December 19, 2018 - ، ساعت 01:11
 
 
آموزش مقابله با مشكلات در طرح توان افزایی و تاب آوری اجتماعی


صبح ساحل ، اجتماعی - مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان گفت: در طرح توان افزایی و تاب آوری اجتماعی چگونگی مقابله با مشكلات آموزش داده می شود.

زهرا یعقوب نژاد مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان از روند اجرای فازسوم طرح توان افزایی و تاب آوری اجتماعی در جوامع محلی شهرستان رودان بازدید کرد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان در این بازدید گفت: تاب آوری اجتماعی یعنی مقاومت در مقابل مشکلات که گذشتگان با این حس و توانایی بسیار آشنا بودند ولی متاسفانه نسل امروز آن را از یاد برده است و بسیاری از آسیب ها مثل طلاق، اعتیاد و دیگر معضلات به دلیل پایین بودن تاب آوری و عدم آگاهی از شرایط محیطی است.

وی افزود: یکی ازمهمترین  اهداف برگزاری كلاس ها ی تاب آوری اجتماعی، افزایش توانمندی و مقابله با مشكلات به عبارتی تاب آوردن  یا ایستادگی در مقابل مشکلات و ناامید نشدن و حفظ روحیه نشاط و شادابی است.

یعقوب نژاد تصریح كرد: برای رسیدن به نقطه مطلوب در زندگی باید تلاش کرد و منتظر نباشیم  كه دیگران شرایط را فراهم کنند بلکه باید از خود شروع کرد و هدف را تعیین و برای رسیدن به آن تلاش نمود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: ضروری است جوامع محلی یکسری آموزش های لازم را ببینند چون دولت و مسئولین بدون کمک و خواست مردم نمی توانند در اجرای اهداف اقتصادی موفق باشند و در پیشرفته ترین کشورهای دنیا هم مردم در تولید و اقتصاد مداخله می کنند که در این بین نقش خانم ها بسیار تاثیر گذار تر است.

وی با اشاره به برخی از آسیب های اجتماعی، گفت: شیوع اعتیاد به مواد صنعتی در بین جوانان ایجاب می کند که زنان و مادران هوشیارتر باشند، با همسر و فرزندان خود ارتباط صمیمانه داشته باشند و آسیب ها را شناسایی کنند و راه های پیشگیری و مقابله با آن را بدانند.ارسال شده: ساعت: 7:55

کلمات کلیدی: زهرا یعقوب نژاد ، آموزش مقابله با مشكلات ، طرح توان افزایی ، تاب آوری اجتماعی

برچسب‌ها: اجتماعی
 
 
شناخت توانمندی‌ها و مهارت آموزی‌های لازم متناسب با جامعه معلولین در اولويت قرار گيرد