November 16, 2018 - ، ساعت 11:11
 
 
چاره‌اندیشی مسوولان برای رونق اقتصاد استان
احیای واحدهای تولیدی بخش كشاورزی هرمزگان


  صبح ساحل ، اقتصادی -  استاندار هرمزگان گفت : احیای واحدهای تولیدی راكد بخش كشاورزی هرمزگان با ید در اولویت قرارگیرد.

نماینده عالی دولت در استان با تاكید بر اینكه احیای واحدهای تولیدی راكد در بخش كشاورزی باید در اولویت قرارگیرد،افزود:كمیته‌ای جهت شناسایی واحدهای كشاورزی  راكد  در استان هرمزگان تشكیل شود. 

فریدون همتی در نشست شورای هماهنگی بخش كشاورزی استان هرمزگان با اشاره به بررسی و تصویب برنامه های عملیاتی حوزه جهاد كشاورزی هرمزگان در این نشست، عنوان كرد: برنامه های تهیه شده در حوزه های زارعت، باغداری، شیلات و دامپروری برای سال جاری در استان باید به شكل هدفمند عملیاتی شود.

وی ادامه داد: نیاز است كنترل و نظارت لازم جهت دستیابی به اهداف ترسیم شده اشتغال، صادرات و تولید محصولات كشاورزی هرمزگان در سال جاری صورت گیرد.

استاندار هرمزگان افزود: در این راستا جلسات مرتبط باید به صورت هفتگی برگزار و اقدامات انجام شده گزارش شود.همتی تصریح كرد: ما نیز پشتیبانی لازم را انجام خواهیم داد تا برنامه های بخش كشاورزی در استان به شكل مناسبی هدایت و اهداف تعیین شده تا پایان سال محقق شود.

وی با تاكید بر اینكه احیای واحدهای تولیدی راكد در بخش كشاورزی باید در اولویت قرار گیرد، اظهار داشت: كمیته ای جهت شناسایی واحدهای كشاورزی راكد در استان تشكیل و با بررسی دقیق مشخص كند كه چه واحدهای قابلیت احیا و بازگشت مجدد به چرخه تولید را دارند تا براساس نظرات این كمیته كارشناسی، اقدام لازم صورت گیرد.

استاندار هرمزگان خواستار شناسایی دقیق اراضی مستعد پرورش میگو و مناطق دارای ظرفیت پرورش ماهی در استان هرمزگان شد و بیان داشت: ادارات كل شیلات و منابع طبیعی استان به سرعت این كار را انجام و گزارش آن را ارائه دهند. 

فریدون همتی از دستگاه‌های اجرایی خواست با حذف تشریفات زائد اداری و کاهش استعلامات بین دستگاهی زمینه را برای جذب اعتبارات و سرمایه گذاری فراهم کنند.وی گفت: هرمزگان با پرداخت ۶۰ میلیارد تومان رتبه نخست کشوری در پرداخت تسهیلات ارزان قیمت اشتغال پایدار روستایی است.

استاندار هرمزگان افزود: بر اساس مصوبه‌ای که به زودی ابلاغ خواهد شد ۵۰ درصد سود بانکی تسهیلات واحد‌های تولیدی در استان‌های شرقی و غربی را دولت پرداخت می‌کند.همتی هدف از ابلاغ این مصوبه را رونق بخشی به تولید، تامین امنیت و رفع محرومیت عنوان کرد.رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: از مصوبات سفر رئیس جمهوری به استان ۹۵۴ میلیارد ریال کمک‌های فنی و اعتباری برای ایجاد طرح‌های زیرساختی کشارزی، توسعه سامانه‌های جدید آبیاری و ساماندهی منابع طبیعی در نظر گرفته شده است که اجرایی می‌شود.

علی باقر زاده افزود: امسال ۱۰ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی هرمزگان به سامانه‌های آبیاری نوین مجهز می‌شود.هم اکنون ۱۰۱ هزار هکتار از سطح زیر کشت استان به این سامانه مجهز است.وی گفت: امسال ۵۹ هزار تن گندم از ۱۲ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی هرمزگان برداشت شد که به علت گرمای هوا و خشکسالی دو هزار تن کاهش داشت.

باقر زاده افزود: افزایش دو برابری سطح زیر کشت گلخانه و افرایش ۷۰۰ تنی پرورش ماهی در دریا از اولویت‌های امسال جهاد کشاورزی استان است.

وی گفت: با برنامه ریزی صورت گرفته پرورش میگو از ۱۵ هزار تن به ۱۸ هزار تن افزایش می‌یابد.در این جلسه همچنین از عملکرد طرح‌های صنایع تبدیلی و غذایی و تسهیلات مورد نیاز این واحد‌ها گزارشی ارائه شد گفتنی است،۲۵ واحد تولیدی نیمه فعال و راکد در بخش کشاورزی هرمزگان وجود دارد.ارسال شده: ساعت: 8:31

کلمات کلیدی: استاندار هرمزگان ، نشست شورای هماهنگی ، بخش كشاورزی

برچسب‌ها: اقتصاد
 
 
بندرعباس نقطه آغاز مراودات تجاری هرمزگان و بندر مرسین ترکیه

استاندار هرمزگان: گران خریدن توجیهی بر گرانفروشی نیست

رییس جمهور در یکصدمین سفر استانی خود به هرمزگان می آید

آغاز ساماندهی خور گورسوزان

از تلاشگران سفرهای دریایی نوروز91تجلیل شد