November 16, 2018 - ، ساعت 11:33
 
 
در نشست ستاد راهبردی اقتصاد مقاومتی شهرستان بندرلنگه چه گذشت؟
فرش قرمز در انتظار سرمایه‌گذاران هرمزگانی‌


صبح ساحل ، اقتصادی - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: پیروزی ایران اسلامی در جنگ همه جانبه اقتصادی با دشمنان نیازمند حفظ وحدت، انسجام، ایثارو از خود گذشتگی همگانی همانند دوران جنگ تحمیلی است.

ایرج حیدری در نشست ستاد راهبردی اقتصاد مقاومتی شهرستان بندرلنگه با اشاره به تحریم های دشمنان علیه نظام اسلامی، خاطرنشان كرد: تحریم های استكبار جهانی علیه كشور ما مربوط به امروز نیست و از بیست و سوم بهمن سال 57 تاكنون مشغول دسیسه چینی  و تحمیل جنگ در عرصه های مختلف علیه كشور ما بوده اند.

معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان بیان داشت: ترجیح دادن منافع مردم و نظام بر منافع  خود و خدمت خالصانه و شبانه روزی راه عبور از مشکلات است.

وی افزود: ضروری است تمامی جریانات سیاسی در مركز استان و شهرستان ها در مسیر کمک به جبهه اقتصادی استان  قرارگیرند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان  تصریح كرد: مدیران استان اهمیت موضوع را درك كرده اند و فعالانه در صحنه هستند  و شبانه روز برای پیش برد امور فعال هستند.

وی با دعوت از سرمایه گذاران هرمزگانی مقیم در كشور های حوزه خلیج فارس برای سرمایه گذاری در استان ، عنوان كرد: از تمامی هرمزگانی هایی كه در كشور های حوزه خلیج فارس حضور دارند دعوت می گردد كه بیایند در استان در زمینه های مختلف سرمایه گذاری كنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منایع استانداری هرمزگان با اشاره به مشكلات واحدهای تولیدی شهرستان بندرلنگه تصریح كرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت و دفاتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری و هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان رفع مشكلات واحد های تولیدی این شهرستان را تا نتیجه نهایی در قالب مصوبات كارگروه رفع موانع تولید در دستور كار خود قراردهند.

وی با اشاره به درخواست ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در شهرستان بندرلنگه، بیان داشت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان كار كارشناسی  و اولیه ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در شهرستان بندرلنگه را انجام دهد و به عنوان مصوبه ستاد راهبردی اقتصاد مقاومتی شهرستان بندرلنگه این موضوع  پیگیری شود.

وی بیان داشت: قانون باید در مسیر خدمت به مردم و تقویت سرمایه گذاری به كار برده شود و قانون مداری هدف مهم ما در این راستا است اما باید قوانین را در راستای خدمت به مردم و نظام تسهیل نماییم.

حیدری با اشاره به اهمیت فعال سازی بازارچه های ملوانی در شهرستان بندرلنگه ، خاطرنشان كرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت با همكاری دفتر اقتصادی استانداری و فرمانداری شهرستان تا نیمه مرداماه بازارچه های مرزی بندرلنگه را فعال نماید.

وی با اشاره به اهمیت حضور نمایندگی ادارات در بخش های شهرستان بندرلنگه، اضافه کرد: ادارات كل استان اختیارات لازم را به ادارات شهرستانی تفویض كنند و ادارات شهرستانی نیز ملزم هستند نمایندگی های خود را در بخش های شهرستان بندرلنگه جهت تسریع در روند خدمت رسانی به مردم مستقر نمایند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری با اشاره به اهمیت حضور مدیران كل در شهرستان های استان، گفت: مدیران كل دستگاه های اجرایی به دعوت های فرمانداران جامعه عمل بپوشانند و در شهرستان ها برای بررسی مشكلات حضور یابند.

شهرستان بندرلنگه به پایلوت تجارت با قطر تبدیل شود

معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری هرمزگان گفت: شهرستان بندرلنگه با توجه به سابقه تاریخی و موقعیت مهمی كه دارد باید به پایلوت تجارت با كشور قطر تبدیل شود.

رضا مدرس اظهار داشت:متاسفانه از ظرفیت های بندرلنگه به ویژه مشاركت های مردمی آن در مسیر توسعه آن بهره نگرفته ایم و در این راه غفلت كرده ایم.

