December 17, 2018 - ، ساعت 19:21
 
 
رئیس اداره مهاجرت و گذرنامه کیش اعلام کرد:
تمدید روادید اتباع خارجی بدون خروج از کشور در جزیره کیش


صبح ساحل ، حوادث - رئیس اداره مهاجرت و گذرنامه کیش گفت: تمامی اتباع خارجی حاضر در ایران برای تمدید روادید خود نیاز به خروج از کشور نداشته و می توانند در کمتر از یک ساعت در کیش روادیدخود را تمدید کنند.

داود افتخاری با اشاره به اینکه در این مرکز ۴ نوع خدمات مهاجرت، گذرنامه، مرزهای هوایی و دریایی ارائه می شود اظهار کرد: بیش از یک هزار و پانصد نفر از اتباع خارجی در سکوهای نفتی ایران به عنوان ملوان و کارشناس در حال فعالیت هستند که از مرز دریایی وارد جزیره می شوند.

وی افزود: علاوه برآن تعدادی از کارگران ساختمانی که در کیش فعالیت می کنند از اتباع خارجی کشورهای افغانستان، پاکستان و بنگلادش هستند که از مرکز مهاجرت و گذرنامه کیش خدمات دریافت می کنند.

رئیس اداره مهاجرت و گذرنامه کیش افزود: اتباع خارجی که تمایل به کار در کیش دارند پس از دریافت پروانه اشتغال به کار می توانند به این مرکز مراجعه کرده و با هماهنگی و دریافت استعلام های لازم از مراجع ذی صلاح پروانه اقامت و روادید مورد نیاز را از اداره مهاجرت و گذرنامه کیش دریافت کنند.

وی با بیان اینکه با وجود عدم حضور اتباع خارجی تمدید روادید که در سال های گذشته در کیش تردد داشتند توضیح داد: با وجود کاهش این تعداد از آمار تردد خارجی در کیش و کاهش پروازهای خارجی هم اکنون در طی هفته بیش از ۲۳ پرواز ورودی و خروجی در کیش به مسقط و دبی انجام می شود که خدمات مربوط به تردد اتباع خارجی و ایرانیان مسافر در این مرکز انجام می شود.

افتخاری همچنین با بیان اینکه در برخ ترانزیت نیز خدمات دهی به اتباع خارجی صورت می گیرد افزود: از اسفند ماه ۹۶۳ اتباع خارجی فعال در کشور عمان جهت تمدید روادید به اداره گذرنامه کیش مراجعه کرده و از خدمات این مرکز استفاده می کنند.

وی تاکید کرد: گردشگران ایرانی که تمایل به دریافت گذرنامه دارند می توانند با مراجعه به مرکز پلیس ۱۰+ کیش مدارک مورد نیاز را تکمیل کرده و پس از انجام مراحل قانونی توسط اداره گذرنامه کیش، گذرنامه آنان در کمتر از یک هفته توسط پست به آدرس اعلام شده ارسال می شود.

این مقام مسئول با اعلام اینکه خدمات گذرنامه حضوری است و متقاضیان باید جهت دریافت خدمات در محل حاضر باشند اضافه کرد: دانشجویان خارجی شاغل به تحصیل در کیش می توانند با هماهنگی وزارت علوم ودانشگاه مربوطه مجوز خروج برای یکبار در سال دریافت کرده و در صورت نیاز به تمدید آن اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه به طور میانگین در هفته ۱۷۰ ایرانی و ۵۰۰ نفر از اتباع خارجی از این مرکز خدمات دریافت می کند خاطر نشان کرد: علاوه بر صدور گذرنامه، خدماتی همچون تمدید روادید، فقدان و تخلفات، تولد و ازدواج مربوط به اتباع خارجی در این مرکز ارائه می شود.ارسال شده: ساعت: 8:46

کلمات کلیدی: داود افتخاری ، ارائه ، ۴ نوع خدمات مهاجرت

برچسب‌ها: حوادث
 
 
سمپوزیوم «فولاد 92» در بندرعباس

تلفنها وقوع زلزله را خبر می‌دهند

دستور توقف اجرای مصوبه جداسازی مناطقی از گاوبندی به دولت ابلاغ شد

از سبد کالایی دولت چه خبر؟

ارائه گواهینامه الکترونیکی مهارت در استان