November 16, 2018 - ، ساعت 11:11
 
 
لیگ برتر فوتسال باشگاه‌های کشور
آذرخش بندرعباس گام نخست را محکم برداشت


صبح ساحل ، ورزشی - محمود رییسی بیستمین دوره لیگ برتر فوتسال باشگاه های کشور با انجام شش  دیدار برگزار شد و تیم آذرخش بندرعباس  در سالن فجر به مصاف تیم ارژن شیراز رفت.

آذرخشی ها در حالی فصل جدید لیگ برتر فوتسال را آغاز کردند که نسبت به فصل گذشته چهار بازیکن جدید بهروز جعفری از تاسیسات دریایی، مصطفی طیبی از فرش آرا مشهد، علی عابدین از گیتی پسند و مرتضی فراهانی از مقاومت البرز را در ترکیب داشتند .

البته این تیم چهار بازیکن فصل گذشته خود مسعود محمدی ، میلاد چراغی ، میثم خیام و میثم برمشوری با پیوستن به تیم های فرش آرا مشهد ، دالیان چین ، مقاومت البرز و ارژن شیراز را نداشت.

در این بازی  مرتضی فراهانی ، محمد خرم ، محمد بنی اسدی ، عارف محمدی ،  سینا احمدیان پور ، امین نصراله زاده ،مهرداد قنبر زاده ، محمد زاهدی، بهروزجعفری ، علی عابدین  ، محمد اسلامی و حبیب محمد زاده با هدایت عباس روز پیکر به میدان رفتند.

 نیمه اول این بازی با نتیجه دو دو مساوی به پایان رسید.  علی عابدین هر دوگل آذرخش و سید مصطفی فخری و محمد زارعی دو گل ارژن شیراز را به ثمر رساندند. در نیمه دوم آذرخش بهتر از حریف خودش بازی کرد. گل سوم این تیم را مهرداد قنبر زاده زد.

دروازه ارژن فارس برای بار چهارم توسط مصطفی فخری بازیکن خودی باز شد و نماینده هرمزگان از حریف شیرازی خودش چهار بر دو پیش افتاد.

بازی ثانیه های پایانی خودش  را پشت سر می گذاشت که برای بار سوم دروازه آذرخش توسط حمید قهرمانی باز شد تا این دیدار در پایان چهار بر سه به سود آذرخش به پایان برسد واین تیم در نخستین بازی خودش در فصل جدید به اولین برد خودش دست پیدا نماید.  

  در سایر دیدارهای این هفته هم این نتایج به دست آمد.  

 مقاومت قرچک ۲ -  ملی حفاری اهواز ۵

گلزنان: حمیدرضا پورجاوید ، محمد نجف زنگی(مقاومت) علیرضا رفیعی پور ، شهاب طالبی ، پیمان حفیظی ۲ ، وحید کاظمی(حفاری)

در سالن هفت تیر قرچک بازی دو تیم مقاومت و حفاری اهواز با چند قیقه تعجیل نسبت به دیگر دیدار ها به مصاف هم رفتند. در ابتدای نیمه قرچکی ها کمی بازی را دست گرفتند اما احتیاط از جانب دو تیم دروازه ها را بسته نگه داشت.

ادامه بازی با چندین مرتبه توقف موجه شد و دلیل آن نیز تولید صدای نا به هنجار ناشی از برخورد سنگ به ستون های آهنی سالن بود که با چند تذکر بازی از سر گرفته شد.

حفاریچی ها که از این توقف ها استفاده خود را برده بودند توانستند دروازه حریف پشت سرهم باز کند و نیمه نخست را سه بر صفر به سود خود به اتمام برساند.

نیمه دوم که قرچکی ها برای جبران پا به میدان گذاشته بودند توانستند در همان فشار اولیه خود به گل برسند که این گل بدن جواب نماند و حاری به گل رسید.

