December 19, 2018 - ، ساعت 09:13
 
 
دست‌های پشت پرده در سینماهای بندرعباس
چرا «مغزهای کوچک زنگ زده» در سینما ستاره شهر اکران نشد؟


صبح ساحل ، هنری - صدف محمودی:مدیر سینمای ستاره  شهر می گوید تا کنون موفق به اکران فیلم «مغزهای کوچک زنگ زده» نشدیم، آن هم به این دلیل ساده که کانون پخش به علت بازی های مافیایی این فیلم را در اختیار ما نمی گذارد. این در حالی است که تبلیغات آن انجام شده بود و مردم منتظر اکران این فیلم در سینمای ستاره شهر هستند. 

به گزارش صبح ساحل پیشتر در گزارشی با عنوان «چنبره مافیا بر سیـــنمای هــــرمـــــزگان» در خصوص تبعیض های فراوانی که در اکران  فیلم ها صورت می گیرد نوشتیم، به گفته ی احمد اسفندنیا مدیر سینمای ستاره شهر یک سال و نیم پیش بندرعباس تنها یک سینما داشت و مافیای اکران تنها با آن سینما همکاری می‌کرد و از روزی که ما شروع به کار کردیم آن ها احساس خطر کردند و رسما کمر بستند تا ما را از پای در بیارودند.

اسفند نیا در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار صبح ساحل  در این خصوص عنوان کرد:  این اولین بار نیست و در خصوص فیلم های پرفروش بسیاری همین اتفاق مشابه رخ داده است، فیلم‌های مانند تنگه ابوغریب و داش آکل نیز به سینمای ستاره شهر نرسیدند. 

وی افزود: در این مدت با تمام پی گیری ها و سعی ما مبنی بر اکران  فیلم «مغزهای کوچک زنگ زده»  تلاش مان بی فایده بود و این چندمین بار است که مافیا چنین اقدامی را انجام می دهد  مردم این حق را دارند که  انتخاب کنند که چه فیلمی را در کجا ببینند اما  متاسفانه باز هم دست مافیا در کار است. علی رغم تمام تلاش هایی که کردیم جوابی نگرفتیم، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان نیز  ابراز عجز می کند و  در این میان حق ما و مردم در حال ضایع شدن است. 

مدیر سینمای ستاره شهر با بیان جزییات این اتفاق اشاره کرد: از سه هفته پیش از اکران فیلم های «مغزهای کوچک زنگ زده» و «لس آنجلس تهران»  به آن ها درخواست دادیم که  البته جفت این فیلم ها متعلق به یک شرکت پخش می باشند. طی تماس تلفنی در ابتدا گفتند این فیلم ها را به شما می دهیم و چند روز بعد باز تماس گرفتیم، حتی اجازه تبلیغ  برای هر دو فیلم مغزهای کوچک زنگ زده و لس آنجلس تهران را  نیز دادند. 

وی ادامه داد: در تماس بعدی گفتند که قرارداد این فیلم برای آن یکی سینما  در بندرعباس نوشته شده است  و در کمال ناباوری فیلم را به ما ندادند. بنده درخواست کردم که به هر دو سینما بدهید اما باز گفتند که صبر کنید تا چند روز پس از آن مشخص می شود.اسفندنیا متذکر شد: من متوجه شدم که مافیا سروقت این شرکت پخش رفته است و پس از آن به اداره کل فرهنگ و  ارشاد اسلامی  هرمزگان اطلاع دادم و درخواست کمک کردم که این موضوع را به وزارت خانه گزارش کند، اما  متاسفانه  اداره ارشاد  تنها با همان شرکت پخش تماس گرفت و همین جواب صبر کنید را گرفت. وی ادامه داد: اکنون که زمان پخش فیلم هست آن را هنوز به ما ندادند و زیر قول هایشان زدند، هرچه قدر از اداره ارشاد درخواست کردیم کاری کند که اجازه رخ دادن چنین اتفاقی را ندهد نشد که نشد.  

 اسفندیا اظهار کرد: متاسفانه اداره ارشاد به جای این که فکری به حال این قضیه بکند گارد می گیرد و واکنش منفی نشان می دهد ما تنها دو سینما هستیم که اداره ارشاد قادر به کنترل همین دو سینما نیست اگر پنج سینما بودیم چه می شد؟ پس چرا  این افراد پشت این میزها نشسته اند؟  وی با بیان  علت مصاحبه افزود: مردم  باید در جریان اتفاقاتی که در این شهر در حال رخ دادن است باشند، من از مردم بابت عدم اکران «مغزهای کوچک زنگ زده» عذر خواهی می کنم،  چرا که تبلیغاتش ر ا کار کردیم و مردم خوشحال شدند. 

اسفندنیا در پایان بیان کرد: ما تمام تلاش خود را می کنیم اما متاسفانه مافیا اجازه نمیدهد و از قرار معلوم افراد بسیاری در حال همکاری با مافیا هستند و خواهان نابودی سینمای ما هستند، آن هم سینمایی که دولت جمهوری اسلامی در آن سرمایه گذاری کرده  است. دولت برای احیای سینماها میلیاردها هزینه کرده که سینماها جان دوباره ای بگیرند اما یک سری افراد برای منافع شخصی خودشان نه منافع شرکتشان کارهایی می کنند که بقیه سینماها به زانو در بیایند. اما من این نوید و قول را به مردم می دهم که ما از پای در نمی آییم، محکم ایستاده ایم و کماکان برای آوردن فیلم های بهتر مبارزه می کنیم. به گزارش صبح ساحل در حال حاضر فیلم های «جاده قدیم» و «چراغ های ناتمام» در این سینما در حال اکران است.ارسال شده: ساعت: 7:59

کلمات کلیدی: احمد اسفندنیا ، موفق به اکران فیلم ، «مغزهای کوچک زنگ زده» ، نشدیم

برچسب‌ها: فرهنگ و هنر