November 16, 2018 - ، ساعت 11:10
 
 
مدیر عامل شرکت آبفای استان:
هرمزگان در بدترین وضعیت تاریخی خود قرار دارد


صبح ساحل ، اجتماعی - اسماعیل جیبا:جلسه شورای اداری شهرستان خمیر به ریاست خواستار فرماندار خمیر و با حضور مهندس قصمی مدیر عامل شرکت آبفای استان و مهندس سلیمی مدیرکل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان و همچنین مدیران دستگاه های اجرایی این شهرستان در سالن فرمانداری خمیر برگزار شد.

در ابتدای جلسه امین قصمی مدیرعامل آبفای هرمزگان؛ مسئله آب را یکی از مسائل مهم و جدی در کشور دانست و اظهار کرد: با توجه به اقلیم گرم وخشک استان، هرمزگان در بدترین وضعیت تاریخی خود قرار دارد و باید برای عبور از این بحران تدابیر ویژه صورت گیرد.

وی همچنین گفت:ظرفیت سدهای تامین کننده آب در شهرستان های بندرعباس، خمیر و روستاهای تابعه به صفر رسیده است و این سدها در وضعیت بحرانی قرار دارند.

قصمی افزود:نیاز آبی این دو شهرستان و روستاهای تابعه حدود2580 لیتر بر ثانیه است که در این زمینه 700 لیتر برثانیه کمبود آب در این دوشهرستان وجود دارد بنابراین ناچار هستیم این مقدار را بصورت عادلانه بین مشترکین این مناطق توزیع کنیم.

مدیرعامل آبفای هرمزگان میزان مورد نیاز آب مصرفی شهرستان خمیر را نیز 130 لیتر بر ثانیه ذکر کرد و اضافه نمود:این شرکت حدود 80 لیتر بر ثانیه آب را از خطوط انتقال بندرعباس دریافت می کند و با توجه به نیاز مصرفی این شهرستان، با 50 لیتر برثانیه کمبود آب مواجه هستیم.

وی در ادامه به تشریح برنامه های شرکت آب و فاضلاب استان پرداخت و عنوان کرد:قطع و جمع آوری انشعابات آب فضاهای سبز ،ترویج و اشاعه فرهنگ صرفه جوئی و مصرف آب ،استفاده مشترکین از لوازم کاهنده مصرف آب از جمله برنامه هایی مهمی است که این شرکت با جدیت آن را دنبال می کند.ایشان در پایان نیز از مردم خواست با توجه به کمبود آب و مشکلات موجود ،با صرفه جویی و استفاده صحیح از آب این شرکت را در پیشبرد اهدافش یاری رسانند .

همچنین مهندس سلیمی مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی هرمزگان در این جلسه یکی از دغدغه های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی را ایجاد اشتغال در استان ذکر کرد.مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی هرمزگان در ادامه به تشریح طرحهای اشتغالزایی در استان اشاره کرد و بیان داشت:طرح کارورزی از جمله طرح های اشتغالزایی بشمار می رود که با هدف افزایش مهارت فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار در مقاطع مختلف تحصیلی با دوره کارورزی چهار الی شش ماهه و با پرداخت حقوق و حق بیمه کارورز توسط دولت انجام می شود و هیچ هزینه ای برای کارفرما به دنبال ندارد.

مهندس سلیمی از طرح تعاون روستا نیز بعنوان یکی دیگر از طرحهای مهم اشتغال فراگیر در راستای حمایت از اشتغال و تقویت اقتصادی روستاها با استفاده از ظرفیت تعاونی‌ها نام برد.

وی همچنین بر جذب اعتبارات مشاغل خانگی، تشکیل تعاونی توسعه و عمران شهرستانی و ثبت اشتغال ایجاد شده در سامانه رصد تاکید کرد.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی هرمزگان همچنین بر ضرورت استفاده از ظرفیت خیرین کارآفرین برای اشتغال زایی و منبع درآمد پایدار تاکید کرد و گفت: مشکلات معیشتی مردم باید به ‌صورت ریشه ای حل و فصل شده و در این راستا ما با تمام توان و ظرفیت متولیان را حمایت می کنیم.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان در بخشی از سخنان خود با تقدیر از رئیس سابق تعاون ،کار و رفاه اجتماعی خمیر اظهار داشت:ایشان از مدیران شایسته تعاون استان بشمار می آید که با وجود کمبودها، توانسته رضایت مندی خوبی را از خود به نمایش بگذارد.

وی همچنین اضافه کرد:از بینایی رییس جدید اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان خمیر انتظار می رود ،تلاش کند تا بیش از پیش در راستای تحقق برنامه های دولت به ویژه اشتغالزایی اقدام نماید و رضایت مندی مردم حاصل شود.

در پایان این نشست فرماندار خمیر به مشکلات این شهرستان در حوزه های اشتغال پرداخت و اظهار نمود:ظرفیت های خوبی در زمینه معادن و گردشگری و غیره در شهرستان بندرخمیر وجود دارد اما ازاین ظرفیت ها به نحو احسن استفاده نشده است.

وی ابراز داشت: خوشبختانه دولت با حمایت از طرح ها و تخصیص تسهیلات به دارندگان مجوز کسب و کار در بخش‌های مختلف ،گام‌ های موثری برای ایجاد اشتغال برداشته است و مدیران دستگاه های اجرائی نیز بایستی نسبت به آگاه سازی و پیگیری روند مراحل دریافت این تسهیلات مردم را یاری رسانند.

خواستار همچنین تصریح کرد:حدود 207 تعاونی در شهرستان خمیر تشکیل شده است که جهت اخذ تسهیلات و جلوگیری از هزینه های سفر افراد به مرکز استان ، صندوق کارآفرینی امید در شهرستان مستقر شود.ارسال شده: ساعت: 8:22

کلمات کلیدی: جلسه شورای اداری ، شهرستان خمیر ، مسئله آب ، مسائل مهم و جدی

برچسب‌ها: اجتماع
 
 
مجتمع بندری خمیر احداث می شود

تلاش ما برحرکت شتابان استان به سمت سازندگی و رشد بیشتر است

عملکرد مناسب هرمزگان در جذب اعتبارات

انتقال آب از دریای عمان به ۲۱ استان مطرح است

برخورد با سوءاستفاده از بیت‌المال در جهت اهداف سیاسی و اجتماعی