اما در ادامه پایان یافتن محدودیت خطای قرچکی ها را به چالش کشاند و دو پنالتی برای حفاری، یک گل را در بر داشت و تلاش های قرچکی ها با یک گل ثمر داد تا بازی با نتیجه ۵-۲ به اتمام برسد.

 پارسیان شهر قدس ۲ -  مس سونگون ورزقان ۳

گلزنان: امین مجیدی پور ، ناصر حاجی(پارسیان) سعید تقی زاده ۲ ، مسعود آستانه(مس)

دیدار شهرقدسی های به لیگ بازگشته! با مس که مدافع عنوان قهرمانی است در سالن الغدیر شهر قدس با حضور جمع کثیری از مسولان برگزار شد. مسی ها که قدرت خود را بیشتر از حریف می دیدند بازی را به دست گرفتند و پس از پشت سرگذاشتن دقایق اولیه بازی موفق به گلزنی شدند.

اما توقف های زیاد بازی به دلیل اعتراض تیم ها به توپ بازی باعث شد کمی از تب و تاب بازی بیفتد و شهرقدسی‌ها موفق به گلزنی شوند.

پس از به تساوی کشیده شدن بازی، مسی ها کمی بیشتر رو به جلو  بازی کردند  وطی رفت برگشت ها در صحنه ای که مسی ها به آن اعتراض داشتند و اعتقاد به خطا بر روی بازیکنشان داشتند، توپ به روی دروازه این تیم آمد و پارسیان صاحب گل دوم شد تا این نیمه را با برتری دو بر یک مقابل مدافع عنوان قهرمانی به رختکن برود.

نیمه دوم با حملات پی درپی سونگونی ها همراه شد که در دقایق انتهایی گل دوم را به ثمر رساند تا تساوی دو دو بر تابلو نقش ببندد.

شاگردان زندی پور همانند نیمه نخست پنج خطا را انجام دادند تا احتیاط برای ندادن خطای ششم این تیم را محتاط کند و گل سوم را دریافت کند و بازی را با نتیجه سه بر دو شکست خورده باشد.    

 گیتی پسند اصفهان ۲ -  مقاومت البرز ۱ 

گلزنان: علیرضا جوان ، مهران عالیقدر(گیتی) فرشاد کلاه کج(مقاومت)

اصفهانی ها که خود را مدعی اصلی قهرمانی می دانند در خانه میزبان سربازان کرجی بودند که در همان حملات اولیه موفق شدند به گل برسند.

گیتی پسند که سپهر محمدی را به علت محرومیت در درون دروازه نداشت، کمی با تزلزل به جلو حرکت می کرد و حملات ادامه دار گیتی منجر به گل دوم این تیم شد و البرزی ها که به دنبال نتیجه گیری بودند به حملات خود افزودند.

 پس از چند رفت و برگشت در بازی با اشتباه بازیکنان گیتی پس از چند موقعیت به گل رسیدند تا اختلاف به حداقل برسد و نتیجه دو بر یک برای این نیمه ثبت شود.

نیمه دوم با تاخیر به دلیل تنظیم نشدن اسکوربرد سالن پس از چند دقیقه تاخیر آعاز شد. حملات گیتی بی فایده بود و ضد حملات مقاومت هم زهر لازم را برای رسیدن به گل نداشت تا نتیجه نیمه اول پایدار بماند و سه امتیاز بسیار سخت به حساب شاگردان لک واریز شود.

 سن ایچ ساوه ۳ -  اهورا بهبهان صفر

گلزنان: علی مروتی ، رشید قلی پور ، جواد اصغری مقدم(سن ایچ)

ساوجی ها در خانه میزبان تیمی بودند که فصل گذشته در فینال لیگ دسته اول با یکدیگر روبرو شده بودند و موفق به شکست این تیم شده بودند. اما اهورا که با همان ترکیب لیگ دسته اول پا به لیگ برتر گذاشته بود به تیمی برخورد کرد که با جذب چندین بازیکن موثر متحول شده بود.

سن ایچی ها که با حوصله  کار می کردند  موفق شدند نیمه نخست را با یک گل پیروز به رختکن بروند و ضد حملات بهبهانی ها نیز ثمری نداشت.

