November 21, 2018 - ، ساعت 05:29
 
 
هدیه کاظمی:
استانداری، نمایندگان مجلس و اداره کل ورزش و جوانان یادی از ما نکردند


صبح ساحل ، ورزشی - محمود رییسی :تنها چند روز تا آغاز رسمی المپیک آسیایی جاکارتا باقی مانده است. جایی که کاروان جمهوری اسلامی ایران به دنبال تکرار عنوان چهارمی این مسابقات است و در این بین آحاد مردم چشم به تلویزیون دوخته تا شاهد موفقیت‌های کاروان کشورمان در این مسابقات باشند. 

استان هرمزگان در این دوره از مسابقات با سه ورزشکار، یک سرپرست و یک داور و پنج نماینده سهمی در کاروان جمهوری اسلامی ایران ایفا می‌کند.

به همین دلیل به سراغ یکی از ورزشکارانی که از شانس‌های مسلم کسب مدال است، رفتیم تا نظراتش را در خصوص مسابقات پیشرو جویا شویم.

ساعت 10 صبح دریاچه آزادی و دمای 36 درجه سانتی‌گراد پایتخت وعده دیدار با بانوی قایقرانی است که این روزها سخت مشغول تمرین است تا بتواند کلکسیون افتخاراتش را با کسب مدال المپیک آسیایی کامل‌تر از گذشته کند.

 تعجب از حضور تیم خبری از هرمزگان!

هدیه کاظمی 24 ساله بانویی که موفق شد در رده سنی بزرگسالان  نیز در مسابقات آسیایی ازبکستان برای نخستین بار در تاریخ قایقرانی ایران در بخش بانوان در مسافت المپیکی مقام نقره را به دست آورد، مهمان این گفت‌وگو است.

وی که از نامهربانی مسئولان استان هرمزگان و توجه مسئولان سایر استان‌ها به ورزشکارانش به‌شدت ناراحت بود از حضور تیم خبری از هرمزگان ابراز تعجب کرد!

 تغییر رشته از شنا به قایقرانی

وی با بیان این که پیش از این که به سمت قایقرانی برود، با خواهرش در رشته شنا فعالیت می‌کرد، تصریح کرد: با توجه به این که رشته شنا در بخش بانوان در کشورمان جایگاهی نداشت با توصیه خانم رمضان پور(مربی شنا) به تیم قایقرانی استان هرمزگان معرفی‌شده و زیر نظر خانم پاسلار برای نخستین بار در اسکله حقانی بندرعباس پارو به دست شدیم.

بانوی 24 ساله قهرمان قایقرانی اظهار کرد: 10 سال است عضو تیم ملی قایقرانی در بخش کایاک هستم، از اولین دوره‌ای که مسابقات برون‌مرزی شرکت کردم توانستم با تیم ملی جوانان دو مدال طلا و یک مدال برنز به دست آورم.

 ثبت اولین مدال‌های بانوان 

کاظمی با بیان این که از بهمن 87 رشته قایقرانی را آغاز و از اردیبهشت سال 88 به تیم ملی دعوت شدم، ادامه داد: به دلیل سن پایینم و همچنین تمرینات مستمر تیم ملی برای مسابقات پیشرو پس از یک سال وقفه توانستم عضو ثابت تیم ملی شوم؛ بعداز آن در تورنمنت جهانی سال 2012 قبل از المپیک لندن، برای اولین بار در تاریخ قایقرانی ایران توانستم سه مدال طلا در رده سنی زیر 23 سال کسب کنم و پس‌از آن برای اولین بار در مسابقات کاپ آزاد جهانی توانستم مقام هفتم و هشتم را به دست آوردم.

وی اضافه کرد: در رده سنی بزرگسالان نیز در مسابقات آسیایی ازبکستان توانستم برای اولین بار در تاریخ قایقرانی ایران در بخش بانوان در مسافت المپیکی مقام نقره را به دست آورم؛ البته یک مقام برنز هم به دست آوردم که اولین برنز این مسابقات نبود.این بانوی مدال‌آور آسیا با بیان این که در مسابقات چین توانستم همان مدال نقره چهار سال پیش را تکرار کنم، افزود: در رده بزرگسالان در مسافت المپیکی در تک‌نفره و در قایق دونفره برای اولین بار در تاریخ قایقرانی ایران با خانم حکیمی توانستیم به مدال طلا دست پیدا کنیم؛ دو مدال برنز هم در قایق‌های چهارنفره در مسافت‌های هزار متر و 200 متر به دست آوردم.

