December 16, 2018 - ، ساعت 08:22
 
 
نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان :
دولت در عمل نه در شعار با مفسدان اقتصادی برخورد کند


  صبح ساحل ، سیاسی - نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان گفت: دولت نه در شعار بلکه در عمل باید با مفسدان اقتصادی برخورد کند و موجب دلگرمی مردم شوند. 

آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی در خطبه‌های نماز جمعه بندرعباس با اشاره به اینکه در مقابل تمام گناهان نهی از منکر وجود دارد، اظهار کرد: محبوب‌ترین بندگان خداوند افراد با تقوا هستند که فکر و زبانشان کنترل می‌کنند و هر حرفی را به زبان نمی‌آوردند.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان با اشاره به گرانی اجناس خطاب به دولت گفت: چرا دولت بر روی قیمت‌های بازار نظارت نمی‌کند، قیمت تمام اجناس چند برابر شده و اینکه تحریم ترامپ به هندوانه و خربزه چه ارتباطی دارد و چرا باید چایی ایرانی از چایی خارجی گران‌تر باشد.

امام‌جمعه بندرعباس با بیان اینکه دولت در این زمینه نظارت و با گران‌فروشان برخورد کند، خاطرنشان کرد: دولت نه در شعار بلکه در عمل باید با مفسدان اقتصادی برخورد کند و اگر دولت با این مفسدان برخورد کنند مردم خوشحال و دلگرم می‌شوند.

وی اظهار کرد: در جامعه‌ای که عالمان دینی جایگاهی ندارند، دین نیز از اهمیت چندانی برخوردار نخواهد بود، چراکه این دسته از افراد نه‌تنها با پوشش و لباس عالم دین مخالف نیستند بلکه با اصل دین مخالف‌اند.وی در ادامه با تأکید بر اینکه انتقاد باید منصفانه و سازنده باشد افزود: اگر کسی به عالم دینی انتقاد دارد باید در حضور وی و از روی خیرخواهی انتقاد کند در غیر این صورت به عالم دینی اهانت شده و جایگاه وی را تخریب کرده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان تصریح کرد: آشنایی و آموختن علوم دینی، حلاوت و شیرینی فراوانی به همراه دارد و اگر مردم می‌دانستند که در جستن علوم دینی چه برکاتی نصیبشان می‌شود در راستای کسب این علوم از هیچ تلاش و کوششی دریغ نخواهند کرد.

آیت‌الله نعیم‌آبادی بیان کرد: اندیشه عالمان دینی، زمان بیان مباحث احکام الهی، اندیشه‌ای خدایی است و کسانی که جایگاه عالمان دینی زل تخریب و به آن آسیب وارد می‌کنند ملعون‌ترین افراد، و آنان که به این جایگاه ابهت می‌بخشند محبوب‌ترین بندگان نزد خداوند هستند.

وی با اشاره به برکات حضور مبلغان دینی در بین مردم اذعان‌ داشت: ادای صحیح فرائض الهی و همچنین رعایت و عمل به احکام شرعی از آثار و برکات حضور عالمان دینی است، بنابراین درصورتی‌که سخن و جایگاه عالمان دینی در جامعه از اهمیت خاصی برخوردار باشد تمامی مشکلات حل‌شدنی است.

امام‌جمعه بندرعباس ادامه داد: اگر در این زمینه غفلت صورت گیرد، تفکر و اخلاق آمریکایی در جامعه حکم‌فرما خواهد شد و افراد جمله مرگ بر امریکا را به زبان می‌آورند اما در گفتار و کردار به اخلاق آمریکایی شباهت دارند.

آیت‌الله نعیم‌آبادی ادامه داد: همه باید مواظب باشند تا به جایگاه عالمان دینی آسیب وارد نشود اگر این اتفاق رخ داد دین نیز آسیب می‌بیند، درصورتی‌که دین آسیب دید همه‌چیز را از دست خواهیم داد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه حج با فلسفه تقویت دین واجب شده است، افزود: یکی از آثار مهم آن، اهمیت دادن به دین است، کسانی که از قدرت اسلام رنج می‌برند هرساله در ایام حج، زمزمه‌هایشان شروع و شبهاتی را ایجاد می‌کنند و می‌گویند پول‌هایتان را خرج حج نکنید.ارسال شده: ساعت: 7:28

کلمات کلیدی: آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی ، خطبه‌های نماز جمعه

برچسب‌ها: سیاست
 
 
توصیه آیت‌الله نعیم‌آبادی به مشایی

جمع ‌کردن رأی با یارانه از زشت‌ترین کارهاست

با وعده های دروغین رای خود را خراب نکنیم

به نظر می‌رسد، وزیر صنایع جوگیر شده است

شناخت فرقه ضاله لازمه مبارزه بسیج با وهابیت