شده‌است.

وی اضافه کرد: با قطع کردن مراودات برای استان‌های مرزی مثل هرمزگان که همواره با کشورهای همسایه مبادلات داشته‌اند برخی مشکلات روی داده که حتی بعضی از تولیدی‌ها به ورشکستگی رسیده‌است.

رئیس اتاق اصناف هرمزگان با اشاره به سخن رهبری که فرموده‌اند «اصناف امین مردم‌اند» خاطرنشان کرد: دولتی‌ها نگاه ویژه به این حوزه داشته باشند و به تشکل‌های صنفی ارز اختصاص دهند.جلالی با بیان اینکه مناطق آزاد مثل قشم موجب کسادی بازار شده است ابراز کرد: جهت کمک به اقتصاد استان بازارچه‌های مرزی احیا شوند.

وی با تاکید بر اینکه  استان هرمزگان همواره پیرو سیاست‌های دولت و رهنمودهای رهبری بوده بیان کرد: بازاریان اصالت داشته و همواره با نظام بوده اما خواسته‌هایی هم وجود دارند که باید بدان توجه شود لذا با حمایت بیشتر از این عزیزان صنفی آرامش و آسایش را که از خواسته‌های بازاریان است دولت فراهم کند.

رئیس سازمان صنعت و معدن تجارت استان هرمزگان با تاکید بر گفته‌های رئیس اتاق اصناف هرمزگان مبنی بر قول همراهی اصناف و بازاریان هرمزگان با انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی اظهار کرد: با اصلاحیه در آیین‌نامه‌ها سعی کرده‌ایم شرایطی را فراهم کنیم تا بازاریان از طریق ملوانی بتوانند اقلام اساسی را تامین کنند.

خلیل قاسمی با بیان اینکه بزرگ‌ترین تشکیلات کشور تشکل بازار و انصاف است گفت: در هرمزگان غیر از مناطق آزاد قشم و کیش 40 هزار واحد صنفی فعال هستند و بازار و تجارت و کسب‌وکارهای خرد شغل عمده مردم هرمزگان است.

وی یا بیان اینکه جلسات منظمی با اصناف و اتاق‌ها در سازمان برگزار می‌شود اضافه کرد: در آخرین جلسه دغدغه بازار و مردم در آخرین جلسه مطرح شد که قرار شد اتحادیه‌ها خود بازار را پایش کنند.

رئیس سازمان صنعت و معدن تجارت استان هرمزگان با ارایه گزارش آماری از عملکرد اصناف و بازار در سال گذشته تصریح کرد: نسبت به سال گذشته در زمینه صدور پروانه کسب 20 درصد رشد داشته‌ایم.

قاسمی با بیان اینکه در راستای عمل به تعدات و مسئولیت‌های اجتماعی اصناف تا کنون مسجو و ساختمان‌های اداری احداث کرده‌اند خاطرنشان کرد: همگی این کارها توسط خود تشکل‌های صنفی اصناف انجام شده و دولتی نبوده و ما فقط نظارت داشته‌ایم.

وی بیان کرد: 144 اتحادیه صنفی در استان فعال است.مدیر عامل سازمان حمایت از مصرف کنندگان وتولید کنندگان کشور بر لزوم برخورد با گران فروشان تاکيد کرد.محمود نوابی در همایش اصناف هرمزگان در بندرعباس افزود: نظارت و کنترل قیمت‌ها در بازار با هدف حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان داخلی ضروری است.

نوابی با درخواست از استاندار به عنوان عالی‌ترین مقام استان خاطرنشان کرد: دولت در اوضاع مالیاتی و بیمه به کمک اصناف بیاید و با توجه به وجود دشمن از داخل خودزنی نداشته باشیم و زمانی که می‌بینیم بازار رونق نداشته، مالیات را به کسب‌وکارها اضافه نکنند.

استاندار هرمزگان هم در این همایش گفت: با رصد بازار توسط بازرسان تعزیرات حکومتی و سازمان صنعت معدن و تجارت استان، واحد‌های صنفی منصف شناسایی و از آنان تقدیر شود.فریدون همتی بر شناسایی واحد‌های متخلف صنفی در استان تاکید کرد و افزود: با گران فروشان هم باید برخورد کرد تا نوسانات قیمت در بازار کنترل شود.رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان گفت: قانونمند بودن و ارتقاء کیفیت خدمات به مردم از مهم‌ترین ملاک‌های ارزیابی واحد‌های صنفی در این همایش بود. در پایان این همایش از برترین‌های اصناف استان هرمزگان تقدیر شد.ارسال شده: ساعت: 8:01

کلمات کلیدی: همایش تجلیل ، برترین‌های اصناف

برچسب‌ها: اقتصاد
 
 
زنان برگزیده هرمزگان تجلیل می شوند

کارآفرینان هیچ گاه شکست نمی خورند

حمل و نقل و ترافیک از مهمترین مسائل مدیریت شهری است

برگزاری همایش تجلیل از مربیان پرورشی هرمزگان

صنعتگران و معدنکاران نمونه استان هرمزگان تجلیل شدند