November 19, 2018 - ، ساعت 06:41
 
 
سرپرست اداره كل امور بانوان و خانواده استانداری:
طرح توانمندسازی بانوان ساحل نشین در هرمزگان اجرا می‌شود


صبح ساحل ، اجتماعی - سرپرست اداره كل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان گفت: اجرای طرح ها و ایده های نو در زمینه توانمندسازی بانوان ساحل نشین در هرمزگان و محلات حاشیه شهر بندرعباس از اولویت های كاری اداره كل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان است.

نازنین شیبانی در نشست با صمد حمزه ای رئیس مركز اقیانوس شناسی خلیج فارس و آبتین امیری عضو و رئیس كمیسیون خدمات شهری شورای شهر بندرعباس بر توانمندسازی بانوان در محلات بندرعباس و توجه به اقتصاد دریایی زنان تاكید كرد و بیان داشت: اداره كل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان در نظر دارد طرحی با محوریت توانمند سازی  زنان در بحث اشتغال زنان خانه دار ساكن در محلات حاشیه سواحل بندرعباس برگزار كند.

وی هدف از برگزاری  طرح های مرتبط با زنان ساحل نشین در استان را آشنا کردن مردم با صنایع دستی منطقه به ویژه صنایع دریایی و همچنین غذاهای دریایی و نحوه آموزش آنان برای جذب گردشگر، ترویج مشاغل خانگی و حمایت از بانوان شاغل در منزل اعلام كرد.

سرپرست اداره كل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان با بیان اینکه یکی از مطالبات جدی زنان افزایش اشتغال آنان در بازار کار است، افزود: در قانون برنامه ششم توسعه به طور مشخص اشاره شده که ساماندهی مشاغل زنان سرپرست خانوار و کارآفرین با همکاری دستگاه ها و نهادهای دولتی پیگیری شود و در این طرح توانمندی ها و ظرفیت های هنرمندان زن در رشته های مختلف صنایع دستی و صنایع دریایی به نمایش گذاشته می شود.

شیبانی یكی از برنامه های شاخص در محلات را شناسایی زنان فعال اجتماعی محلات و برنامه ریزی برای رفع مشكلات در هر محله اعلام كرد و بیان داشت: باید در دل مردم باشیم تا بتوانیم مشكلات آنان را درك كنیم و راه حل مناسبی برای آنان در نظر بگیریم.

وی گفت: امیدواریم تا پایان سال 97  بتوانیم حداقل با اجرای چند طرح موفق و برگزاری چند نمایشگاه در سطح استان به خصوص شهرستان ها گام موثری در پیشبرد اهداف برای زنان خانه دار در محلات انجام دهیم.ارسال شده: ساعت: 8:02

کلمات کلیدی: نازنین شیبانی ، اجرای طرح ها ، ایده های نو ، توانمندسازی بانوان ، ساحل نشین

برچسب‌ها: اجتماعی
 
 
بهره برداری از 17طرح کشاورزی در هفته دولت

کاهش 19 درصدی سرقت

آبگیری 230 هزار مترمکعب از بند و بندسارهای طرح های بیابان هرمزگان

اختصاص سهمیه فروش سوخت به ساحل نشینان تصویب شد

طرح های کشت گلخانه ای در قالب شهرک های کشاورزی در شرق هرمزگان اجرایی شود