December 16, 2018 - ، ساعت 07:58
 
 
با هدایت مربی هرمزگانی
ملی پوشان دانشجوی ایــران نائب قهرمان ووشو جهان شدند


صبح ساحل ، ورزشی - محمود رییسی تیم ملی ووشوی دانشجویان ایران با هدایت مربی هرمزگانی خود با کسب ۴ مدال طلا در بخش ساندا قهرمان شد و در مجموع دو بخش تالو و ساندا بر سکوی نائب قهرمانی جهان تکیه زد.

دومین دوره رقابت های ووشوی قهرمانی دانشجویان جهان که با شرکت  ۲۵۰ ووشوکار از ۲۶ کشور به میزبانی «ماکائو» برگزارشد با نایب قهرمانی تیم ایران به پایان رسید.

در روز پایانی این رقابت ها، چهار سانداکار ایران که به دیدار پایانی اوزان مختلف بخش دختران و پسران رسیده بودند، همگی با غلبه بر حریفان خود به مدال طلا رسیدند.

این امر سبب شد تا تیم ووشو دانشجویان ایران علاوه بر رسیدن به عنوان قهرمانی در بخش ساندا، در مجموع دو بخش تالو و ساندا با کسب ۴ مدال طلا عنوان نائب قهرمانی جهان را به خود اختصاص داده تا بار دیگر توان ووشوی ایران به رخ حریفان کشیده شود.

این برای نخستین بار است که تیم ووشو دانشجویان ایران با هدایت علیرضا بهرمن رئیس هیات ووشو هرمزگان به این عنوان ارزشمند در این سطح از رقابت ها دست می یابد.

چين با کسب6مدال طلا به عنوان قهرمانی دست یافت و ايران با 4 مدال طلا دوم شد و مالزی با كسب ٣ مدال طلا، ٢ نقره و ٣ برنز به مقام سومى اين رقابت ها رسيد.

شایان ذکر است سامان احمدی در بخش تالو پسران در فرم گون شو به ميدان رفت كه با امتياز 20/9 به كار خود در اين فرم پايان داد و پنجم شد، در اين فرم تالوكاری از کشور مالزی قهرمان شد و نمایندگان روسيه و ماکائو به ترتيب دوم و سوم شدند.

همچنين ناهید پورشبانان در فرم نان چوان دختران با امتياز 26/9چهارم شد.

در اين فرم نمايندگان چین، روسیه و آمریکا به ترتيب اول تا سوم شدند.

برای تیم ملی دانشجویان  ایران زهره شهپری در  وزن منهاى 60 كيلوگرم سانداى دختران،علیرضا ریکی در وزن منهاى 60 كيلوگرم سانداى پسران،حمیدرضا سهندی در وزن منهاى 70 كيلوگرم سانداى پسران و امیر کریمی در وزن منهاى 80 كيلوگرم سانداى پسران مدال طلا  گرفتند. 

در پایان این رقابت ها بهرمن رئیس هیات ووشو هرمزگان و سرمربی تیم ملی دانشجویان در مورد عملکرد ملی پوشان به صبح ساحل گفت: در  روز نخست ملى پوش  ایران «حميدرضا سهندى» در وزن ٧٠- کیلوگرم ساندای پسران برابر «ماگمادوف» از کشور روسيه قرار گرفت كه سانداکار شایسته ایران توانست با ارائه مبارزه‌ای حساب شده در 2 راند متوالی به پیروزی دست یابد.

«امير كريمى» سانداکار وزن 80- کیلوگرم تیم پسران ایران در نخستین مبارزه خود برابر حریف آمريكايى به برتری دست یافت.

در بخش تالو حميده برخور نيز در فرم تاى چى چوان به ميدان رفت كه با امتياز ٨/57 به كار خود در اين فرم پايان داد و هشتم شد و نماينده چين با امتياز ٩/56 به عنوان قهرمانى دست يافت و تالوكاران هنگ كنگ و مالزى به ترتيب با امتيازات ٩/55 و ٩/30 دوم و سوم شدند.

بهرمن در مورد عملكرد روز دوم ملى پوشان بیان داشت: «عليرضا ريكى» در وزن 60- کیلوگرم ساندای پسران برابر حريفى از کشور اندونزى قرار گرفت كه سانداکار باتجربه ایران توانست با ارائه مبارزه ای حساب شده در 2 راند متوالی به پیروزی دست یابد تا به عنوان سومين سانداكار پسر ايران خود را در مرحله نيمه‌نهايى ببيند.

در بخش تالو پسران سامان احمدى در فرم چانگ چوان به ميدان رفت كه با امتياز13/9به كار خود در اين فرم پايان داد و هشتم شد.

در اين فرم تالوكار چينى قهرمان شد و مالزى و روسيه به ترتيب دوم و سوم شدند.

همچنين ناهيد پورشبانان در فرم نن دائوى دختران با امتياز 52/8 ششم شد. در اين فرم نمايندگان چين، روسيه و آمريكا به ترتيب اول تا سوم شدند.