نیمه دوم هم با کنترل از سوی سن ایچ و حملات حساب شده پیگیری شد تا دو گل دیگر نیز به سود سن ایچ ثبت شود و بازی با برتری سه گله ساوچی ها خاتمه یابد.

 فرش آرا مشهد ۶ -  شهروند ساری ۲

گلزنان: سروش احمدنیا ، علی ابراهیمی ۲ ، صابر خوشنما، میثم ایلانلو، علی رستمی(فرش آرا) علی رهنما ، طاها مرتضوی(شهروند ساری)

نیمه نخست دیدار با حملات میزبان که با حمایت تماشاگران خود بهره می برد شروع شد و در همان حملات دامنه دار فرش آرا به گل رسید. ادامه بازی نیز توپ برای شهروند نچرخید و این فرش آرا بود که گل دوم خود را به دست آورد پس از این گل شهروندی ها کمی بیشتر به جلو راندند اما این فرش آرا بود که در ضد حملات روی یک صحنه مشکوک با سوت داور صاحب پنالتی شد تا توپ سوم وارد دروازه شهروندی شود که گلر دوم خود را درون دروازه فرستاده بود.

ساروی ها که چیزی برای از دست دادن نداشتند به حملات و فشار خود افزودند اما اندک ضربات آن ها با واکنش های ساده دروازه بان و دفاع جانانه بازیکنان روبرو شد.

سرانجام نیمه نخست به همین شکل پیش رفت و در نهایت با نتیجه ۵-۱ به اتمام رسید.نیمه دوم با احتیاط میزبان آغاز شد و شهروند که چیزی برای از دست دادن نداشت بی مهابا به جلو رفتند اما این فشار ساروی ها منجر به گذر از محدودیت خطایی شد تا این تیم بیش از ۸ دقیقه از بازی را با احتیاط برای ندادن خطای ششم پشت سر بگذارد این احتیاط کمی از فشار شاگردان اسماعیل پور کاست.

اما خطای مشکوک دیگری این بار در محوطه شش قدم فرش آرا، پنالتی به حریف هدیه داده شد تا گل دوم شهروند بدست آید. اما فشار های بعد از گل دوم به نتیجه نرسید تا روی ضدحمله و پس از صحنه ای مشکوک که شهروندی ها بر روی آن اعتراض داشتند، گل ششم مشهدی ها به دست آید و حریف را کمی نا امید از بازگشت به بازی کند.

در ادامه استفاده از سیستم پاور پلی(پنج صفر) نیز برای شهروند نتیجه ای نداشت تا شاگردان حسن زاده اولین سه امتیاز فصل خود را از دیدار خانگی مقابل شهروند به حساب خود واریز کنند.

 سرمربی تیم فوتسال آذرخش بندرعباس:

کیفیت لازم را ارائه نکردیم

سرمربی تیم فوتسال آذرخش بندرعباس گفت: دیر بسته شدن تیم آذرخش و عدم سپری کردن اصولی زمان بدنسازی و تمرینات باعث شده بود تا کیفیت لازم را ارائه نکنیم.

عباس روزپیکر  افزود: همواره بازی هفته نخست سخت و دشوار است و در طول سه فصل گذشته در مسابقات لیگ برتر در هفته نخست موفق به پیروزی نشده بودیم.

وی با بیان این که همین موضوع استرس فراوانی را بر روی بازیکنان و کادرفنی قرار داده بود، اظهار کرد: دیر بسته شدن تیم آذرخش و عدم سپری کردن اصولی زمان بدنسازی و تمرینات باعث شده بود تا کیفیت لازم را ارائه نکنیم.

روزپیکر با اشاره به این که در این دیدار از کیفیت بازیکنان رضایت کامل نداشتم، خاطرنشان کرد: در روزی که در بخش دفاعی پر اشتباه ظاهر شدیم اما عملکرد خوب دروازه بان مان سبب شد تا بتوانیم سه امتیاز بازی را به دست بیاوریم.

