November 21, 2018 - ، ساعت 06:07
 
 
«درخشنده پور» مدیر عامل شهر جدید علوی خبر داد:
شهر علوی با چشم انداز سبز و باغشهر


 صبح ساحل ، اقتصادی - اعظم رام//50 کیلومتری از شهر بندرعباس فاصله دارد که در آینده نزدیک این فاصله با احداث تونلی به طول یک هزار و 960متر به 30 کیلومتر کاهش می یابد.

منطقه ای بکر و خوش آتیه است در آن زمین هایی که زیر نظر وزارت شهر سازی است با کاربری های متفاوت تجاری و تفریحی جهت ساخت شهربازی، استخر و دریاچه گردشگری آماده شده و قابل تحویل فوری به سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی است.

قیمت زمین در این منطقه حدود 85 درصد ارزان تر از بندرعباس است که 30درصد آن نقد و بقیه در اقساط بلند مدت از متقاضیان دریافت می شود که  مقرر است تا یک ماه دیگر این  زمین چهل درصد گرانتر شود و اینکه درحال حاضر 350 واحد مسکونی ساخته شده و درمرحله نخست آن، این منطقه می تواند پذیرای اسکان 100 هزار نفر باشد.

این توضیحات مربوط به شهرک جدید علوی است  که  از سال 91 نزدیک 100 میلیارد تومان پروژه در این شهرک در حال اجرا بوده که عمدتاً از اعتبارات ملی، وزارت راه و شهرسازی و شرکت عمران شهرهای جدید تأمین می‌شود.

 بهره برداری از پروژه راه و تونل در سال  98

مدیر عامل شهر جدید علوی در نشست با خبرنگاران در خصوص این پروژه مهم گفت: مکان‌یابی شهر جدید علوی در اوایل دهه 70 همزمان با سایر شهرهای جدید شروع شد، همان سال‌ها طرح جامعی را به شورای عالی شهرسازی ارسال  و سه هزار هکتار زمین به همین منظور تملک شد.نستور درخشنده پور هدف اصلی ساخت شهر جدید علوی اسکان جمعیت شاغل در صنایع غرب بندرعباس در محیطی بدور از آلودگی ، جذب سرریز جمعیت شهر بندرعباس دانست و گفت:بی شک وجود حدود 30 هزار شاغل در صنایع غرب بندرعباس که هم اکنون با فاصله 40 کیلومتری از شهر بندرعباس قرار دارند مشکل بزرگی برای شهر بندرعباس از نظر تحمیل هزینه های ایاب و ذهاب کارکنان به صنایع موجود به وجود  آورده  به  علاوه  غیرممکن بودن یک مکان تجمیع شده در بندرعباس  و محدودیت های زیست محیطی فراوان نیاز جدی به ایجاد این شهر و توسعه آن احساس می شد که در این راستا شهر جدید علوی  به تمام این سوالات پاسخگو است.

وی با بیان اینکه  27 صنعت مهم در اطراف غرب بندرعباس فعال بوده و فاصله مکانی ما نسبت به این صنایع 15 کیلومتر است ادامه داد:این فاصله  با صنایع غرب بندرعباس از مزایای شهرعلوی است که  از طریق تونلی به هم متصل میشود و شاغلان در این صنایع می توانند با اسکان در این شهر از رفت و آمد به بندرعباس بی نیاز شوند.

درخشنده پور طول این تونل هزار و 960 متر ذکر کرد و یادآور شد: یک راه از شهرک علوی به تونل و راهی از تونل به صنایع غرب بندرعباس کشیده خواهد شد.

این مقام مسوول این را بیان داشت که پروژه راه و تونل حدفاصل شهر علوی تا صنایع حدود 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته که در نیمه اول 98 به بهره‌برداری می‌رسد و این مسیر فاصله شهر جدید علوی با بندرعباس را کم کرده و به 30 کیلومتر می‌رساند.

