November 16, 2018 - ، ساعت 11:28
 
 
با حضور 21 داور فوتبال
کلاس ارتقا 3 به 2 در بندرعباس آغاز به کار کرد


صبح ساحل ، ورزشی - کلاس ارتقای داوری سه به دو فوتبال  با تدریس عبدالمجید معماری و با حضور 21 داور در  محل سالن آموزش هیات فوتبال آغاز به کار کرد.

 دبیر هیات فوتبال استان هرمزگان در آئین آغازین کلاس ارتقا سه به دو داوری  افزود: نباید داوران حاصر در این کلاس تنها به فکر گرفتن مدرک باشند بلکه باید به صورت عملی از این مدرک و تجربه مدرسین بهره ببرند.

قاسم رنجبریان تصریح کرد: داوران باید شجاع و عادل باشند و از هیاهو مربیان، بازیکنان و هواداران واهمه ای نداشته باشند بلکه آنچه خودتان می دانید صحیح است، انجام دهید. وی اضافه کرد: امیدوارم داوران حاضر در این کلاس روزی به درجات عالی داوری در سطح کشور برسند.

رنجبریان با بیان این که باید داوران استان علاوه بر تجربیات فنی سطح یادگیری زبان انگلیسی خود را برای ارتقا در مدارج بین المللی بالا ببرند، اظهار کرد: هیات فوتبال برای ارتقا و دانش افزایی داوران استان برنامه های مناسبی در نظر گرفته است.رئیس کمیته داوران هیات فوتبال استان هرمزگان گفت: داوران موفق در این کلاس باید تا یکسال به داوری پرداخته و فعال باشند و پس از آن مدرک به آن ها اعطا می شود.

محمود رئیسی با بیان این که هیات فوتبال به نیروهای جوان در امر داوری نیاز دارد، اضافه کرد: کمبود داور در شهر بندرعباس جاس تاسف دارد و یک فاجعه بزرگ برای داوری استان محسوب می شود .

وی ادامه داد: این موضوع به مشکلات هیات فوتبال در گذشته بر می گردد که تنها به فکر برگزاری کلاس بوده اند اما اقدامی سنجیده و برنامه ریزی شده برای پرورش داوران در نقاط مختلف استان نشده است.

رئیسی خاطرنشان کرد: باید این ضعف برطرف شود و به زودی با برگزاری کلاس چندین کلاس  درجه سه به طور حتم ضعف عدم پرورش داور در شهر بندرعباس را برطرف می کنیم.

این مقام مسئول با اشاره به این که امیدواریم داوران حاضر در کلاس بتوانند در آینده مایه افتخار استان هرمزگان باشند، بیان کرد: برای ارتقای فنی داوران استان هرمزگان برنامه های بسیاری داریم که با کمک مسئولان هیات فوتبال در طول سال جاری عملیاتی خواهیم کرد. این کلاس فردا جمعه به پایان خواهد رسید. مدرس کلاس عبدالمجید معماری از مدرسان جوان و بومی و مدیر کلاس هم علیرضا صفا رئیس دپارتمان داوری استان هرمزگان می باشد. ارسال شده: ساعت: 10:10

کلمات کلیدی: کلاس ارتقای داوری ، سه به دو فوتبال ، حضور 21 داور

برچسب‌ها: ورزش