December 15, 2018 - ، ساعت 22:52
 
 
تلاش می كنیم هرمز به جزیره سبز گردشگری تبدیل شود


صبح ساحل ، هنری - استاندار هرمزگان گفت: مطالعات جامع بسیار خوبی بر روی جزیره هرمز در حال انجام است كه بر این اساس برای اجرای پروژه ها مكان یابی می شود و پروژه های توسعه جزیره هرمز بر مبنای این مطالعات اجرا خواهند شد.

 فریدون همتی در نشست ستاد راهبری سند توسعه پایدار جزیره هرمز، توسعه جزیره هرمز را از اولویت های مهم هرمزگان اعلام و بیان کرد: با همكاری بنیاد بركت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) تعداد 34 پروژه برای توسعه جزیره هرمز تعریف شد و مجریان این پروژه ها مشخص شده و كارگروه هایی برای اجرای آنها فعال شده است.

وی با اشاره به بررسی آخرین وضعیت اجرای این پروژه ها براساس گزارش مشاور بنیاد بركت، افزود: مطالعات جامع بسیار خوبی بر روی جزیره هرمز در حال انجام است كه بر این اساس برای اجرای پروژه ها مكان یابی می شود و پروژه های توسعه جزیره هرمز بر مبنای این مطالعات اجرا خواهند شد.

استاندار هرمزگان با بیان اینكه تلاش می كنیم هرمز به جزیره سبز گردشگری تبدیل شود، تصریح كرد: جزیره هرمز ظرفیت های بسیاری برای جذب گردشگران دارد كه می تواند رونق بسیاری در اشتغال و زندگی مردم این جزیره ایجاد كند.

همتی بیان کرد: طبق مطالعات صورت گرفته، پنج نقطه به عنوان ایستگاه اسكان و پذیرایی گردشگران در سواحل جزیره هرمز در نظر گرفته شده و طراحی بسیار خوبی برای رینگ دور این جزیره صورت گرفته و مسیر دوچرخه سواری و پیاده روی نیز در نظر گرفته شده و همچنین رینگ نور در هرمز ایجاد می شود.

وی از همكاری و مشاركت مردم جزیره هرمز در اجرای برنامه های توسعه این جزیره قدردانی كرد و اظهار داشت: برنامه ای برای توسعه بوم گردی و ارائه آموزش به مردم در این زمینه در جزیره هرمز در نظر گرفته شده تا موجب افزایش پذیرش گردشگر شود.

استاندار هرمزگان خاطرنشان كرد: در مجموع اعتباری بالغ بر 370 میلیارد تومان طبق توافق صورت گرفته با بنیاد بركت برای توسعه جزیره هرمز هزینه می شود كه بخشی از آن شامل تسهیلات و بخش دیگری به صورت مشترك توسط استانداری هرمزگان و بنیاد بركت تامین خواهد شد تا زیرساخت های توسعه این جزیره ایجاد شود.

همتی گفت: برنامه های توسعه هرمز باید برای مردم این جزیره ملموس و در زندگی آنها تاثیرگذار باشد كه لازم است این پروژه های مهم با سرعت بیشتری اجرایی شوند.ارسال شده: ساعت: 7:54

کلمات کلیدی: استاندار هرمزگان ، توسعه جزیره هرمز ، اولویت های مهم هرمزگان

برچسب‌ها: فرهنگ و هنر
 
 
بندرعباس نقطه آغاز مراودات تجاری هرمزگان و بندر مرسین ترکیه

استاندار هرمزگان: گران خریدن توجیهی بر گرانفروشی نیست

رییس جمهور در یکصدمین سفر استانی خود به هرمزگان می آید

آغاز ساماندهی خور گورسوزان

از تلاشگران سفرهای دریایی نوروز91تجلیل شد