December 15, 2018 - ، ساعت 22:58
 
 
در بندرلنگه به روی صحنه می رود
«روز از نـــــو، روزی از نــــــو»


صبح ساحل ، هنری -  صدف محمودی نمایش روز از نو روزی از نو به کارگردانی عارف هاشمی 8 الی 10 مرداد ماه در ساعت 20:30 در فرهنگسرای گوهر بندرلنگه به روی صحنه می رود. 

عارف هاشمی  کارگردان  روز از نو روزی از نو متولد 7/6/67 در بندر لنگه است، کارشناسی رشته ادبیات دارد و می گوید اولین کارم را در 6 سالگی در مدرسه بازی کردم و اولین جایزه بازیگری ام را در مسابقات مدارس گرفتم.

 همین مسیر را ادامه دادم و با گروه هنری ققنوس از سالهای دور مشغول همکاری شدم.

 وی ادامه داد: اما پس از مدت ها که فعالیت هنری ام کم شد با همکاری امین سالاری گروه را از اول بازسازی کردیم و با تیم جدید که بهنام پانیذه هم به آن اضافه شد فعالیت مان را ادامه دادیم.

 کارهای مختلفی انجام دادیم مانند:" وزوز"  "اقا اجازه" "پرواز بر فراز ابرهای تاریک" "خواب دهقان" و غیره. 

هاشمی عنوان کرد: در این کارها به عنوان بازیگر بازی کردم و در جشنواره های استانی و سوره جایزه بازیگری دریافت کردم. همچنین نمایش رقص لال را با بازیگری مجید سرنی زاده و ضرغام منصور زاده و خودم کارگردانی کردم، با این اثر در جشنواره ماه حضور داشتیم و جایزه بازیگری مشترک با آقای منصور زاده را دریافت کردیم. 

این کارگردان در رابطه با حضورش در جشنواره ها ادامه داد: در نمایش مرواز به کارگردانی امین سالاری در جشنواره فجر دانش آموزی برگزیده کشور شدیم و بازیگری افتخاری مشترک به بهنام پانیزه و بنده رسید.

همچنین در  نمایش مار دار صاد به کارگردانی امین سالاری بازی می کنم که سال گذاشته در جشنواره بین المللی آیینی و سنتی حضور داشتیم،  16 مرداد 97 در بندر عباس اجرا داریم. 

این کارگردان در خصوص آخرین اثرش گفت:  اما آخرین کارم  روز از نو روزی از نو است که به نویسندگی داریو فو می باشد کار تک پرسوناژ یست  اما یک بازیگر را به قالب کار اضافه کردیم که حکم ابزار صحنه را دارد.

کار در یک فضای 4 متر مربعی اتفاق می افتد، صحنه دوار است و  در قالب بیومکانیک کمدی ارائه می شود، فضای آن به صورت طراحی شده که به راحتی همه جا قابل اجرا ست.  در این نمایش  خالد راهبر و الهام ابولحسنی بازی می کنند. 

داستان از این قرار است که زن برای رفتن به سر کار دیرش شده و سرعت بالایی به کار می دهد اما کلید در را گم کرده، داستان از شب گذشته بازسازی می شود، در واقع این زن در یک لوپ گرفتار شده است. 

از این کارگردان در مورد وضعیت تاتر استان پرسیدم: در خصوص تاتر هرمزگان به زبان ساده اگر بگویم،  تئاتر هرمزگان نسبت به دو دهه ی گذشته پیشرفت چشم گیری داشته و یکی از اصلی ترین دلایلش همکاری تمام هنرمندان با یک دیگر بوده و دیگر مثل سابق آن فضای حساس رقابت بین گروهی وجود ندارد و به زبان خودمانی یار کشی نمی کنند.

امروز  همه برای هنر کار می کنند و این اتفاق خوشایند است. 

 ناگفته نماند حضور حسین کریمی در سمت ریاست انجمن باعث خیلی از این اتفاقات خوب بوده است. 

همچنین از زمان حضور حسین محسنی به عنوان ریاست ارشاد بندر لنگه پیشرفت هنر تئاتر و موسیقی در بندر لنگه سرعت خوبی گرفته است. در پایان از زحمات تمامی این افراد تشکر می کنم. ارسال شده: ساعت: 7:43

کلمات کلیدی: نمایش روز از نو روزی از نو ، کارگردانی عارف هاشمی ، 8 الی 10 مرداد ، فرهنگسرای گوهر بندرلنگه

برچسب‌ها: فرهنگ و هنر