December 12, 2018 - ، ساعت 04:20
 
 
استاندار:
مشکل سرمایه گذاران پتروشیمی در منطقه ویژه پارسیان حل می‌شود


صبح ساحل ، سیاسی - استاندار هرمزگان با بیان اینکه راه اندازی صنایع بزرگ در کشور در وضعیت اقتصادی کنونی، موجب غلبه بر دشمن در جنگ اقتصادی خواهد شد، گفت: مشکل مجوزهای شرکت های سرمایه گذار پتروشیمی در منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان مرتفع خواهد شد.

فریدون همتی در دیدار با مدیران شرکت های سرمایه گذاری در حوزه پتروشیمی در منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان، بیان داشت: یکی از مهمترین کارهایی که برای رونق اقتصادی کشور می توان انجام داد رفع موانع سرمایه گذاری است.

وی با بیان اینکه ایجاد مجتمع های پتروشیمی در کشور از خام فروشی جلوگیری می کند، عنوان کرد: در زمانی که دشمن جنگ اقتصادی به راه انداخته است، برای تامین بسیاری از کالاها باید بسترهای تولید مواد اولیه کالاها را در داخل کشور ایجاد کنیم.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه شرایط مناسب سرمایه گذاری در استان هرمزگان فراهم است، خاطرنشان کرد: شهرستان پارسیان در کنار پارس جنوبی قرار دارد و بهترین مکان برای ایجاد مجتمع های پتروشیمی و صادرات است.

همتی خطاب به سرمایه گذاران پتروشیمی در منطقه ویژه پارسیان اظهار داشت: تمامی مشکلات و موانع پیش روی سرمایه گذاری را برای استانداری ارسال کنید تا پیگیری ها برای رفع این موانع انجام شود.

وی تصریح کرد: ایجاد مجتمع های پتروشیمی از اولویت های بسیار مهم در هرمزگان است و تلاش خواهیم کرد مشکلات پیش روی شرکت های سرمایه گذاری در حوزه پتروشیمی در منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان به سرعت حل شود.

استاندار هرمزگان افزود: در جلسه مشترک با سه وزیر نفت، صنعت، معدن و تجارت و راه و شهرسازی مشکلات پیش روی سرمایه گذاران در منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان مطرح و مرتفع خواهد شد.

به گفته همتی، پیشنهادات و راهکارها برای رفع مشکلات سرمایه گذاران در قالب مصوبه ای در جلسه مشترک سران سه قوه مطرح می شود و مصوبات این جلسه راهگشای سرمایه گذاران خواهد بود.

پیش از سخنان استاندار هرمزگان، سرمایه گذاران حوزه پتروشیمی اعطای مجوز خوراک را مهمترین علت تاخیر در آغاز کلنگ زنی عملیات اجرایی احداث مجتمع ها عنوان کردند. همچنین اعطای تسهیلات حمایتی از سوی دولت را به عنوان پیشنهاد مطرح کردند.ارسال شده: ساعت: 8:19

کلمات کلیدی: فریدون همتی ، دیدار با مدیران ، شرکت های سرمایه گذاری ، حوزه پتروشیمی ، منطقه ویژه صنایع انرژی ، پارسیان

برچسب‌ها: سیاست
 
 
آغاز بهره برداری از 65 پروژه برق رسانی در سراسر هرمزگان

شهردار دشتی پارسیان معرفی شد

«پارسیان» میزبان هشتمین دوره مربیگری آسیا ویژن هرمزگان

بهره برداری از 55 پروژه نوسازی مدارس در هرمزگان

استاندار: اقدامات اداره کل نوسازی مدارس قابل تقدیر است