November 18, 2018 - ، ساعت 14:22
 
 
رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در بندرعباس عنوان کرد:
هرمزگان در خط مقدم مبارزه با قاچاق کالا و ارز


صبح ساحل ، سیاسی - استاندار هرمزگان گفت: همه دستگاه های مسئول در استان هماهنگی خوبی برای مبارزه با قاچاق دارند و این امر موجب شده تا این اقدامات موثر واقع شود. 

فریدون همتی شامگاه پنجشنبه در نشست مشترک ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان هرمزگان با بیان اینکه هرمزگان از مناطقی است که با پدیده قاچاق مواجه است، عنوان کرد: دستگاه های اطلاعاتی و عملیاتی این استان اقدامات گسترده ای در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز صورت داده اند و دستگاه قضایی در استان نیز با پرونده های مختلفی در خصوص قاچاق مواجه است.

استاندار هرمزگان افزود: مجموعه های پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز با سرعت و کیفیت مناسبی کارها را در استان انجام می دهند اما نیاز است این مجموعه ها به لحاظ امکانات و تجهیزات تقویت شوند.

همتی تصریح کرد: نیاز است از مشارکت مردم در امر مبارزه با قاچاق استفاده کنیم تا در این کار موفق و مبارزه موثر همراه با رضایتمندی مردم داشته باشیم.

سردار علی مویدی رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز در این نشست با بیان اینکه ما با یک جنگ تمام عیار اقتصادی از سوی دشمن مواجه هستیم و دشمن و آب و نان مردم را مورد هدف قرار داده است، عنوان کرد: هرمزگان پیشانی اقتصادی و دروازه تجارت کشور است که در منطقه ای استراتژیک قرار دارد.

مویدی تصریح کرد: تاکید بر امر پیشگیری از قاچاق و استفاده از مشارکت های مردمی از سیاست های دکتر روحانی رئیس جمهوری و دولت های یازدهم و دوازدهم است.

وی گفت: در امروز مبارزه با قاچاق باید سامانه ها را فعال و براساس آن حرکت کنیم تا مبارزه هوشمندانه با قاچاق صورت گیرد و اجرای طرح رجیستری تلفن های همراه از کارهایی بود که با ایجاد سامانه ها موجب جلوگیری از قاچاق در این بخش شد.

رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه هرمزگان در خط مقدم مبارزه با قاچاق کالا و ارز در کشور قرار دارد، اظهار داشت: آئین های ته لنجی، تجارت کالای ملوانی و کوله بران با تلاش بسیار تدوین شد که در آنها هم حق ملوانی، حق تاجر و حق دولت خوب دیده شده است.

همچنین به گزارش خبرنگار ما رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور در جریان سفر به مركز استان هرمزگان، از بخش های مختلف منطقه وی‍ژه اقتصادی بندر شهید رجایی دیدن كرد و در جریان فعالیت های بزرگترین بندر تجاری كشور قرار گرفت.

 «علی مویدی « در رأس هیأتی متشکل از چند تن از مسئولان این ستاد با حضور در دروازه طلایی اقتصاد ایران از امکانات و قابلیت های منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی، کشتی های داخلی و خارجی پهلو گرفته در اسکله ها و عملیات تخلیه و بارگیری کالا در این منطقه ویژه اقتصادی دیدن کرد.

الله‌مراد عفیفی‌پور» مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در جریان این بازدید، گزارشی از آخرین وضعیت فعالیت‌های عملیاتی بندر شهید رجایی و اقدامات صورت گرفته در راستای مقابله و جلوگیری از قاچاق كالا در این بندر را ارائه کرد.

مركز كنترل ترافیك دریایی(VTS)، مركز هماهنگی جستجو و نجات دریایی(MRCC)، اراضی پشتیبانی، انبارها و محوطه های سرمایه گذاران بخش خصوصی، پایانه شماره یک و دو کانتینری، پایانه كالاهای، عمومی، فله و متفرقه، انبار سی اف اس، بندر خلیج فارس به عنوان زون نفتی بندر شهید رجایی، ساختمان ایكس ری جدید و درب خروجی شرقی از جمله بخش های بزرگترین بندر تجاری ایران بود که مورد بازدید مسئولان  قرار گرفت.ارسال شده: ساعت: 8:10

کلمات کلیدی: فریدون همتی ، راستای مبارزه ، قاچاق کالا و ارز

برچسب‌ها: سیاست
 
 
تخریب 41باب كوخه هاي متخلفان شکار پرندگان

جزییات تازه از کشف دو محموله طلای قاچاق در هرمزگان

منابع اصلی تامین سوخت قاچاق شناسایی شد

تسهیلات 20میلیون ریالی به مرزنشینان استان های ساحلی

ابطال 8000 کارت سوخت سرگردان در هرمزگان