November 19, 2018 - ، ساعت 00:21
 
 
سرپرست پلیس راهور استان خبر داد:
وقوع 435 تصادف درون شهری در هرمزگان


 صبح ساحل ، حوادث -   اعظم رام «در سه ماهه گذشته سال جاری 435 تصادف درون شهری استان  رخ داده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل  ۸ درصد کاهش نشان می دهد.»

سرپرست پلیس راهنمایی و رانندگی هرمزگان با بیان این مطلب  گفت: در این مدت،با رشد 7 درصدی  تعداد جان باختگان حوادث رانندگی درون شهری استان نسبت مدت مشابه سال گذشته روبرو بودیم.

سرهنگ مجید صالح پور با بیان اینکه بالا بودن آمار سوانح فوتی  وحوادث مرگبار رانندگی، زنگ خطر و هشدار جدی  است بدون قید آمار  افزود: 36 درصد افراد فوت شده راننده موتورسیکلت و 23درصد ترک نشین موتورسیکلت،10درصد سرنشین خودرو و پنج درصد راننده خودرو بوده اند و عابران پیاده نیز 36درصد آمار فوت شدگان را تشکیل می دهند.

وی از کاهش 7 درصدی  مجروحان و همچنین کاهش 11 درصدی تعداد مجروحان نیز مطالبی عنوان نمود.

راه اندازی قرارگاه کاهش تصادفات در بندرعباس

سرهنگ صالح پور سرپرست پلیس راهور استان در ادامه از راه اندازی قرارگاه کاهش تصادفات در بندرعباس خبر داد و اضافه کرد: مقرر شده که تا پایان شهریور ماه قرارگاه کاهش تصادفات که به با دستور وزیر کشور به استانداران ابلاغ گردیده با همکاری همه دستگاه‌های مربوط در بندرعباس راه اندازی ‌شود.

سرهنگ صالح پور علت اصلی راه اندازی این قرارگاه را  کاهش تصادفات منجر به فوت ذکر کرد و یادآور شد: راه اندازی این قرارگاه  یکی از اولویت مهم است و  ساز و کار آن را مدیریت عالی استان مشخص می کند و اولین نشست این قرارگاه نیز با دستور استاندار  برگزار خواهد شد.

این مقام مسوول از انتقال تصاویر  ترافیک شهری و تخلفات رانندگی در مرکز استان برای کنترل و اعمال قانون از مرکز حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس به مرکز نظارت و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی در بندرعباس در آینده نزدیک خبر داد و گفت:اکنون پنج دوربین کنترل ترافیک در بندرعباس نصب شده است که هیچکدام فعال نیستند و برای یک استان پرترافیک مانند هرمزگان این امر ضروری است. 

وی اظهار داشت: با راه اندازی این مرکز، عبور و مرور کنترل می شود و همچنین موجب ارتقای انضباط ترافیکی و کاهش تخلفات و تصادفات از طریق دوربین‌های نظارتی می گردد.

شماره گذاری 73 دستگاه خودروی جدید وارداتی

سرپرست پلیس راهور استان در ادامه به شماره گذاری 73 دستگاه خودروی جدید وارداتی اشاره کرد که این آمار   از ابتدای امسال تا پایان خرداد، نسبت به مدت مشابه پارسال که 171 دستگاه خودروی جدید وارداتی بود ،57درصد کمتر است.

سرهنگ صالح پور از کاهش 31 درصدی پلاک گذاری موتورسیکلت،رشد 40 درصدی صدور گواهینامه  و... مطالبی عنوان نمود. 

سرهنگ مجید صالح پور سرپرست پلیس راهور استان در پایان  از آموزش بیش از ۶ هزار نفر دانش آموز در مقاطع تحصیلی مختلف و بیش از دو هزار نفر در دستگاه‌های اجرایی قوانین راهنمایی و رانندگی در استان نیز سخن گفت که این آموزش در راستای فرهنگ سازی برای پذیرش قوانین رانندگی است.ارسال شده: ساعت: 10:10

کلمات کلیدی: سرهنگ مجید صالح پور ، بالا بودن آمار سوانح فوتی ، حوادث مرگبار رانندگی

برچسب‌ها: حوادث
 
 
علت حادثه برخورد اتوبوس با دیوار پایانه مسافری بندرعباس اعلام شد