December 19, 2018 - ، ساعت 01:32
 
 
«منسوخ»تازه ترين اثر تئاتر تاگ بندر عباس
از 5 مـــــــهر در پـــــــلاتو آفتـــــــاب


 صبح ساحل ، هنری -  صدف محمودی :"منسوخ"تازه ترین اثر تئاتر تاگ بندر عباس است  که با همكاری موسسه طلیعه نیكوكاران نامدار از پنجم مهر تا چهاردهم مهر ساعت  20  در پلاتو آفتاب بندر عباس اجرا می شود. 

 به گزارش صبح ساحل نویسنده، كارگردان و طراح صحنه این نمایش كوروش سلمانی دهبارز است که در خصوص اثر جدید این کارگردان با وی گفت و گویی داشتیم این کارگردان در رابطه با منسوخ عنوان کرد:  این نمایش روایتهای مختلفی را از زندگی مردم در بر دارد، روایتهایی كه در چند داستان مجزا تماشاگر را در موقعیتهای مختلفی قرار می دهم این نمایش به جنبه های مختلف زندگی می پردازد به نوعی درباره مردم است، مردمی كه جنگ همیشه همراه آنهاست، مردمی كه پشت درهای بسته اند مردمی كه طعم تلخ زندان را می چشند و مردمی كه در لابلای زندگی خویش به كشف تازه ای می رسند.

وی افزود: در نمایش منسوخ سرگذشت یك اتومبیل را شاهد خواهیم بود كه در حاشیه زندگی های مردم است و در چند خانواده دست به دست می شود، منسوخ از جنبه های مختلف به جامعه نگاه می كند و چالشهای سیاسی اجتماعی و فرهنگی را مطرح میكند روایتهای منسوخ بی پایان است و به انتها نمی رسد و همچنان مخاطب می تواند در رویاهای خود داستان را ادامه دهد. 

از این کارگردان در رابطه با وضعیت تئاتر هرمزگان پرسیدم: تاتر هرمزگان در یك مسیر جدید قرار گرفته و در تولید اثر پیشتاز است و در حال حاضر اولویت های گروهای نمایشی تولید اثر برای اجرای عمومی است.

كوروش سلمانی دهبارز ادامه داد:  برای تولید اثر نمایشی هنوز موانع زیادی وجود دارد، ساعتهای تاتری كه مكان تمرین و اجرا هست در هرمزگان اندك هست و گروها معمولا با این مساله همیشه دست و پنجه نرم كرده اند تاتر استان در مسیر خوبی قرار گرفته چرا كه جامعه امروز تاتر با علم و آگاهی بیشتری پا با عرصه گذاشته و نیروهای خوبی برای تولید اثر هنری تربیت  شده است.

کارگردان نمایش منسوخ خاطر نشان کرد:  نگاه هنرمندان امروزه وسیع تر و جهان شمول تر شده و جامعه را در آثار هنری خود فراموش نمی كنند مخاطب در حال حاضر مثل همیشه عنصر اصلی تاتر است كه صحنه را برای تولید كنندگان تاتر پر شورتر می كند، كسانی كه توسعه تاتر را می خواهند امروزه می توانند در این بستر سرمایه گذاری كنند و تاتر را برای همه مردم بخواهند هنر تاتر باید فراگیر شود و جزو ملزومات زندگی افراد باشد چرا كه دیدن تاتر انسان را در مسیر آگاهی اندیشه و تحول رویكردی قرار می دهد. امروزه هنرمندان تاتر هرمزگان بیشتر از هر زمانی تاتر تولید می كنند اما نباید فراموش كنند كه سالیان درازی وقت و هزینه را پیشكسوتان پرداخت كردند تا صحنه همیشه برقرار باشد.

درباره کارگردان 

كوروش سلمانی دهبارز

سرپرست تاتر تاگ بندرعباس

عضو هیت ریسه سابق تاتر اینه جنوب

كوروش سلمانی دهبارز

كارشناس علوم ارتباطات و كارشناس ارشد جامعه شناسی

سابقه بازیگری و كارگردانی ٢٥ سال

سابقه نویسندگی تاتر:١٧سال

سابقه حضور در جشنواره های فجر .منطقه ای .دفاع مقدس.سوره. حصر ابادان.استانی خوزستان و هرمزگان.ملی خرمشهر.حصر ابادان. بچه های مسجد. رضوی 

آثار شاخص: پوست كلفت . به خنده گندم، آیا اگر من

 درباره "منسوخ"

بازیگران : فریده سلمانی نصرالهی .سعید حسن زاده. مهدیس مكرانی. دریا شریفی .مهتاب مكرانی . سلمه رضایی. ارمین خودستان. توفیق كنگی وكوروش سلمانی دهبارز

تهیه كننده :عقیل  پور عبدالله

انتخاب موسیقی : رضا ازاد دریایی

پخش موسیقی: رابعه هاشمی پور

طراح پوستر: یونس دهقانی

طراح نور :حمید الهیاری

فیلم و تیزر: ابوالفظل رهبری دانیال رنجبری 

قاسم نگاری علی چرزه

طراح گریم: ارش رحمانیان

فروش اینترنتی بلیط : سایت موزیكا

هماهنگی و مدیر تداركات و مدیر صحنه: عقیل پور عبدالله

گیشه: مقداد محبی

مدیر سالن: محمد درخشانی

 ارسال شده: ساعت: 8:08

کلمات کلیدی: "منسوخ"تازه ترین ، تئاتر تاگ بندر عباس

برچسب‌ها: فرهنگ و هنر