July 16, 2018 - ، ساعت 01:32
 
 
رشد 49 درصدی صادرات غیرنفتی از بندر شهید باهنر


صبح ساحل ، اقتصادی - مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و حوزه شرق هرمزگان از افزایش ۴۹ درصدی صادرات غیر نفتی در دو ماه ابتدایی امسال در مقایسه با مدت مشابه در این بندر خبر داد .

حمید رضا محمد حسینی اظهار داشت:  بر پایه آمار تفکیکی فعالیت بنادر شهید باهنر و شرق هرمزگان شاهد رشد ۴۹ در صدی صادرات غیر نفتی در بندر شهید  باهنر و بیش از ۱۳ برابری ( ۱۳۰۰ درصدی ) بندر جاسک در دو ماهه ابتدایی سال ۹۷  در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بوده ایم.

وی افزود : میزان صادرات با کانتینر یخچالی نیز در دو ماه ابتدایی امسال از بندر شهید باهنر رشد ۶۷ درصدی داشته است. 

مدیر اداره بنادر ودریانوردی شهید باهنر تصریح کرد: فعالیت بندر تیاب در شرق هرمزگان نیز رونق خوبی گرفته و در حوزه صادرات غیر نفتی در تیاب نیز در اردیبهشت ماه ۵۷ درصد رشد را نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد هستیم و در خردادماه نیز اقدامات خوبی برای افزایش فعالیت‌های تجاری صورت گرفته است.

محمد حسینی فعال سازی بنادر شرق هرمزگان را یکی از تاکیدات جدی استاندار هرمزگان و اولویت‌های راهبردی سازمان بنادر بر شمرد و خاطر نشان کرد: افق روشنی پیش روی بنادر شرقی استان هرمزگان و بنادر شهید باهنر و شهید حقانی در فرآیند توسعه هرمزگان قرار دارد و بندر شهید حقانی به عنوان کانون اصلی جابجایی مسافر به جزایر با ایمنی بالا در خدمت ترددهای دریایی عموم مردم کشورمان است.ارسال شده: ساعت: 7:46

کلمات کلیدی: حمید رضا محمد حسینی ، افزایش ۴۹ درصدی ، صادرات غیر نفتی ، دو ماه ابتدایی

برچسب‌ها: اقتصاد
 
 
رشد 6درصدی صادرات غیرنفتی

بخشنـــــامه دردسرساز

صادرات یک میلیارد دلاری کالای غیرنفتی از گمرک باهنر