November 21, 2018 - ، ساعت 05:47
 
 
فرمانده انتظامی شهرستان بندرعباس خبر داد:
دستگیری 22 جوان سابقه دار در بندرعباس


صبح ساحل ، حوادث -   اعظم رام :پلیس هرمزگان،در راستای اقدامات پیشگیرانه و طرح ارتقای امنیت اجتماعی محلات، در یک عملیات یک روزه موفق شدند 22 فرد  سابقه‌دار  را دستگیر کنند. این افراد که میانگین سنی آن‌ها 17 تا 35 ساله بودند مرتکب جرم شده بودند.

فرمانده انتظامی شهرستان بندرعباس  باتایید این مطلب گفت: در یک روز ، یک باند سابقه‌دار زورگیر و تجاوز به عنف شامل 3 مرد و یک زن نیز شناسایی شدند و در یک عملیات غافلگیرکننده دستگیرشده‌اند. 

سرهنگ مشایخ که در بین خبرنگاران سخن می گفت افزود: در بین دستگیر شدگان  یک نفر سارق قطعات و محتویات داخل خودرو  بود که  با استفاده از پلاک‌های تاشو، سرقت‌های متعددی داشته ، به گونه‌ای که پس از اتمام یک سرقت، بلافاصله با پلاک دیگری در سطح شهر، سرقت بعدی را انجام می‌داد.

وی با اشاره به دستگیری 2 جوان سارق موتورسیکلت که از اتباع کشورهای خارجی بودند ویک سارق سیم برق که سابقه سرقت مسلحانه بانک را نیز داشته است گفت:در بین این 22 مجرم سابقه دار ،سه نفر سارق زورگیر دارای ده فقره سابقه کیفری هستند که  در حین ارتکاب جرم دستگیر شدند و از اینها چندین قبضه سلاح سرد و افشانه دفاع شخصی از آنان کشف شد. 

سرهنگ مشایخ  ادامه داد: در این بین، یک نفر از این سارقین، متجاوز به عنف و دارای سابقه هفت سال حبس تعلیقی بوده و تاکنون به هفت مورد سرقت موبایل اعتراف کرده است.

به گفته این مقام مسوول ، در  این عملیات دو نفر سارق سیم کابل و یک نفر مال‌خر و سه نفر سابقه‌دار دستگیر شدند که تا کنون به بیش از شش فقره سرقت اعتراف کرده‌اند و اموال مسروقه نیز کشف شده است و همچنین در این مدت  سه نفر سارق قطعات خودرو و کشف 61 عدد باطری خودرو و همچنین سارقان منزل با چهار فقره سابقه کیفری دستگیر شدند. 

سرهنگ مشایخ در ادامه از به  دام افتادن یک نفر جاعل اسناد و مدارک دارای سوابق متعدد از جمله درگیری مسلحانه، سرقت، شرارت و کشف تعداد زیادی اسناد و مدارک خبر داد که از وی 600 فقره شناسنامه جعلی کشف‌شده است و افراد با این شناسنامه‌ها کارهایی همچون اخذ گواهینامه، انتقال سند خودرو و ... انجام داده‌اند .

افزایش 98 درصدی دستگیری سارقان 

فرمانده انتظامی شهرستان بندرعباس گریزی به عملکرد از ابتدای امسال تاکنون داشت و گفت:با توجه به اقدامات خوب انجام شده در شهر بندرعباس در حوزه انتظامی، در این مدت  جرایم خشن مانند قتل، آدم ربایی، تجاوز به عنف و شرارت  ۳۳ درصد و انواع سرقت نسبت به پارسال 2 درصد کاهش دارد.

سرهنگ مشایخ ،افزایش 37 درصدی کشف سرقت‌ها و افزایش 98 درصدی دستگیری و شناسایی سارقین و مظنونین به سرقت را در بندرعباس را  بیانگر آرامش و امنیت ایجاد شده در شهر بندرعباس دانست.

دستگیری 150 قاچاقچی کالا 

فرمانده انتظامی شهرستان بندرعباس به کشف کالای قاچاق اشاره کرد وگفت: طی چهار ماه گذشته با  51 درصدی کشفیات کالای قاچاق روبرو بودیم  که مبلغ آن بیش از 200 میلیارد ریال بوده است و در این رابطه بیش از 150 نفر دستگیرشده‌اند.

سرهنگ اسماعیل مشایخ افزود: در این مدت بیش از ۲ تن و ۶۰۰ کیلوگرم مواد مخدر کشف و ۱۱ هزار نفر معتاد متجاهر و همچنین یک هزارمعتاد خرده فروش مواد مخدر نیز در سطح شهر بندرعباس دستگیر شدند.

تشکیل   21 هزار 491 پرونده در کلانتری ها 

فرمانده انتظامی شهرستان بندرعباس در ادامه از توقیف موتورسیکلت‌هایی که در سطح شهر برای شهروندان ایجاد مزاحمت داشته‌اند سخن گفت که در این رابطه  2 هزار و 480 دستگاه موتورسیکلت توقیف شدند  که این موارد به غیر مواردی بوده که شامل تخلفات راهور بوده‌اند.

سرهنگ مشایخ همچنین در این مدت به مراجعه  84 هزار و 40 نفر نیز به کلانتری‌های  اشاره کرد که در این خصوص  21 هزار 491 پرونده تشکیل‌شده است.

وی تصریح کرد :از ابتدای سال تا کنون،بیش از  185 هزار تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 بندرعباس به‌عنوان پل ارتباطی بین مردم و پلیس، گرفته شده که از این تعداد،بیش از 163 هزار فقره با حضور، ارشاد و راهنمایی پلیس مرتفع شده است.

تعامل مردم با پلیس برای دستگیری سارقان

فرمانده انتظامی شهرستان بندرعباس ازهمکاری و تعامل مردم با پلیس برای دستگیری سارقان قدردانی  نمود و گفت: با اقدامات خوب و مؤثری که در بحث پیشگیری انجام‌شده است،این  شهرستان در بین 425 شهر کشور در بسیاری از آیتم‌ها طبق اعلام دستگاه‌های نظارتی و مرکز رتبه عالی را کسب کرده است.

سرهنگ مشایخ فرمانده انتظامی شهرستان بندرعباس در پایان افزود:از همکارانم و تمامی افرادی که ما را در حفظ امنیت در شهرستان بندرعباس یاری می‌کنند تشکر می‌کنم و اینکه توانسته‌ایم در استان مقام اول در تمام آیتم‌ها و در کشور نیز در 25 آیتم مهم رتبه عالی را کسب کنیم افتخار بزرگی برای مجموعه انتظامی بندرعباس به شمار می‌رود.ارسال شده: ساعت: 7:44

کلمات کلیدی: سرهنگ مشایخ ، عملیات یک روزه ، دستگیر ، 22 فرد سابقه‌دار

برچسب‌ها: حوادث
 
 
نمایش صلابت و شجاعت ارتش جمهوری اسلامی در کرانه خلیج فارس

اجرای 37 طرح امنیت اخلاقی

اجرای طرح پاکسازی روستای چهچکور بندرعباس

دستگیری باند سارقان منزل و موتورسیکلت در بندرعباس

قاتل بی‌رحم راز جنایت فجیع را افشا کرد