November 16, 2018 - ، ساعت 11:11
 
 
معاون استاندارهرمزگان:
سند پژوهشی و فناوری باید مكمل سند توسعه استان باشد


صبح ساحل ، اجتماعی - معاون هماهنگی امور اقتصادی وتوسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: تدون سند پژوهشی و فناوری  استان كار بسیار ارزنده ای است اما این سند باید پشتیبان و مكمل سند آمایشی توسعه استان باشد.

ایرج حیدری در نشست كارگروه تخصصی آموزش، پژوهش، نوآوری و فناوری استان هرمزگان با اشاره به  به اهمیت كار های پژوهشی،  عنوان كرد: یكی از مقوله های مهمی كه در حوزه پژوهش باید  مورد توجه قرار گیرد این است كه كارهای  پژوهشی بومی سازی گردد و نیاز های استان در حوزه های  پژوهشی تعیین و مشخص شود هرمزگان در چه حوزه های نیازمند اجرای طرح های پژوهشی می باشد.

وی گفت: تحقیقات پژوهشی در یك بازه زمانی و كاربردی مشخص اجرایی و عملیاتی گردند و از تكرار اجرای طرح های پژوهشی جلوگیری به عمل آید.معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان افزود: سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نسبت به هزینه دقیق بودجه های پژوهشی در دستگاه های اجرایی در محل خود  نظارت كند.حیدری بیان داشت: پژوهش های كتابخانه ای در شرایط كنونی مثمر فایده نیست و انجام این پژوهش ها به معنای هدر رفت سرمایه هاست و باید به سمت پژوهش های كاربردی حركت كرد.

وی خاطرنشان كرد: با توجه به شرایط خاصی كه استان هرمزگان در حوزه های همچون محیط زیست، آب و كشاورزی  با آن روبروست، طرح های پژوهشی باید در راستای بهبود شاخص های استان در این حوزه ها باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان با تاكید بر صرف بودجه های پژوهشی استان در محل مورد نظر خود، تصریح كرد: تجمیع بودجه های پژوهشی دستگاه های اجرایی كار مهمی است كه باید با هدف انجام چند پروژه مهم و كاربردی پژوهشی صورت پذیرد و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان این موضوع را دنبال كند.

حیدری با اشاره به تدوین سند پژوهشی استان، خاطرنشان كرد: تدون سند پژوهشی و فناوری  استان كار بسیار ارزنده ای است اما این سند باید پشتیبان و مكمل سند آمایشی توسعه استان باشد.وی بیان داشت: در صورت اجرای صحیح سند آمایشی توسعه استان دیگر شاهد وجود مناطق محرومی همچون بشاگرد و تجمیع صنایع در یك نقطه از استان نخواهیم بود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان  با تاكید بر ارتباط متقابل دانشگاه ها و  دستگاه های اجرایی با یكدیگر، اظهار داشت: ظرفیت دانشگاه های استان باید در اختیار دستگاه های اجرایی باشد و دستگاه های اجرایی نیز متقابلا همه ظرفیت های خود را در اختیار دانشگاه های استان قرار دهند و از دانش و علم دانشگاه ها برای پیشبرد امور بهره ببرند.ارسال شده: ساعت: 7:46

کلمات کلیدی: ایرج حیدری ، نشست كارگروه ، تخصصی آموزش

برچسب‌ها: اجتماع
 
 
امكانات رفاهي و عمراني حق هرمزگان است

بخش صنعت هرمزگان به نقدينگي نياز دارد

مشکل اشتغال هرمزگان با مدیران و معاونان پروازی حل نمی شود

صادرات یك میلیارد و 641 میلیون دلار كالای غیرنفتی از هرمزگان

لزوم فعال سازی معادن هرمزگان با حمایت سیستم بانكی