December 16, 2018 - ، ساعت 07:28
 
 
رقابت‌های وزنه‌برداری بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸؛
پولادمرد رودانی در جاکارتا روی تخته می‌رود


صبح ساحل ، ورزشی - با افزایش سهمیه وزنه‌برداری کشورها به هشت نفر، مجید عسگری هم عازم بازی‌های آسیایی جاکارتا می‌شود.

رقابت‌های وزنه‌برداری بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ پیش از این قرار  بود در هفت وزن برگزار شود و به هر کشور هم هفت سهمیه داده‌شده بود، اما در فاصله زمانی کوتاهی که تا آغاز بازی‌ها باقی‌مانده است کمیته‌ برگزاری بازی‌ها نظرش را تغییر داد و قرار شد رقابت‌های وزنه‌برداری در همان هشت وزن برگزار شود و هر کشور هم هشت وزنه‌بردار داشته باشد . 

ازاین‌رو مجید عسگری نیز که پیش از این نفر رزور بود، به بازی‌های آسیایی اعزام می‌شود و در دسته  ۶۹ کیلوگرم رقابت خواهد کرد.

در همین خصوص وزنه‌بردار هرمزگانی تیم ملی کشورمان گفت: حدود یک ماه تا 40 روز گذشته در اردوی ساری نیز به مسئولین فدراسیون اعلام کردم که بازی‌های آسیایی با 8 سهمیه قرار است برگزار شود اما مسئول روابط امور بین‌الملل این موضوع را نادرست دانست و اعلام کرد این مسابقات با سهمیه 7 نفری کشورهای شرکت‌کننده برگزار می‌شود.

مجید عسگری با بیان این که در فاصله دو هفته مانده به آغاز مسابقات اعلام شد که سهمیه کشورها هشت ورزشکار است، اضافه کرد: به دلیل این که اسم بنده از قبل به‌عنوان ذخیره اعلام‌شده بود، نام من به‌عنوان هشتمین ورزشکار اعزامی به مسابقات اعلام شد.

وی با اشاره به این که پس‌ازآنکه اعلام‌شده بود بنده به مسابقات آسیایی اعزام نمی‌شوم، تمریناتم را سبک کرده بودم، خاطرنشان کرد: به دنبال آن بودم قدری به خود استراحت بدهم و مدتی از فشار بالای تمرینات خارج شوم.

عسگری با بیان اینکه ورزشکاران حاضر در اردو به دو گروه مسابقات آسیایی و جهانی تقسیم‌شده بودند، عنوان کرد: پس‌ازآنکه مطلع شدم قرار است به مسابقات آسیایی اعزام شوم، تمریناتم را بار دیگر به‌صورت جدی آغاز کرده و امیدوارم در فرصت باقیمانده بتوانم به شرایط ایده آل قبل بازگردم.

نائب قهرمان سابق جوانان جهان با اشاره به این که تمامی تلاشم را می‌کنم که در این مدت بتوانم حدنصاب وزنه‌های خود را به تصاحب یکی از سکوها نزدیک کنم، اضافه کرد: در غیر این صورت نیز حضورم در مسابقات آسیای بی‌فایده است زیرا چنین مسابقاتی تنها مدال ارزشمند است و امتیازات محاسبه نمی‌شود.

وی که سابقه کسب عنوان ششمی بازی‌های آسیایی 2014 اینچئون را در کارنامه دارد، با تاکید بر این که اگر نتواند حدنصاب کسب مدال در مسابقات آسیایی را در تمرینات بزند راهی مسابقات جاکارتا نمی‌شود، بیان کرد: قبل از اینکه نامم به‌عنوان وزنه‌بردار ذخیره معرفی شود، در اوج آمادگی بودم و به‌طور حتم در بر روی سکو قرار داشتم و به دنبال خوش‌رنگ‌تر کردن مدالش بود که متأسفانه با اعلام لیست متوجه شدم در مسابقات حضور ندارم و از انگیزه‌ام کاسته شد.

عسگری با اشاره به این که در آخرین رکوردگیری پیش از اعلام لیست در یک‌ضرب 143 کیلوگرم و در دوضرب 181 کیلوگرم را بر روی سر بردم، تصریح کرد: در این مدت شرایط روحی بدی داشتم زیرا درحالی‌که یک وزنه‌بردار در رکوردگیری حضور نیافت و یک وزنه‌بردار اوت کرد اما نام بنده در لیست حضور نداشت، اتفاقی که در مسابقات جهانی سال قبل نیز رخ داد و مانع از کسب مدالم در اوج آمادگی‌ام شدند و پشت خط ماندم و همین موضوع بیش از هر چیزی مرا رنج داد.

نائب قهرمان بزرگسالان آسیا با بیان این که تمامی تلاشم را می‌کنم تا در صورت اعزام بتوانم نماینده شایسته‌ای برای کشورمان باشم، اظهار کرد: وزنه‌برداران اندونزی، کره شمالی، ژاپن و کره جنوبی مهم‌ترین رقبایم در این مسابقات هستند هرچند چینی‌ها به دلیل محرومیت اجازه حضور در این مسابقات را ندارند.

وی در پایان گفت: شرایط سخت است و تمامی رقبا باقدرت و برای کسب مدال می‌آیند و می‌توان گفت تمامی نامداران آسیا در این مسابقات حضور دارند.ارسال شده: ساعت: 8:11

کلمات کلیدی: افزایش سهمیه وزنه‌برداری ، مجید عسگری ، عازم بازی‌های آسیایی جاکارتا

برچسب‌ها: ورزش
 
 
کوچ تیم ملی وزنه‌برداری ایران به بجنورد

نگاهی به آخرین وضعیت مجید عسکری ملی پوش هرمزگان

در مسابقات بعدی از شرمندگی مردم هرمزگان درمی آیم

مجید عسگری نقره ای شد

حقم نبود ذخیره باشم