December 16, 2018 - ، ساعت 08:20
 
 
استاندار در دیدار با معاون اقتصادی وزارت نیرو:
تاکنون مشکل حادی در زمینه تامین آب و برق در استان وجود نداشته‌ایم


صبح ساحل ، اقتصادی - استاندار هرمزگان به پروژه های احداث آب شیرین کن ها در هرمزگان اشاره کرد و گفت: آب شیرین کن‌ ها منابع تامین آب شرب استان هرمزگان در بلند مدت خواهند بود.

فریدون همتی در دیدار با معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی وزارت نیرو خواستار کمک بیشتر وزارت نیرو برای اجرا و تکمیل پروژه های تامین آب و برق در هرمزگان شد و بیان داشت: با توجه به شرایط آب و هوایی خاص هرمزگان این استان باید در اولویت طرح های توسعه تامین آب و برق قرار داشته باشد.

وی ادامه داد: بخش عمده ای از توجه مجموعه مدیریت عالی هرمزگان نیز معطوف به پروژه های حوزه آب و برق است و اعتبارات قابل توجهی از منابع استانی به این حوزه اختصاص یافته است.

استاندار هرمزگان افزود: خوشبختانه با تمهیداتی که برای فصل تابستان در هرمزگان نظر گرفته شد، تاکنون مشکل حادی در زمینه تامین آب و برق در استان وجود نداشته و تلاش کرده ایم با کمترین مشکل این فصل را پشت سر بگذاریم.

همتی به پروژه های احداث آب شیرین کن ها در هرمزگان اشاره کرد و اظهار داشت: آب شیرین کن‌ ها منابع تامین آب شرب استان هرمزگان در بلند مدت خواهند بود و از آب سدها برای کشاورزی استفاده خواهد شد.

معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی وزارت نیرو نیز در این دیدار با بیان اینکه مصرف برق کشور در سه هفته‌ گذشته بالای پیک مصرف و در محدوده ۵۶ هزار تا ۵۷ هزار مگاوات بوده است، عنوان کرد: مصرف کشور سال گذشته فقط دو تا سه روز بیش از پیک ۵۵ هزار مگاواتی بود و امسال مصرف برق در کشور پنج درصد افزایش یافته است.

محسن بختیار پیش بینی کرد شرایط اوج مصرف برق با توجه به وضع هوا تا دو هفته دیگر ادامه داشته باشد.معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی وزارت نیرو افزود: با پیگیری‌های رئیس جمهوری در راستای صرفه جویی در مصرف آب و برق در دستگاه‌ های دولتی دو هزار مگاوات در مصرف برق صرفه جویی شد.

بختیار از مردم رو بویژه مردم هرمزگان خواست با صرفه جویی در مصرف برق به عبور از این شرایط کمک کنند.وی با اشاره به بازدید از سد سرنی در شهرستان میناب، گفت: ساخت این سد از ۹۰ درصد پیشرفت دارد و خط انتقال آب این سد به تصفیه خانه به طول ۳۸ کیلومتری نیز به پایان رسیده است.معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی وزارت نیرو خاطرنشان کرد: اعتبار ساخت این سد از بانک توسعه اسلامی تامین شده است و امسال در صورت بارندگی آب گیری می ‌شود.بختیار گفت: مرحله نخست آب شیرین کن ۱۰۰ هزار متر مکعبی بندرعباس نیز به ظرفیت ۲۰ هزار مترمکعب در این ماه به بهره برداری می ‌رسد.ارسال شده: ساعت: 7:48

کلمات کلیدی: فریدون همتی ، پروژه های احداث ، آب شیرین کن ها ، هرمزگان

برچسب‌ها: اقتصاد
 
 
بازگشت حجاج هرمزگانی از حج تمتع

ثبت رکورد جدید تولید روزانه آهن اسفنجی در شرکت فولاد هرمزگان

«فولاد هرمزگان» آبرو داری کرد

عزیزی: اشتباه کردم سر تمرین آلومینیوم آمدم!

پرونده پروژه های نیمه تمام آبرسانی بسته می شود