November 19, 2018 - ، ساعت 06:40
 
 
ششمین کتاب از مجموعه کتاب های کودک حکیم منتشر شد
وقتی خواب های کودکان کتاب می شود


صبح ساحل ، هنری -  صدف محمودی: کتاب فرشته خواب های مهربان  راوی خواب های ده کودک بندرعباسی ست که به تازگی به چاپ رسیده است، این کتاب شامل نقاشی هایی از خواب های این کودکان به همراه توضیحات آن ها در خصوص نقاشی و ترجمه انگلیسی آن ها می باشد. 

به گزارش صبح ساحل امیرحسین والا، مریم سید افقهی و مریم کیانپور پدیدآورندگان این کتاب هستند. امیر حسین والا یکی از گردآورندگان این کتاب است که خود شاعر و نویسنده نیز می باشد، وی در سال 1393 کتاب هایی با عنوان خوشمزه بازی و صبحانه، نهار، شام به چاپ رسانده است، این نویسنده همچنین در سال 1396 5 جلد کتاب با عنوان پروشات روانه بازار کرده که  روایتی از داستان های شاهنامه را در خود دارد. از این رو با این نویسنده گفت و گویی داشتیم: 

امیرحسین والا در رابطه با کتاب فرشته خواب های مهربان عنوان کرد: ما در حال برگزاری دوره ای با عنوان دوره کودک حکیم هستیم، این دوره شباهت بسیاری به دوره های فلسفه برای کودکان دارد، با این تفاوت که نگاه ما به سمت حکمت اشراق ( ساده ورزی) ست.

وی افزود: خاستگاه این موضوع در خود ایران است و از باورهای قدیمی و ملی ست، ما دو سال در جلسات فلسفه برای کودک شرکت کردیم، و با کتب و منابع آن آشنا شدیم و دیدیم که فلسفه برای کودک جوابی برای پرسش های ما ندارد، این شد که نظریه کودک حکیم را طرح کردیم، از این رو این دوره را پایه ریزی کردیم و در خرداد سال 1393 برای اولین بار در بندرعباس این اتفاق به وقوع پیوست. 

والا خاطر نشان کرد: تا کنون شش دوره برگزار شده که در هر دوره یک کتاب با توجه با گفت و گوها و موضوعاتی که خود بچه ها انتخاب می کنند به چاپ می رسد، موضوعات مختلفی مانند کشف کودکانه اسرار، خدا و دعا و خواب و کابوس مطرح و به کتاب بدل شد. 

این نویسنده  در پایان بیان کرد: علاقه مندان می توانند با مراجعه به اینستاگرام با ما آشنا شوند .

در پشت جلد این کتاب نوشته شده: 

کودکان زلال اند و صفای درونشان بازگو کننده حقایقی ست که ما مشتاق شنیدن آن هستیم. آن ها در حقیقت کاشفان فروتن اسرارند.

آن ها هنوز هم با وجود دنیایی شدن شان، همنشینان یارند و ما چقدر سعاتمندیم که دارندگان جام جهان نما را در کنار خویش داریم.

جام ارزشمندی که البته حقیقتی را که می بیند به زبان مخصوص خودش نیز بیان می کند.

 چندان با قرارها  قراردادهای آزاردهنده ما و دنیای پیرامون ما بزرگ تر ها آشنا نیست.

پس لازم است برای دیدار با این حکما، ما زبان ایشان را بیاموزیم، در حالی که ما مذبوحانه تلاش می کنیم کودکان را با دنیا دون خود خو دهیم.

واضح است که ما نیز چیزی برای آموختن به کودکان نداریم اگر کودک درون مان چیزی برای گفتن  نداشته باشد.

کودک دورنمان گل ماست و ما مسئول گل خودمان هستیم. پس در این روزگار شاید رسالت ما این باشد که در کنار کودکان و به پیروی از ایشان شاد زیستن بی وقفه و مهربان بودن بی دریغ را تجربه کنیم و اگر از این حلقه دور هستیم اجازه دهمی آن ها شادی را به دنیای ما بازگردانند. 

به گزارش صبح ساحل انتشارات سومیتا کتاب فرشته خواب های مهربان را به چاپ رسانده و قیمت آن 8500 تومان می باشد. ارسال شده: ساعت: 8:13

کلمات کلیدی: کتاب فرشته خواب های مهربان ، راوی خواب های ، ده کودک بندرعباسی

برچسب‌ها: فرهنگ و هنر