December 15, 2018 - ، ساعت 22:30
 
 
جشن نوروز صیاد باید به یک جشنواره بین المللی تبدیل شود


صبح ساحل ، هنری -  استاندار هرمزگان جشن نوروز صیاد را یک مناسبت بسیار زیبا و ظرفیت فرهنگی برای هرمزگان دانست.

فریدون همتی اول مرداد در پانزدهمین جشنواره بومی محلی نوروز صیاد که در روستای بندر سلخ جزیره قشم برگزار شد، با تبریک فرارسیدن نوروز صیاد و آغاز سال دریایی، عنوان کرد: جشن نوروز صیاد یک مناسبت بسیار زیبا و ظرفیت فرهنگی برای هرمزگان است که فرهنگ غنی و کهن مردم ساحل نشین هرمزگان و جزیره قشم را نشان می دهد.

وی ادامه داد: موضوعات پر ظرفیت فرهنگی بسیاری در هرمزگان وجود دارد که از جمله آنها آئین نوروز صیاد است.

استاندار هرمزگان افزود: نیاز است برای برگزاری این مراسم در سال آینده با مشارکت تمامی دستگاه ها، منطقه آزاد قشم و مردم این منطقه برنامه ریزی وسیع و همه جانبه ای صورت گیرد و این مراسم از طریق رسانه ملی نیز منعکس شود.

همتی تصریح کرد: می توانیم برای سال های بعد جشن نوروز صیاد را به عنوان یک جشنواره بین المللی برگزار کنیم و در مدت برگزاری این جشن از گردشگران نیز دعوت کنیم تا این سنت زیبا و پر از شادی را از نزدیک ببینند.

وی با تاکید بر اینکه جشن نوروز صیاد را باید بیشتر مطرح و معرفی کنیم، بیان داشت: برنامه اساسی، وسیع، بزرگ و متنوعی برای ایام نوروز صیاد در هرمزگان طراحی خواهیم کرد تا همه ملت ایران این برنامه بزرگ را به نظاره بنشینند.

استاندار هرمزگان اظهار کرد: امروز شاهد هستیم که مردان و زنان دریایی ایران در قلب آب های نیلگون خلیج فارس، جشن و سرور و شادمانی برپا کرده اند و باید بر روی این ظرفیت بزرگ برنامه ریزی کنیم.

همتی با اشاره به اجرای آئین نامه تجارت کالای ملوانی در هرمزگان، خاطرنشان کرد: در آئین نامه تجارت کالای ملوانی امتیازات بسیار خوبی برای ملوانان در نظر گرفته شده است و بنده دستور دادم که ملوانان جزیره قشم نیز همانند سرزمین اصلی از این آئین نامه و معافیت های در نظر گرفته شده در آن بهره مند شوند تا این امر موجب رونق مراودات تجاری از سوی لنج داران و ملوانان قشم شود.ارسال شده: ساعت: 7:43

کلمات کلیدی: استاندار هرمزگان ، پانزدهمین جشنواره ، بومی محلی نوروز صیاد ، روستای بندر سلخ جزیره قشم

برچسب‌ها: فرهنگ و هنر
 
 
بندرعباس نقطه آغاز مراودات تجاری هرمزگان و بندر مرسین ترکیه

استاندار هرمزگان: گران خریدن توجیهی بر گرانفروشی نیست

رییس جمهور در یکصدمین سفر استانی خود به هرمزگان می آید

آغاز ساماندهی خور گورسوزان

از تلاشگران سفرهای دریایی نوروز91تجلیل شد