رئیس هیات ووشو هرمزگان در باره عملكرد روز سوم  هم گفت: ووشوکاران دانشجوى ایران در سومين روز رقابت‌های قهرمانی دانشجويان جهان به چهار پیروزی در ساندا دست یافتند تا شمار سانداكاران ايران در فینال این دوره از مسابقات به چهار تن برسد.

ابتدا «زهره شهپرى» پس از قرعه استراحت به مرحله يک نيمه نهايى راه يافت و در اين مرحله نيز پس از شكست حريفى از كشور فيليپين فينال رفت.

«عليرضا ريكى» در وزن 60- کیلوگرم ساندای پسران برابر حريفى از کشور میزبان قرار گرفت كه این ووشوکار جوان سیستان و بلوچستانی توانست بر حریف خود غلبه کند تا به عنوان دومین سانداكار  ايران خود را در فینال مسابقات ببيند.

«حميدرضا سهندى» در وزن 70- کیلوگرم ساندای پسران برابر ووشوکاری از کشور کانادا قرار گرفت كه سانداکار شایسته ایران توانست با ارائه مبارزه ای یک طرفه در همان راند نخست حریف خود را ناک اوت کند و به فینال راه یابد.

«امير كريمى» سانداکار وزن 80- کیلوگرم تیم پسران ایران با ارائه یک بازی فنی توانست حریف فرانسوی خود را در مرحله نیمه نهایی ناک اوت کند تا بi عنوان چهارمین فینالیست ایران لقب گیرد.

در بخش تالو پسران سامان احمدى در فرم دائوشو به ميدان رفت كه با امتياز 82/8 به كار خود در اين فرم پايان داد و هشتم شد.

در اين فرم تالوكاری از کشور مالزی قهرمان شد و نمایندگان روسيه و چین تایپه به ترتيب دوم و سوم شدند.

همچنين حمیده برخور در فرم تای چی جین دختران با امتياز 92/8 ششم شد. در اين فرم نمايندگان هنگ کنگ، اندونزی و برونئی به ترتيب اول تا سوم شدند.

سرمربی تیم ملی دانشجویان ایران در باره عملكرد روز پايانى ملى پوشان گفت: در مبارزه نهایی وزن منهای ۶۰ کیلوگرم ساندای دختران «زهره شهپری» برابر «راتیا ارلیانا» از اندونزی قرار گرفت و با ارائه مبارزه ای حساب شده و زیبا در 2 راند متوالی به پیروزی رسید و مدال طلا را بر گردن آویخت.

در مبارزه نهایی وزن منهای ۶۰ کیلوگرم ساندای پسران «علیرضا ریکی» برابر «ژیائو» از چین قرار گرفت و با ارائه مبارزه ای جذاب و دیدنی در 2 راند متوالی به پیروزی رسید و دومین مدال طلای ایران را بر گردن آویخت.

در مبارزه نهایی وزن منهای ۷۰ کیلوگرم ساندای پسران «حمیدرضا سهندی» برابر «نسرت کایان» از ترکیه قرار گرفت و با ارائه مبارزه ای حساب شده در 2 راند متوالی به پیروزی رسید و سومین مدال طلای ایران را بر گردن آویخت.

در مبارزه پایانی وزن منهای ۸۰ کیلوگرم ساندای پسران «امیر کریمی» برابر «باتان یونس» از ترکیه قرار گرفت و با ارائه مبارزه ای جذاب و دیدنی توانست در راند سوم بر حریف قدرتمند ترک فائق آيد و چهارمین مدال طلای ایران را بر گردن آویخت.

در روز پايانى رقابت هاى تالو، سامان احمدی در بخش تالو پسران در فرم گون شو به ميدان رفت كه با امتياز 20/9 به كار خود در اين فرم پايان داد و پنجم شد، در اين فرم تالوكاری از کشور مالزی قهرمان شد و نمایندگان روسيه و ماکائو به ترتيب دوم و سوم شدند.

همچنين ناهید پورشبانان در فرم نان چوان دختران با امتياز 26/9 چهارم شد. در اين فرم نمايندگان چین، روسیه و آمریکا به ترتيب اول تا سوم شدند.

عليرضا بهرمن  در پایان عملكرد تيم ملی دانشجویان ایران را خوب و راضى كننده  ارزیابی کرد و در باره میزبانی مسابقات هم گفت: ماكائو به عنوان يكي از جزاير گردشگرى در جنوب چين هميشه در بحث ميزبانى خوب عمل كرده است.ارسال شده: ساعت: 7:55

کلمات کلیدی: تیم ملی ووشوی ، دانشجویان ایران ، هدایت مربی هرمزگانی ، کسب ۴ مدال طلا

برچسب‌ها: ورزش
 
 
ششمین دوره مسابقات استانی ملی مناظره دانشجویان ایران در هرمزگان آغاز شد

تیم ملی دانشجویان با مربی هرمزگانی به ماکائو رفت