December 12, 2018 - ، ساعت 04:21
 
 
فرماندار خبر داد:
160پروژه شهرستان بندرعباس آماده بهره‌برداری است


صبح ساحل ، سیاسی - حسین نارنجی نسب//فرماندار بندرعباس اظهارداشت:خبرنگاران تجسم امانت، مسئولیت، تعهد دلسوزی و وجدان بیدار وتصویرگران زمان خویش هستند.   

احمد پویا فر در تجلیل از خبرنگاران رسانه های جمعی افزود: خبرنگاران همواره در عمق جامعه حضور دارند وسلامت فرهنگی و فکری هرجامعه ای مرهون تلاش های شبانه روزی آنها است وهفدهم مرداد روز خبرنگار، یادآور حماسه آفرینی های شهید محمود صارمی است که تا آخرین لحظه در سنگر دفاع از عزت و شرف خبرنگاری شجاعانه ایستادگی کرد و با نثار خون خود حق جویی، حق گویی را به تصویر کشید تا حقیقت درتاریخ زنده بماند.

فرماندار بندرعباس بیان کرد: گرچه تنها یک روز درتقویم به نام روز خبرنگار است اما هر روز را باید روز خبرنگار نامید چرا در عصر حاضر که خبرها در کسر کوتاهی از زمان مخابره می شود نقش خبرنگاران درجامعه بی بدیل است.

پویا فر درادامه این نشست خبری در رابطه با بحران آب که دغدغه جدی بندرعباس است اظهارداشت:نخستین دغدغه جدی و مورد بحث درکشور و به تبع آن دراستان هرمزگان بندرعباس ، کمبود منابع آبی است که گذر از این بحران نیاز به مدیریت مسئولان و همکاری مردم واصحاب رسانه دارد.

وی افزود: به دلیل خشکسالی های مداوم چندسال اخیر منابع آبی هرمزگان تحلیل رفته و سد استقلال میناب به عنوان منبع اصلی تامین آب بندرعباس اکنون به حجم مرده رسیده و سدهای شمیل و نیان نیز به پایین ترین سطح خود رسیده است.

فرماندار بندرعباس اظهارکرد: برای تامین آب شرب مردم بندرعباس تا اواخر مردادماه 20 هزار مترمکعب از آب شیرین کن 100 هزار متر مکعبی این شهرستان وارد مدار آبرسانی می شود و تا پایان سال جاری نیز 20 هزار مترمکعب دیگر به آن اضافه می شود.

پویا فر ، تعطیلی اداره های دولتی در روزهای پنجشنبه و خاموشی ها  را راهی برای صرفه جویی در مصرف برق و آب عنوان کر: که می تواند مصرف برق را تاحدودی کاهش دهد.

فرماندار بندرعباس با اشاره به التهاب بازار و گرانی از سوی بدخواهان اظهارداشت: بدخواهان نظام وانقلاب با این اقدام بدنبال ناامن کردن فضای بازار وایجاد یاس وناامیدی بین مردم هستند که گذر از این شرایط نیاز به همدلی و وحدت بیشتر بین مسئولان وتمام دستگاه ها و ارگان ها دارد تا کمترین فشار به مردم وارد شود.

فرماندار بندرعباس دربخش دیگری از سخنان خود به فعالیت های عمرانی فرمانداری بندرعباس اشاره کرد وگفت: یک هزار و 440 میلیارد ریال اعتبار عمرانی برای 365 طرح اختصاص یافته است و به مناسبت هفته دولت 160 طرح عمرانی با اعتباری 618 میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

پویافر ادامه داد: 25 پروژه در حوزه طرح‌های هادی روستایی با اعتبار 44 میلیارد ریال، دو پروژه در حوزه جهاد کشاورزی با اعتبار 43 میلیارد ریال، 26 پروژه در حوزه خدمات بهداشتی و درمانی با اعتبار 66 میلیارد ریال، 16 پروژه نوسازی مدارس در شهرها و روستاها با اعتبار 50 میلیارد ریال، 7 پروژه در حوزه میراث فرهنگی و صنایع‌دستی با اعتبار 92 میلیارد ریال، پنج پروژه در حوزه آب و فاضلاب شهری با اعتبار 18 میلیارد ریال، سه پروژه در حوزه آب و فاضلاب روستایی با اعتبار 24 میلیارد ریال، دو پروژه در حوزه شهرک‌های صنعتی با اعتبار 12 میلیارد ریال، یک پروژه در حوزه فنی حرفه‌ای با اعتبار 23 میلیارد ریال، پنج پروژه در حوزه صنعت و معدن با اعتبار 81 میلیارد ریال، سه پروژه در حوزه تبلیغات اسلامی با دو میلیارد و 600 میلیون ریال، دو پروژه در حوزه آب منطقه‌ای با اعتبار سه میلیارد و 500 میلیون ریال، پنج پروژه در حوزه ورزش و جوانان با اعتبار 27 میلیارد ریال و سه پروژه در حوزه شهرداری قلعه قاضی با اعتبار 93 میلیارد ریال ازجمله پروژه‌های آماده بهره‌برداری در هفته دولت سال 97 است.

وی با بیان اینکه امسال در شهرستان بندرعباس 144 میلیارد تومان اعتبارات دارایی‌های سرمایه‌ای بوده که بین 365 پروژه تقسیم کردیم، افزود: بیشترین اعتبارات ما در حوزه آب، راهداری، حمل‌ونقل و راه و همچنین  به آموزش اختصاص یافته است.

احمد پویافر فرماندار شهرستان بندرعباس در پایان با اشاره به اینکه تناسب فضاهای آموزشی با تعداد دانش‌آموزان وجود ندارد و باید خود را به استانداردها نزدیک کنیم، تصریح کرد: حوزه بهداشت و درمان، فرهنگ و هنر، ورزش و جوانان، کشاورزی و عمران روستایی از اولویت‌های بعدی سرمایه‌گذاری ما بوده است.ارسال شده: ساعت: 8:05

کلمات کلیدی: فرماندار بندرعباس ، تجلیل از خبرنگاران ، رسانه های جمعی

برچسب‌ها: سیاست
 
 
شیرین دارو در مصاف با « نخل» باخت تلخی را تجربه کرد

انبار بزرگ حاوی مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته در بندرعباس پلمپ شد

وضعیت نان با دقت نظارت می‌شود

فرمانداری بندرعباس مصوبه شورای شهر را رد کرد

رفتار توهین آمیز با خبرنگار در روزخبرنگار