December 14, 2018 - ، ساعت 16:25
 
 
عضو هیأت رئیسه مجلس تاکیدکرد؛
در صنعت شیرین‌سازی آب عقب مانده‌ایم


صبح ساحل ، سیاسی - عضو هیأت رئیسه مجلس با تأکید بر اهمیت تسریع در ساخت آبشیرین‌کن بندرعباس و ضرورت جانمایی درست سایر پروژه‌ها در این زمینه، گفت: در صنعت شیرین‌سازی آب دریا به اندازه همسایگان جنوبی پیشرفت نکرده‌ایم. 

به گزارش جنوب ایران، محمد آشوری در حاشیه دیدار با جمعی از معاونان وزارت نیرو در محل مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های جدی مردمان جنوب که تأثیر مستقیمی بر زندگی آنها نهاده، موضوع کاهش بارش‌ها و فشار بی‌امانی است که بر سفره‌های آب زیرزمینی برای تأمین آب مورد نیاز شرب در بندرعباس و بندرخمیر و دیگر شهرها است.

وی افزود: مهم‌ترین نیاز برای توسعه هرمزگان در حال حاضر تأمین آب و برق است و اگر طالب توسعه در سواحل مکران به عنوان یکی از راهبردهای مهم نظام هستیم، باید موضوع احداث آبشرین‌کن‌های نسل جدید را در سواحل مکران جدی بگیریم. 

عضو هیأت رئیسه مجلس با گلایه از کم‌توجهی وزارتخانه‌های مختلف به برنامه توسعه پنجم کشور، خاطرنشان کرد: ما در اسناد بالادستی کشور همواره بر این مسئله که می‌بایست ظرفیت عظیم سواحل مورد توجه جدی قرار بگیرد، تأکید کرده‌ایم اما وزارتخانه‌های مختلف نسبت به این مقوله کم توجه بوده‌اند.

آشوری با بیان این که کشورهای پیرامونی خلیج فارس توانسته‌اند با سرمایه‌گذاری مناسب و به موقع، از بحران کم‌آبی و بی‌آبی رهایی پیدا کنند، افزود: با وجود سواحل عظیم مکران در استان هرمزگان، باید جانمایی پروژه‌های آبشیرین‌کن در آینده به سمت شرق هرمزگان سوق یابد.

 وی اضافه کرد: آبشیرین‌کن بندرعباس باید سریع‌تر وارد مدار شود چرا که محدودیت آب در سد استقلال میناب و سد شمیل و نیان بیش از هر زمان دیگری حاد شده است و از سوی دیگر نباید برای بهره‌برداری از یک پروژه آبشیرین‌کن تا این اندازه زمان معطل بماند.

محمد آشوری عضو هیات رئیسه مجلس و نماینده بندرعباس در پایان عنوان داشت: منطق حکم می‌کند که ما در زمینه تأمین آب از آبیشیرین‌کن‌ها یک حرکت عظیم ملی را آغاز کنیم و دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور را در این زمینه پای کار بیاوریم تا هم هزینه تولید در این زمینه کاهش و هم دانش ساخت ابزارهای روز برای آبشیرین‌کن‌ها در کشورمان بومی شود.ارسال شده: ساعت: 8:45

کلمات کلیدی: محمد آشوری ، اهمیت تسریع ، ساخت آبشیرین‌کن

برچسب‌ها: سیاست
 
 
موضع آشوری درباره حقوق مادام العمر

لیست جبهه متحد اصولگرا در هرمزگان اعلام شد

هدف جبهه متحد اصولگرایان تشکیل مجلسی ولایی وکارآمد است

بهارستان درانتظار 5 هرمزگانی

مردم همچنان در پاسداری از کیان جمهوری اسلامی استوار هستند