  شرایط آب و هوایی

در زمستان و تابستان را باید تحمل‌کنیم

کاظمی در خصوص مشکلات و سختی‌ها این رشته ورزشی اظهار کرد: رشته قایقرانی به دلیل اینکه باید در آب به تمرین بپردازیم، شرایط آب و هوایی در زمستان و تابستان را باید تحمل‌کنیم تا از تمرینات عقب نمانیم به‌گونه‌ای که هر 12 ماه سال را در اردوی تیم ملی به سر می‌بریم.

  درآمدمان از رشته 

تامین‌کننده زندگی‌مان نیست

این بانوی مدال‌آور آسیا با اشاره به این که متاسفانه رشته قایقرانی به‌خوبی برای مردم شناخته‌شده نیست و حامیان مالی و اسپانسرها محدود هستند و مسابقات لیگی که برگزار می‌شود از سطح بالایی برخوردار نیست، اضافه کرد: به‌طور حتم درآمدمان از رشته قایقرانی تامین‌کننده زندگی‌مان نیست و تنها علاقه‌مان باعث شده تا در این رشته مانده و به تمرین و مسابقه بپردازیم و حمایتی که از این رشته ورزشی می‌شود نسبت به سایر رشته‌ها بسیار محدودتر است.

 تلاشمان کسب بهترین نتیجه

در المپیک آسیایی جاکارتا است

وی با بیان این که قایقرانی رشته‌های زیادی دارد و فدراسیون به‌تنهایی نمی‌تواند از پس هزینه تمامی رشته‌ها بربیاید، خاطرنشان کرد: پس از مسابقات آسیایی و کاپ آزاد جهانی تمرینات مستمری را برگزار و اکنون به سطح مناسبی برای المپیک آسیایی جاکارتا رسیده‌ایم و تمرینات سختی را پشت سر گذاشته‌ایم.

کاظمی با اشاره به این که امیدوارم در المپیک آسیایی بهترین عملکرد را از خود ارائه کنیم، عنوان کرد: شانس خوبی در بخش بانوان نیز برای رشته قایقرانی در بخش کایاک قائلم و تمامی تلاش خود را برای کسب بهترین نتیجه و کسب افتخار کشورمان به کارخواهیم بست.

 هرمزگان هیچ دلگرمی برای ما نبوده است

این قایقران هرمزگانی در پاسخ به این سؤال مبنی بر این که از استان هرمزگان کسی از وی یادی کرده است، تصریح کرد: استان هرمزگان هیچ دلگرمی برای ما نبوده است و تنها هیات قایقرانی هفته گذشته چند روزی بر سر تمریناتمان حاضر شدند اما  از سوی استانداری، نمایندگان مجلس و اداره کل ورزش و جوانان هیچ یادی از ما نشده است درحالی‌که سایر استان‌ها برای ورزشکارانشان مراسم تجلیل گرفته‌اند اما در هرمزگان نه اقدامی مشاهده کرده‌ایم و نه سخنی شنیده‌ایم.ارسال شده: ساعت: 7:44

کلمات کلیدی: آغاز رسمی ، المپیک آسیایی جاکارتا ، استان هرمزگان ، مسابقات با سه ورزشکار

برچسب‌ها: ورزش
 
 
سرشماري نيمه زمستانه پرندگان درهرمزگان آغاز شد

بیمارستان خلیج فارس،بیمارستان دوستدار مادر شناخته شد

جهاد کشاورزی هرمزگان با 463 پروژه عمرانی رکورددار در سال جهاد اقتصادی

برچیده شدن مدارس کپری از افتخارات مجمع خیرین استان است

کاهش 63 درصدی بارندگي امسال در هرمزگان نسبت به دوره 30 ساله