December 16, 2018 - ، ساعت 07:14
 
 
نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان:
جامعه علوی باید در عمل خود را ثابت کند


صبح ساحل ، سیاسی - ائمه جمعه استان هرمزگان با بیان اینکه آمریکا به تعهدات خود پایبند نمی باشد و مذاکره با ترامپ امکان پذیر نیست،اظهار کردند: درخواست مردم انقلابی برخورد با اخلالگران اقتصادی است.

به گزارش ایسنا،  آیت الله غلامعلی نعیم آبادی در خطبه‌های این هفته شهرستان، با اشاره به 14مرداد سالروز صدور فرمان مشروطه اظهارداشت: با مطالعه تاریخ مشروطه به جایگاه علما و روحانیت پی خواهیم برد.

وی در ادامه با بیان اینکه منشأ حرکت مشروطه، علما بودند، افزود: مشروطه به امضا رسید و علیرغم اینکه قانون نامه خوبی بود اما یک مشکل بزرگ داشت و آن این‌که مرجعیت دینی در رأس نبودند.

امام جمعه بندرعباس از مرجعیت و اجتهاد عادل به عنوان حلقه مفقوده مشروطه نام برد و تصریح کرد: حفظ و تداوم اسلامیت انقلاب مردم ایران به دلیل حضور پربرکت عادل شجاع در رأس حکومت اسلامی است.

آیت الله نعیم‌آبادی به سالروز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی اشاره و ابراز کرد: حقوق حاکم در جهان کنونی، حقوق به شر است نه حقوق بشر؛ چراکه پرچمداران حقوق بشر سر تا پا دروغ هستند، سه هزار و 200 دروغ گفته‌اند که اگر تقسیم شود به طور میانگین، روزانه سه الی چهار دروغ گفته‌اند، پس چگونه می‌توان به آنان اعتماد کرد، آمریکا هیچ یک از کارهایش اعم از دوستی و رفاقت، تهدید و ... به معنای واقعی‌اش نیست.وی با تاکید بر اینکه جامعه علوی باید در عمل خود را ثابت کند، گفت: علویان باید به اعتقادات خود در شعار اکتفا نکنند، اگرچه این نیز لازم است اما باید عشق و ارادت خود را در مقام عمل نیز به اثبات برسانند، هرکاری در مقام حرف ساده اما در جایگاه عمل دشوار است.

امام جمعه بندرعباس با اشاره به نقش و جایگاه حوزه‌های علمیه در هدایت و راهنمایی جامعه بیان داشت: این مراکز علمی معنوی، شیعیان را از تاریکی جهل به سوی نوری که منشأ آن ائمه اطهار(ع) هستند هدایت می کنند.

آیت الله نعیم‌آبادی در ادامه، آگاه ساختن شیعیان و رهایی آنان از جهل به مکتب به سوی نور علمی که آل محمد(ص) به یادگار گذاشتند را از تکلیف مهم حوزه‌های علمیه و علما عنوان کرد.وی با تاکید بر اینکه کسی که جایگاه علما را تخریب و لگدمال کند بی بصیرت است، گفت: کسانی که به برکت حضور علما، از جهل و نادانی به سوی نور هدایت می‌شوند باید در زندگی خود، نهایت بهره را از این نور ببرند.امام جمعه بندرعباس بیان کرد: خیر رساندن به مردم، گشودن قفل جهل از قلوب مردم و زدودن شبهات از اذهان آنان را از دیگر وظایف و تکالیف علما نام برد و افزود: کسانی که از این سه مورد یاد شده در محضر علما بهره برده‌اند باید در زندگی روزمره خود از نور آن استفاده کنند.

آیت الله نعیم‌آبادی با تاکید بر تبیین جایگاه علما و بیان خدمات آنان در جامعه اسلامی گفت: در جامعه تشیع، امام پدر معنوی آن جامعه محسوب می‌شود و شیعه ای که علم و آگاهی ندارد یتیم است، هر جامعه‌ای که به امام دسترسی نداشته باشد به دلیل اینکه پدر هدایتی به همراه ندارد به لحاط معنوی یتیم‌اش می‌خوانند، اگر کسی عهده‌دار این جامعه شود و مغزشان را هدایت کند همچون خورشید است. وی با بیان اینکه جایگاه کسی که هدایت یتیمان فکری آل محمد(ص) را برعهده دارد و آنان را از جهل و نادانی برهاند همانند پدر معنوی آنان است، ابراز داشت: ائمه جماعات تنها به اقامه نماز جماعت اکتفا نکنند بعد از نماز به بیان احکام الهی بپردازند و شبهات را از اذهان عمومی بزدایند.امام جمعه بندرعباس همچنین تصریح‌کرد: ائمه جماعات باید مردم را با احکام دین آشنا سازند و آنچه را که دشمن دین خدا به عنوان شبهه در ذهن مردم ایجاد کرده با علم و دانش به‌روز خود از بین ببرند، این قشر تاثیرگذار جامعه با مطالعه می‎توانند با آگاهی ذهنی به تمامی سوالات و شبهات مردم پاسخ دهند.

آیت الله نعیم‌آبادی با اشاره به مقام و جایگاه علما و فلسفه آن گفت: عالم از آن جهت که دین  و فکر مردم در دستان اوست، عظم‌الشأن است و به واسطه علوم دینی خود، شبهات را از اذهان عمومی به ویژه جوانان و نوجوانان می‌زداید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیت مرکزی در قم در خصوص جمع‌آوری کتب خطی از سراسر جهان اشاره کرد و گفت: از فعالان این مرکز درخواست کردم آنچه مربوط به کیش و میناب می‌شود در اختیارم قرار دهند تا به اداره کل فرهنگ و ارشاد هرمزگان جهت بررسی بیشتر ارسال کنم.امام جمعه بندرعباس ادامه داد: جزیره کیش در گذشته سرزمین علم و دانش بود اما در حال حاضر به بازاری برای فروش کالاهای چینی تبدیل شده است، شهرستان میناب نیز از قدیمی‌ترین شهرهای استان هرمزگان است که دانشمندان زیادی داشته اشت.

آیت الله نعیم‌آبادی در پایان با اشاره به ضمن تحسین دو نفر از فرزندان هرمزگانی از کسب رتبه تک رقمی در کنکور گفت: جا دارد از زحمات پدران و مادران و همچنین معلمان آنان تقدیر کرد و به آنان «خسته نباشید» گفت.ارسال شده: ساعت: 7:54

کلمات کلیدی: آیت الله غلامعلی نعیم آبادی ، خطبه‌های این هفته شهرستان

برچسب‌ها: سیاست
 
 
مدیران در سفر رییس جمهوری واقعیات هرمزگان را بیان كنند

همایش علمی ولایت محور اتحاد امت اسلامی در بندرعباس برگزارشد

صنایع دستی به سرنوشت پیاز دچار نشود

قضات در رسیدگی به پرونده ها با عدالت رفتار كنند

مسوولان به رفع مشكلات آب و برق مناطق روستایی توجه بیشتر داشته باشند