سرمربی تیم فوتسال آذرخش بندرعباس با بیان این که رفته‌رفته تیم به حالت آرمانی خود دست پیدا می‌کند، اضافه کرد: تیم ارژن کیفیت بالایی داشت و بیشتر از بازیکنان ما دویدند که این موضوع هم به تمرینات منظم و شروع کردن مناسب تیم ارژن بازمی‌گردد.

وی با اشاره به این که سعی کردیم با تعویض‌های پیاپی مشکلات بدنی بازیکنانم را جبران کنم، ادامه داد: از این که با این پیروزی شرمنده هواداران و مسئولین در سالن فجر بندرعباس نشدیم، بسیار خوشحالم و از حمایت ویژه هوادارانمان در این دیدار تشکر می‌کنم.

روزپیکر در پایان در خصوص آمادگی بالای علی عابدین، گفت: عابدین به دلیل این که در تعطیلی لیگ ایران در لیگ اندونزی بازی کرده توانسته آمادگی بدنی‌اش را حفظ کند و در این بازی توانست به همراه فراهانی از بازیکنان مثمر ثمر تیم آذرخش باشد.

 سرمربی تیم فوتسال ارژن شیراز:

عملکرد داوران به شدت ضعیف بود

سرمربی تیم فوتسال ارژن شیراز با بیان این که عملکرد داوران برابر آذرخش بندرعباس را بسیار ضعیف دانست و عنوان کرد: هوای بسیار گرم سالن مانع از انجام کامل دستورات تاکتیکی کادرفنی توسط بازیکنان شد و به‌شدت گرمای بیش‌ازحد سالن تیم ارژن را اذیت کرد.

حمیدرضا کمالی افزود: بازی زیبا و تماشاگرپسندی از هر دو تیم شاهد بودیم و از کیفیت بالایی برخوردار بود.

وی با بیان این که دو گل تیم آذرخش توسط بازیکنان خودمان تقدیم به حریف شد، تصریح کرد: فرصت‌های زیادی را از دست دادیم و به‌هیچ‌وجه شکست در این دیدار حق تیم ارژن شیراز نبود. کمالی با اشاره به این که بر روی حضور میثم برمشوری در دیدار برابر آذرخش بندرعباس حساب ویژه‌ای بازکرده بودم که متاسفانه شرایط برای بازی کردنش فراهم نشد، اضافه کرد: هوای بسیار گرم سالن مانع از انجام کامل دستورات تاکتیکی کادرفنی توسط بازیکنان شد و به‌شدت گرمای بیش‌ازحد سالن تیم ارژن را اذیت کرد.

سرمربی تیم فوتسال ارژن شیراز با بیان این که اگر هر تیم به‌جز ما امروز مهمان آذرخش بود شکست سنگین‌تری را متحمل می‌شد، اظهار کرد: فشار بالای هواداران و عملکرد مناسب بازیکنان آذرخش سبب شد تا این تیم به پیروزی برسد و باید به کادرفنی تیم آذرخش تبریک گفت هرچند نتیجه مساوی نتیجه عادلانه این دیدار بود.وی در پایان عملکرد داوران این دیدار را بسیار ضعیف دانست و عنوان کرد:  به‌هیچ‌وجه  از عملکرد آنها رضایت ندارم.



ارسال شده: ساعت: 7:48

کلمات کلیدی: بیستمین دوره لیگ برتر ، فوتسال ، تیم آذرخش بندرعباس ، مصاف تیم ارژن شیراز

برچسب‌ها: ورزش
 
 
«منطقه ویژه» در کوره «فولاد هرمزگان» ذوب شد

بلاتکلیفی تنها نماینده فوتسال آقایان هرمزگان درکشور

امتیاز فوتسال «بنیاد مسکن» در آستانه انحلال

تیم فاطمیه قهرمان لیگ فوتسال محلات شد

قهرمانی آموزش وپرورش درفوتسال کارمندان