November 16, 2018 - ، ساعت 11:10
 
 
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدرکیش:
حربه جدید سوداگران مسیر دریایی است


صبح ساحل ، حوادث - دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش گفت: امروز قاچاق مواد مخدر از راه زمین و هوا به سمت دریا کشیده شده است و با توجه به سود باد‌آورده و قیمت بالای مواد مخدر در کیش، سوداگران مرگ به هر شکل ممکن می‌خواهند به این جزیره بیایند.

 محمدحسن جهان  در نشست خبری به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر با اشاره به این که شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش در دو سال گذشته مقام اول را در زمینه اقدامات فرهنگی و پیشگیری کسب کرده است، گفت: شعار امسال مبارزه با مواد مخدر این است که «ابتدا گوش بسپار» و گوش کردن به کودکان و نوجوانان گام نخست در کمک به آنها جهت رشد سالم و امنیت در برابر آسیب‌های مواد مخدر است و اگر بر مبنای این شعار حرکت کنیم موفق خواهیم شد. وی با عنوان این که امسال بالاترین کشفیات مواد مخدر در کل جهان را جمهوری اسلامی ایران داشته است و با توجه به اینکه امروز قاچاق مواد مخدر از زمین و هوا به دریا کشیده شده است و سرزمین آبی را هدف قرار داده‌اند، گفت: در این زمینه فرمانده دریابانی و انتظامی کیش گام‌های مثبتی را برداشته‌ که در سال گذشته کشفیات خوبی از این راه به‌دست آمد و طی ٧٩٤ عملیات موفق با انهدام ١٦ باند توزیع مواد در جزیره کیش انجام شد و طی این عملیات‌ها  ١٥٣ کیلو تریاک، ٩١ کیلو حشیش، ۱۲.۵ کیلو هروئین، ۶.۵ کیلو شیشه و ٣ کیلو گرم «گراس» توسط پلیس انتظامی و مرزبانی دریایی کیش کشف و ضبط شده است. جهان افزود: گرچه اقدامات انجام شده عرصه را برای سوداگران مرگ به‌ویژه خرده‌فروشان تنگ کرده‌ است و جایی برای جولان ندارند ولی با توجه به سود باد‌آورده‌ای که حاصل آنها می‌شود و قیمت بالای مواد مخدر در کیش، به هر شکل ممکن می‌خواهند به این جزیره بیایند، هدف سوداگران مرگ جوانان ایرانی است و اعتقاد دارند که اگر جوان ایرانی دچار آسیب‌های اجتماعی مخصوصاً مواد مخدر شد، دیگر نمی‌تواند آن شایستگی‌های جوان ایرانی را داشته باشد. 

این مقام مسؤول مواد مخدر را معضل و منکر اصلی جامعه امروز عنوان کرد و گفت: اقدامات فرهنگی می‌تواند از آسیب‌های اجتماعی جلوگیری کند، در این زمینه خانواده‌ها بهترین اقدامات را می‌توانند در خانه و خانواده انجام دهند، باید آموزش‌های ویژه به خانواده‌ها داد و با آموزش کسی نمی‌تواند باورهای غلط را به خانواده‌ها تزریق کند، باورهای دینی هم باید قوی‌تر شود و در ماه مبارک رمضان مشخص شد که خیلی از معضلات اجتماعی کاسته شد. وی افزود: پدر و مادر باید همیشه این سه سوال را از خودشان بپرسند و جواب دهند که فرزند من کجاست؟ با چه کسی رفت و آمد دارد؟ با این افراد چه کار می‌کند؟ اگر جواب این سوالات را می‌دانست فرزند دچار آسیب نمی‌شد ولی اگر نداند که فرزند او کجا و با چه کسی است و چه می‌کند آسیب می‌بیند. 

 دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش با عنوان این مطلب که باورهای غلط در جامعه افراد بسیاری را دچار اعتیاد کرده است، گفت: باید باور کنیم که دروازه ورود به اعتیاد سیگار و قلیان است و باور کنیم که هر قلیان برابر با 200 نخ سیگار ضرر دارد، هر شخصی که سیگار می‌کشد اطرافیانش بیشتر از خود فرد سیگاری آسیب می‌بینند، دود سیگار باعث به‌وجود آمدن آلودگی‌های بسیاری در جامعه می‌شود، اگر کنار ساحل قلیان وجود داشته باشد ناخود‌آگاه فرزند به سمت آن کشیده می‌شود که این رفتار امروز در کنار ساحل جزیره کیش نیست. 

جهان در ادامه با اشاره به اینکه 4 کلینیک ترک اعتیاد در جزیره کیش فعالیت می‌کنند افزود: در حال حاضر 102 نفر در کلینیک رها، 198 نفر در کلینیک نور، 107 نفر در کلینیک ساحل و 210 نفر در کلینیک حامی در حال درمان و ترک اعتیاد هستند، باید دست بیماران در حال ترک اعتیاد را گرفت، شخص بیمار مجرم نیست و یک بیمار است و باید آنرا درمان کرد، مسؤولان در به کار گیری این افراد پیش قدم شوند و اگر کسی که بهبود یافته رها شود دوباره آسیب می‌بیند و این‌بار بدتر از گذشته خواهد شد./فارسارسال شده: ساعت: 7:46

کلمات کلیدی: محمدحسن جهان ، مناسبت هفته مبارزه ، مواد مخدر

برچسب‌ها: حوادث
 
 
متلاشی شدن باند تهیه و توزیع مواد مخدر شیشه در بندرعباس

افزایش مرگ ناشی از اعتیاد در هرمزگان

دستی که جان خواهر را گرفت

حکم تخریب اماکن فروش مواد مخدر با قاطعیت صادر شود

تقویت نیروهای دریابانی و انسداد کامل مرزهای شرقی کشور