November 16, 2018 - ، ساعت 11:10
 
 
رشد 49 درصدی صادرات غیرنفتی از بندر شهید باهنر


صبح ساحل ، اقتصادی - مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و حوزه شرق هرمزگان از افزایش ۴۹ درصدی صادرات غیر نفتی در دو ماه ابتدایی امسال در مقایسه با مدت مشابه در این بندر خبر داد .

حمید رضا محمد حسینی اظهار داشت:  بر پایه آمار تفکیکی فعالیت بنادر شهید باهنر و شرق هرمزگان شاهد رشد ۴۹ در صدی صادرات غیر نفتی در بندر شهید  باهنر و بیش از ۱۳ برابری ( ۱۳۰۰ درصدی ) بندر جاسک در دو ماهه ابتدایی سال ۹۷  در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بوده ایم.

وی افزود : میزان صادرات با کانتینر یخچالی نیز در دو ماه ابتدایی امسال از بندر شهید باهنر رشد ۶۷ درصدی داشته است. 

مدیر اداره بنادر ودریانوردی شهید باهنر تصریح کرد: فعالیت بندر تیاب در شرق هرمزگان نیز رونق خوبی گرفته و در حوزه صادرات غیر نفتی در تیاب نیز در اردیبهشت ماه ۵۷ درصد رشد را نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد هستیم و در خردادماه نیز اقدامات خوبی برای افزایش فعالیت‌های تجاری صورت گرفته است.

محمد حسینی فعال سازی بنادر شرق هرمزگان را یکی از تاکیدات جدی استاندار هرمزگان و اولویت‌های راهبردی سازمان بنادر بر شمرد و خاطر نشان کرد: افق روشنی پیش روی بنادر شرقی استان هرمزگان و بنادر شهید باهنر و شهید حقانی در فرآیند توسعه هرمزگان قرار دارد و بندر شهید حقانی به عنوان کانون اصلی جابجایی مسافر به جزایر با ایمنی بالا در خدمت ترددهای دریایی عموم مردم کشورمان است.ارسال شده: ساعت: 7:46

کلمات کلیدی: حمید رضا محمد حسینی ، افزایش ۴۹ درصدی ، صادرات غیر نفتی ، دو ماه ابتدایی

برچسب‌ها: اقتصاد
 
 
رشد 6درصدی صادرات غیرنفتی

بخشنـــــامه دردسرساز

صادرات یک میلیارد دلاری کالای غیرنفتی از گمرک باهنر

تخصیص بیش از ۱میلیارد تومان برای احداث رمپ اسکله چند منظوره سیریک

نهایت بهره را برای توسعه صادرات غیر نفتی باید برد