مدرس با اشاره به اهمیت تجاری بندرلنگه خاطرنشان كرد: بندرلنگه با توجه به موقعیت مهمی كه دارد باید به پایلود تجارت با كشور  قطر تبدیل شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان با اشاره به اهمیت توسعه زیرساخت های مخابراتی در شهرستان بندر لنگه، بیان داشت: شركت مخابرات استان موظف است وضعیت زیرساخت های مخابراتی شهرستان بندرلنگه را مورد پایش و ارزیابی قرار دهد و نسبت به رفع  نقاطی كه با ضعف زیرساخت روبرو هستند اقدام كند.

وی افزود: شركت مخابرات استان موظف است تا پایان سال نسبت به رفع مشكلات مخابراتی در 20 نقطه از شهرستان بندرلنگه به ویژه مناطق روستایی و دور افتاده اقدام كند و نتیجه كار را گزارش نماید.

مدرس با اشاره به اهمیت توسعه راه ها در شهرستان بندرلنگه خاطرنشان كرد: تكمیل پروژه های راهسازی به ویژه راه های روستایی و اصلی شهرستان موضوعات مهمی است كه باید توسط ادارات كل راه  و شهرسازی و اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده ای  پیگیری گردد.

وی با اشاره به اهمیت برق رسانی به باغات كشاورزی و مزارع در شهرستان بندر لنگه، اضافه کرد: سازمان جهاد كشاورزی و شركت توزیع برق در قالب یك ساز و كار مشخص نسبت به رفع موانع پیش روی توسعه شبكه برق رسانی در باغات و مزارع كشاورزی اقدام نمایند.

مدرس گفت: تكمیل پروژه های آبرسانی در سطح روستاهای شهرستان بندرلنگه به ویژه  تكمیل پروژه آب شیرین كن های شهری و روستای جهت تامین آب شرب مردم موضوعات بسیار مهمی است كه توسط آب و فاضلاب شهری و روستایی استان باید پیگیری گردد.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت نظارت در بودجه دریافتی شهرداری ها و دهیاری ها از محل ارزش افزود، خاطرنشان كرد: فرمانداران به همراه مدیران دفاتر شهری و امور روستایی استانداری نظارت و حسابرسی دقیقی  نسبت به هزینه درآمد شهرداری ها و دهیاری ها ازمحل ارزش افزوده داشته باشند.

مدرس گفت: شهرداران استان به دنبال ارائه برنامه های مدون و عملیاتی برای جذب اعتبارات باشند و تخصیص اعتبارات به شهرداری های استان براساس برنامه عملیاتی كه به استانداری ارائه می كنند،خواهد بود.

وی افزود: با توجه به  جمعیت روستایی بالایی كه  استان برخوردار است هرمزگان باید از بسیاری از استان های بزرگ كشور در جذب اعتبارات اشتغال روستایی پیشی بگیرد.

وی با اشاره به اهمیت گاز رسانی به شهرستان بندرلنگه تصریح كرد: هیچ توجهیی از هیچ مدیری برای عدم گاز رسانی به شهرستان های استان به ویژه شهرستان بندرلنگه قابل پذیرش نیست.

مدرس با اشاره به موقعیت شهرستان بندرلنگه و  نزدیكی با كشور های حوزه خلیج فارس، تصریح كرد: فعال كردن پرواز های فرودگاه بندرلنگه به كشور های حوزه خلیج فارس موضوع مهم و حیاتی برای توسعه این شهرستان است كه اداره كل فرودگاه های استان باید آن را پیگیری كند و علت نبود پروازهای  خارجی در فرودگاه این شهرستان باید مشخص گردد.ارسال شده: ساعت: 8:17

کلمات کلیدی: ایرج حیدری ، نشست ستاد راهبردی ، اقتصاد مقاومتی ، شهرستان بندرلنگه

برچسب‌ها: اقتصاد
 
 
سهم جوانان هرمزگانی از اشتغالدر صنایع استان ناچیز است

نمایش " من خدا را دوست دارم "

تعاونی های برتر هرمزگان تجلیل شدند

سهرابی فرمانده سپاه بندرلنگه شد

خدمات‌رسانی سپاه به مردم بندرلنگه تشریح شد