November 21, 2018 - ، ساعت 05:28
 
 
در برخورد سمند با شتر در محور بندرلنگه به پارسیان رخ داد:
راننده خوش شانس شتر بد شانس


   صبح ساحل ، حوادث -  اعظم رام -عکس‌ها: حمزه شریفی درتصادف عجیب برخورد خودروی سمند با یک نفر شتر در محور بندرلنگه به پارسیان، راننده  سمند جان سالم به در برد.بدن شتر ،اتاقک جلوی خودروی سمند را گرفته و خودرو  را  به آهن پاره ای تبدیل کرده است،سر  و گردن و همچنین  قسمتی از پاهای شتر  که شکسته است  از سقف مجاله  شده بیرون آمده   و قطرات خون  روی قسمتی از سقف دیده می شود.حیوان درمانده  تلاش دارد که از ماشین خارج شود ولی به علت آسیب دیدگی نمی تواند از جایش تکان بخورد... این قسمتی از ویدئویی  است که چند روز گذشته در فضای مجازی منتشر شده است.

در این تصادف عجیب که در محور بندرلنگه به پارسیان رخ داد ه بود  اکثر  مخاطبان از عاقبت نامعلوم سرنشینان خودرو  نگران بودند که پس از پی گیری دریافتیم راننده خودرو توسط سرنشینان خودروهای عبوری  نجات یافته است...

برخورد  شدید شتر با خودرو 

بعدازظهر روز  یکشنبه هیجدهم شهریورماه، راننده حدود 43 ساله سمند، از سمت بندرعباس با سرعت مجاز به سمت لامرد در حال حرکت است که ناگهان در محور بندرلنگه به پارسیان با دیدن چند شتر که قصد عبور از عرض جاده  را داشتند  به سرعت پا بر روی پدال ترمز  فشار داد اما در یک چشم برهم زنی یک نفر شتر  بر روی خودرو افتاد ...

راننده خودرو عبوری در همان لحظه با دیدن این حادثه ، سریع خودرو  را در گوشه ای متوقف کرد و  به نجات سرنشین درون خودرو شتافت...لحظه ای بعد خودروهای   اورژانس، هلال احمر و پلیس  به سر صحنه رسیدند.

راننده دچار جراحت جزیی شده بود 

حمزه شریفی کارشناس فوریت‌های پزشکی پایگاه اورژانس 115 هرمزگان در این خصوص گفت: ساعت 17 و 43 دقیقه به ما اطلاع دادند که در محور پارسیان _ بندر لنگه  بعد از روستای رستاق تصادف خودرو با شتر رخ داده است بلافاصله من به همراه همکارم  محمد حسین پور  با آمبولانس راهی محلی شدیم   که حدودا   9 کیلومتری با پایگاه  فاصله داشت. 

وی ادامه داد: زمانی  که به سر صحنه  رسیدیم راننده خودرو توسط سرنشینان خودروهای عبوری ، بیرون آورده شده بود. شریفی افزود: راننده دچار جراحت جزیی  شده بود که پس از درمان اولیه ، باید  برای معاینه تکمیل تر  به مرکز درمانی منتقل می شد به همین علت از وی خواستیم   همراه ما به مرکز درمانی  منتقل شود. 

کارشناس فوریتهای پزشکی پایگاه اورژانس 115 پایگاه رستاق   ادامه داد: ولی مصدوم  بیان داشت که حالش خوب است، نیازی به مرکز درمانی نیست و با رضایت شخصی  از دریافت پزشکی بیشتر  امتناع کرد. 

شریفی  به نقل از راننده گفت: در همان لحظه حادثه،  قسمتی از بدن شتر بر روی  راننده  افتاده طوری که وی در حال خفه شدن بود که رهگذران به دادش رسیدند.

این امدادگر  که  به همراه همکارش شتر تشنه را سیراب کرده افزود: دیدم شتر مصدوم تشنه است به همین خاطر از همکارم خواستم تا به این حیوان  درمانده آب دهد... 

4 کشته و 11 مجروح حاصل حادثه برخورد شتر با خودرو

فرمانده قرارگاه پلیس راه هرمزگان این حادثه را خسارتی اعلام کرد و گفت:خوشبختانه راننده خودرو هیچ آسیبی ندیده است.به گفته سرهنگ علی اسفندانی، بر اساس آمار تصادفات ، در  محورهای غرب استان  حادثه برخورد شتر با خودرو به ندرت رخ داده است ولی آمار این حادثه  در محورهای شرقی استان بالا است.

وی افزود:در این 6ماهه نخست سال جاری، بر اثر برخورد شتر و خودروها ، 4 نفر جان باختند و 11 نفر مجروح شدند.سرهنگ علی اسفندانی فرمانده قرارگاه پلیس راه هرمزگان  از نصب  شبرنگ  ، گردنبند بر روی  یک‌هزار و 500 نفر شتر برای جلوگیری از حادثه در شب در این مدت خبر داد و گفت: تمهیداتی برای کاهش این گونه حوادث دیده شده که در آینده با همکاری دیگر ارگانها صورت می گیرد.

شترها همچنان در جاده ها جولان می دهند 

حیوان بدون ساربان، در همان محل ذبح شد و خودرو به مقر پلیس منتقل گردید و این حادثه هم  بخیر گذشت،  اما معلوم نیست حادثه بعدی در این جاده های پر از  تردد شتر  جان چه افرادی را بگیرد .سالیان سال است که این جاده ها  حادثه ها دیدند و مسوولان در زمان حادثه گفتند حتما «در این مورد تمهیداتی می اندیشیم تا شاهد اتفاقات اینچینی نباشیم»...  اما هستیم و مسوولان باز  این جمله را هر چند بار تکرار می کنند که» در آینده نزدیک حتما برای این مشکل راه حل پیدا می کنیم» ... 

و همچنان شترها در جاده ها جولان می دهند...ارسال شده: ساعت: 8:02

کلمات کلیدی: تصادف عجیب برخورد ، خودروی سمند ، با یک نفر شتر ، بندرلنگه به پارسیان

برچسب‌ها: حوادث
 
 
تصادف سرویس دانش آموزی در شیبکوه بندرلنگه به خیر گذشت

برخورد پراید با شتر یک کشته و 4 مصدوم بر جای گذاشت