 شهر علوی با چشم انداز 

سبز و باغشهر

مدیرعامل شهر جدید علوی  با بیان اینکه این شهر  با توجه به شرایط آب و هوایی و رطوبت پایین‌ترش نسبت به شهر بندرعباس فضای مناسبی برای ایجاد فضای سبز دارد، گفت: شهر علوی با چشم انداز سبز و باغشهر می باشد که سرانه فضای سبز 20 درصد و 20 متر مربع به ازای هر نفر می باشد که تقریبا شش برابر مشابه در شهر بندرعباس است.

درخشنده پور اضافه کرد: این پروژه از نظر زیرساخت‌هایی مثل آب، برق، و شبکه فاضلاب مشکلی نداشته و با قوانین مدرن شهرسازی پایه‌گذاری شده است. 

به گفته درخشنده پورآب موردنیاز شهر به‌وسیله چاه‌ها و آب‌شیرین‌کن موجود تأمین می‌شود، در آینده نیز حدود 375 لیتر بر ثانیه از پروژه آب‌شیرین‌کن یک‌میلیون مترمکعبی که از وسط شهر عبور می‌کند بهره‌مند خواهیم شد.

 شرایط پرداخت واگذاری زمین

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید علوی در ادامه سخنان به مجتمع آلومینیوم المهدی اشاره ای کرد که بر اساس توافق صورت گرفته مقرر است  کارکنانش در این شهر اسکان یابند.

وی عنوان کرد: فاز اول پروژه شهر جدید علوی برای 100 هزار نفر جمعیت در هزار هکتار فضای مشخص شده در طرح تفضیلی تنظیم شده است و در حال حاضر در این شهر 350 واحد مسکونی ساخته‌شده داریم . 

درخشنده پور افزود: جمعیتی نزدیک 500 نفر در آن ساکن هستند و مدرسه ابتدایی، هنرستان، خانه بهداشت، پارک و رفاهیاتی در حد این جمعیت بهره‌برداری شده است.

وی  حداقل متراژ واگذاری زمین در شهر جدید علوی 300 متر اعلام کرد و گفت: در حال حاضر ساخت ساختمان‌های یک طبقه و نهایتاً دوطبقه در دستور کار ما است.

درخشنده پورشرایط پرداخت واگذاری زمین در شهر جدید علوی این‌گونه توضیح داد که 30 درصد مبلغ زمین به‌صورت نقد و مابقی آن را طی اقساط چهارساله باز پس گرفته می‌شود.

 پروژه عمرانی و ساختمانی در دست اقدام 

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید علوی پروژه عمرانی و ساختمانی در دست اقدام  را مسکن مهر آماده تحویل با محوطه سازی تکمیل شده ، راه دسترسی به صنایع غرب بندرعباس، تونل شهر جدید علوی، 41 هکتار آماده‌سازی اراضی شهر، تعریض راه فعلی بندرعباس به شهر جدید علوی، احداث مدرسه، پاسگاه انتظامی، بهسازی معابر واحدهای مسکونی فعلی و همین‌طور ساخت چند دستگاه ویلا باغ نام برد.

 موقعیت شهر علوی

شهر جدید علوی با توجه به راه دسترسی فعلی در فاصله 40 کیلومتری شمال غربی بندرعباس و در منطقه کشار واقع شده است . 

محدوده تملک شده توسط شرکت عمران شهر جدید علوی 3 هزار هکتار است که طرح جامع برای هزار هکتار از این محدوده تهیه شده است.

در شعاع 20کیلومتری شهر جدید علوی بندر شهید رجایی و بسیاری از صنایع غرب بندرعباس اعم از آلومینیوم صنایع فولاد ، پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس، نیروگاه سیکل ترکیبی و شهرک صنعتی شماره 2 ایسین قرار گرفته است.

 ارسال شده: ساعت: 7:44

کلمات کلیدی: 50 کیلومتری ، شهر بندرعباس ، منطقه ای بکر ، خوش آتیه

برچسب‌ها: اقتصاد
 
 
اجرای4طرح بزرگ شهرداری بندرعباس آغاز شد

حراج بهداشت شهروندان یا آبزیان!

خورهای بندرعباس وضعیت مطلوبی ندارند

وضعیت زیست محیطی شهر بندرعباس مورد بررسی ویژه قرارگیرد

رای شورا به تیم داری شهرداری