December 16, 2018 - ، ساعت 07:13
 
 
هاشمی تختی:
به دنبال توسعه جدی ترانزیت و ترانشیب هستیم


صبح ساحل ، سیاسی - نماینده حوزه انتخابیه بندرعباس گفت: به دنبال دلایل عدم استقبال و همچنین اعمال مشوق ها برای افزایش ترانزیت و ترانشیپ هستیم.

حسین هاشمی تختی  پیرامون مسائل پیگیری شده اخیر در مجلس به مبحث جلوگیری از انحراف کمک اعتباری مختص شهرداری ها و دهیاری ها در برنامه ششم توسعه و بررسی راه های عدم استقبال از ظرفیت های ترانزیتی و ترانشیپی کشور به ویژه هرمزگان سخنانی را مطرح کرد.

وی پیرامون پیگیری های مجلس برای جلوگیری از اعتبار کمکی شهرداری ها و دهیاری ها گفت: اعتباری در سال های قبل در اختیار سازمان همیاری شهرداری ها قرار می گرفت و در بین شهرداری های و دهیاری ها توزیع می شد این در حالیست که این اعتبار امسال در باب مرجع توزیع کننده نگرانی های را به وجود آورده بود که در این راستا مجلس به طور جد پیگیر بازگشت این اعتبار در ید وزارت کشور است که می تواند همانند سال های گذشته در بین شهرداری ها و دهیاری توزیع شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس  بر تقویت هر چه بیشتر شهرداری ها و دهیاری ها تاکید کرد و افزود: در استان نیز برخی از شهرداری ها با ضعف شدید درآمدی و ساختاری روبرو هستند که تاکنون نشست هایی در این راستا با مقامات ارشد استان و شهرداران تشکیل داد و به دنبال ایجاد درآمدهای پایدار برای آنها هستیم.

وی به مباحث بندری به ویژه ترانزیت و ترانشیپ اشاره و افزود: همچنین در مجلس در حال بررسی و رفع موانع موجود بر سر راه توسعه ترانزیت و ظرفیت های ترانشیبی کشور به ویژه هرمزگان هستیم.

هاشمی تختی با اشاره به اینکه کشوری همانند امارات سهمی چندین برابری از بازار ترانشیپ منطقه نسبت به ایران دارد، افزود: این در حالیست که بنادر جنوبی ایران و سواحل فرادست در فلات ایران موقعیتی ویژه تر و به صرفه تر برای ترانزیت و ترانشیپ دارند.ارسال شده: ساعت: 9:32

کلمات کلیدی: حسین هاشمی تختی ، عدم استقبال ، اعمال مشوق ها ، افزایش ترانزیت ، ترانشیپ

برچسب‌ها: سیاست
 
 
در جلسه جبهه متحد اصولگرایان چه گذشت

حضور 50 نفر ازمعتمدین هرمزگانی درمعارفه هاشمی تختی

مقاومت بوشهرآنها را به سمت هرمزگان سوق داد

برای یک بارکه شده تجربه کنید

پیام تقدیر هاشمی تختی از حماسه حضور مردم