December 17, 2018 - ، ساعت 18:57
 
 
مدیر عامل شركت آب منطقه‌ای هرمزگان عنوان كرد:
عملیات خط انتقال آب از چشمه سبز پوشان به اراضی كشاورزی پایین دست


صبح ساحل  ، اقتصادی - مدیر عامل شركت آب منطقه ای هرمزگان عنوان كرد: اجرای عملیات خط انتقال آب از چشمه سبز پوشان به اراضی پایین دست یكی از برنامه های مهم در كاهش هدر رفت و پرتی آب است.

هوشنگ ملایی در دیدار با دهیاری ها و شورای روستایی چهار روستای گنج، طارم شمالی و جنوبی و هاشم آباد شهرستان حاجی آباد عنوان كرد: با اجرای این طرح كشاورزان با اطمینان خاطر و بدور از نگرانی هایی مانند هدر رفت و یا تبخیر آب اراضی كشاورزی خود را آبیاری میكنند.

وی در ادامه تشریح كرد: متاسفانه به دلیل برداشت های غیر مجاز متعدد در طول مسیر كانال آب مورد نیاز پایین دست كانال(روستای طارم، گنج و هاشم آباد كه حقابه بران اصلی این كانال هستند) تامین نشده و باعث بروز مشكلات زیادی شده است.این مقام مسئول افزود: این طرح با درخواست كشاورزان حقابه از آب از چشمه به اراضی پایین دست، در راستای رفع مشكلات حال حاضر در منطقه اجرایی شد.

مدیر عامل شركت آب منطقه ای هرمزگان تصریح كرد: در اجرای عملیات این طرح مقرر شد با حضور مشاور مربوطه و ایجاد تشكل های آب بران همچنین مطالعات اجتماعی و بررسی طرح خط لوله انتقال آب از چشمه به اراضی پایین دست مشكلات حال حاضر منطقه رفع شود.

ملایی در خصوص هدف اجرای این طرح اظهار كرد: به منظور آبرسانی به این چهار روستا كانال سبز پوشان به طول 14 كیلومتر احداث شده است.

وی تاكید كرد: به دلیل تبخیر زیاد در فصل تابستان از سطح كانال، عمر طولانی كانال دربخش هایی دچار شكستگی و با نشتی رو به رو بود همچنین برداشت های غیر مجاز بسیاری صورت میگرفت.

این مقام مسئول یاداور شد: از دیگر اهداف اجرای این طرح بهبود منابع آبی كشاورزی و ایجاد وثبات اشتغال در منطقه، توسعه پایدارمنطقه  و جلوگیری از برداشت های غیر مجاز است.مدیر عامل شركت آب منطقه ای هرمزگان اعتبار اجرای این پروژه را 60 میلیارد ریال عنوان كرد و گفت: اراضی پایین دست به میزان 70 هكتار است كه این طرح برای آبیاری آنها اجرایی می شود.ارسال شده: ساعت: 8:11

کلمات کلیدی: هوشنگ ملایی ، اجرای عملیات ، خط انتقال آب ، چشمه سبز پوشان

برچسب‌ها: اقتصاد
 
 
کشف داروهای سرطان و سقط جنین

لایروبی نشدن خورهای بندرعباس،تهدیدی برای شهر

برای چاه های کشاورزی هرمزگان قبل ازسال 85 پروانه صادر می شود

ذخیره سد استقلال میناب تا پایان سال برای بندرعباس کفایت می‌کند

عملکرد صد روزه شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان در دولت دوازدهم تشریح شد