December 16, 2018 - ، ساعت 08:12
 
 
«مرداد» فصل داغ تئاتر در هرمزگان


صبح ساحل ، هنری - صدف محمودی: این روزها گروه های تئاتر فعال تر از همیشه به اجرای نمایش های خود در استان می پردازند. 

این امر نشان دهنده آشتی هرچه بیشتر مخاطبان هرمزگان با هنر است، در این جا برای اطلاعات بیشتر شما عزیزان به هر یک از این نمایش ها نگاهی انداختیم. 

 موش و گربه 

نمایش «موش و گربه» برداشتی آزاد از منظومه عبیـــــد زاکــــانی به کارگردانی رضا جوشعار می باشد به گفته کارگردان این اثر، دراین نمایش۵۰ بازیگر وگروه اجرایی همکاری دارند که یکی از بزرگترین پروژه های اجرای نمایش در استان هرمزگان  به حساب می آید.

درون مایه موش و گربه درخصوص دورویی، ریا و ظاهرسازی می باشد که با زبان طنز به آن پرداخته شده است. جوشعار در رابطه با بازیگران این اثر بیان کرد:  خانوم مریم سالاری نسب، الهه دیلم صالحی، یاسمن غلامی، رضارمضانپور، هومان محسن زاده، حسین رمضان نیا، آرمان شکوه از اعضای اصلی این نمایش هستند. موش و گربه تا امروز در فرهنگسرای طوبی در ساعت هشت اجرا می شود

 "مگس‌های مردار"

مگس های مردار به کارگردانی عیسی صادقی از 30 تیر در پلاتوی آفتاب واقع در میدان صادقیه به روی صحنه رفت و تا امروز ادامه دارد، این نمایش در ساعت بیست اجرا می شود.

کارگردان این اثر توضیح داد: این نمایش درباره فضای جنگ و اتفاقات درون میدان نبرد می باشد و همانند دیگر کارهای من ، دارای تم خشونت و بازیهای فیزیکال است. داستان این نمایش در سرزمینی نا معلوم و زمانی نا مشخص اتفاق می افتد .

 «روز از نـــــو، روزی از نــــــو»

نمایش روز از نو روزی از نو به کارگردانی عارف هاشمی از امروز 8 الی 10 مرداد ماه در ساعت 20:30 در فرهنگسرای گوهر بندرلنگه به روی صحنه می رود. 

روز از نو روزی از نو است که به نویسندگی داریو فو می باشد  یک کار تک پرسوناژی ست  که در یک فضای 4 متر مربعی اتفاق می افتد، صحنه دوار است و  در قالب بیومکانیک کمدی ارائه می شود، فضای آن به صورت طراحی شده که به راحتی همه جا قابل اجرا ست.

 "تلا هیچ که خودیشن" 

نمایش "تلا هیچ که خودیشن" کاری از گروه تاتر ابوذر است. ابوالقاسم احدیان کارگردان این اثر و جعفر قاسمی نویسندگی آن را به عهده دارد، 

این نمایش 9 تا 18 مرداد ماه در فرهنگسرای شهید بهشتی شهرستان میناب به روی صحنه می رود، زمان اجرای "تلا هیچ که خودیشن" ساعت 20 می باشد.

 "ماردار صاد"

نمایش "ماردار صاد" به کارگردانی امین سالاری 16 تا 26 مرداد ماه در ساعت 20 در پلاتوی آفتاب به روی صحنه می رود. این نمایش که در واقع اقتباسی است از یک نمایشنامه بزرگ اروپایی، با همکاری جمعی از بهترین بازیگران و کمدین های محبوب و تلویزیون و تئاتر، پس از اجرا در فستیوال بین المللی تئاتر آئینی سنتی در تهران، در استان هرمزگان به اجرا در آمده است.

 مکبث

نمایش عروسکی مکبث به کارگردانی مجید بشکال 10 تا 12 مرداد در سانس های 19:30 و 21:30 در پلاتوی آفتاب به روی صحنه می رود.

نمایش‌نامه «مکبث» اثر مشهور نوشته ویلیام شکسپیر است که در این اثر ساحره، مکبث را پادشاه می‌خواند و به او وعده پادشاهی می‌دهد. مکبث این موضوع را به لیدی می‌گوید.

لیدی اصرار دارد در شبی که شاه میهمان آن‌ها است او را به قتل برساند.

این‌گونه مکبث به پادشاهی می‌رسد. مجید بشکال کارگردان، بازیگر، طراح و سازنده عروسک، طراح صحنه و نور نمایش است.

طراح لباس زینب موسوی‌پور و موسیقی کاری از امین باصره است.ارسال شده: ساعت: 8:03

کلمات کلیدی: این روزها ، گروه های تئاتر ، فعال تر از همیشه ، اجرای نمایش های خود

برچسب‌ها: فرهنگ و هنر
 
 
"تی تووک" برگزیده تئاتر ایران شد

«آخرین پالایشگاه» از امروز درتماشاخانه آفتـاب

روزهای پر نمایش در استان هرمزگان