December 14, 2018 - ، ساعت 16:01
 
 
قابل توجه مسئولان؛
استان هرمزگان جای آزمون و خطا برای مدیران کم تجربه نیست


صبح ساحل ، ورزشی - محمود رئیسی«محمودرضا امیاری» امروز به عنوان مدیرکل ورزش و جوانان هرمزگان معرفی میشود. 

«امیاری» معاونت توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان را در کارنامه خود دارد که این موضوع واقعا درد آور است که شخصی که هیچ سابقه مدیر یتی در کارنامه ندارد به یک باره  به عنوان مدیرکل استان هرمزگان معرفی می شود.

در چند روز گذشته بحث مدیرکلی محمد مهدی جهانبخش مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی  و معاون منابع انسانی شهرداری بندرعباس برسر زبان ها بود و حتی گفته میشود ایشان تمام کارهای اداری خود را برای این پست هم انجام داده بود که به یک باره نام محمودرضا امیاری که البته چند ماهی بود که  وزراتخانه می خواست حکم مدیرکلی‌اش راصادر کند ولی نمایندگان  استان در مجلس شورای اسلامی با این موضوع  مخالف  بودند. 

جهانبخش که در کارنامه ورزشی خودش معاونت ورزشی اداره کل ورزش و جوانان، رئیس اداره ورزش و جوانان قشم، مشاور ورزشی شهردار بندرعباس، استاد دانشگاه و قهرمانی در رشته دوومیدانی و نجات غریق کشور را دارد و دارای مدرک  تحصیلی فوق لیسانس مدیریت در ورزش می باشد گزینه بسیار خوبی برای مدیرکلی ورزش و جوانان استان بود 

همان گونه که علیرضا باقری معاون تربیتبدنی و سلامت آموزش و پرورش  هرمزگان، مظفر مهری خادمی معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان و حتی علی خواجه فینی معاون  جوانان اداره کل ورزش و جوانان می توانستند بر مسند مدیرکلی ورزش و جوانان استان قرار بگیرند. 

برای اهالی ورزش استان واقعا جای تعجب دارد که چگونه با داشتن نیروها  می توانند بومی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و استاندار به این جمع بندی رسیدند که یک نیرواز خارج از استان و مدیرکل ورزش و جوانان هرمزگان شود. 

خدمات غلامعلی دانشور  که از 22 آبان ماه سال 1391  به عنوان مدیرکل  ورزش و جوانان هرمزگان انتخاب شد برهیچ کس پوشیده نیست.

دانشور به عنوان یک نیروی توانمند تمام سعی و تلاش خود را برای ورزش و ورزشکاران این استان انجام داد و حال که بازنشسته شده است باید یک نیروی بومی جایگزین ایشان شد .

شنیده ها حکایت از این دارد که نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی به این توافق نرسیده اند که نیروی بومی بر صندلی مدیریت اداره کل ورزش و جوانان بنشیند که بعید می دانم این موضوع صحت داشته باشد ولی اگر واقعا این گونه باشد جای تامل دارد. در باره این انتصاب حرف و حدیث بسیار وجود دارد.

استان هرمزگان جای آزمون و خطا برای مدیران کم تجربه نیست و باید مسوولان استان و نمایندگان  به عنوان وکلای مردم درباره این انتصاب شفاف با مردم و رسانه ها سخن بگویند استان هرمزگان با داشتن نیروهای توانمند بومی در تمام حوزه ها به ویژه ورزش نیاز به نیروهای غیر بومی و کم تجربه نداردشاید بتوان گفت این انتصاب ها ،اعتماد عمومی مردم از نمایندگان خود را سلب خواهد کرد .آقایان نماینده، بیشتر از این به فکر ورزش هرمزگان باشید!!!

تخریب بومی‌‌ها توسط بومی‌ها جای تأسف دارد

همچنین نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در خصوص انتصاب مدیرکل جدید ورزش و جوانان استان هرمزگان، با اشاره به اینکه هرمزگانی‌ها مهمان‌نواز هستند اما نباید حقشان پایمال و تضییع شود، بیان کرد: گلایه بنده جدی و این احتمال وجود دارد در همین خصوص از وزیر ورزش و جوانان در صحن مجلس طرح سؤال کنم زیرا باوجود گزینه‌های مختلف داخل استان هرمزگان و موافقت مجمع نمایندگان و استاندار هرمزگان بر سر انتصاب آن‌ها، چه دلیلی دارد با انتصاب‌های اینچنینی جامعه ورزشی نگران و ملتهب شود.

حسین هاشمی تختی در گفت‌وگو با ایسنا،پیرامون انتصاب مدیرکل جدید ورزش و جوانان استان هرمزگان، افزود: ابتدا باید از زحمات آقای دانشور در مدت خدمتش تشکر و تقدیر کرد که زحمات زیادی را متقبل شد و تعامل مناسبی با مجمع نمایندگان استان هرمزگان داشت و در جمع‌بندی محاسن و معایبش نمره خوبی گرفت.

وی با بیان اینکه با توجه به تصویب قانون منع به‌کارگیری نیروهای بازنشسته در پست‌های دولتی، از وزیر ورزش و جوانان خواستیم که تا پایان هفته تربیت‌بدنی حکم آقای دانشور تمدید شود، اضافه کرد: وزیر ورزش و جوانان علی‌رغم رضایت از عملکرد آقای دانشور با اعلام اینکه ناچار به اجرای قانون است، مدیر جدیدی را منصوب کرد.

هاشمی تختی در خصوص روند معرفی جایگزین‌های دانشور، اظهار کرد: از زمانی که زمزمه‌های جابه‌جایی مدیرکل ورزش و جوانان استان هرمزگان به گوش رسید اصرار مجمع نمایندگان و استاندار هرمزگان به استفاده از نیروهای بومی بود.

وی با اشاره به اینکه در ابتدا گزینه نخست «علیرضا باقری» معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش‌وپرورش هرمزگان بود که وزارت ورزش و جوانان بنا به دلیل عدم زیرمجموعه بودن وزارت ورزش و جوانان و نزدیک بودن به سن بازنشستگی این گزینه را رد کرد، افزود: پس‌ازآن «جعفر غلامزاده» سرپرست اسبق سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس به‌عنوان دومین گزینه پیشنهاد شد که بازهم به دلیل عدم زیرمجموعه بودن وزارت ورزش و جوانان نیز این گزینه هم رد شد.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پس از آن مجمع نمایندگان به‌اتفاق بر روی گزینه «مظفر خادمی» معاون فعلی اداره کل ورزش و جوانان استان هرمزگان به جمع‌بندی رسیده و با امضای تمامی نمایندگان این گزینه به وزارت ورزش و جوانان معرفی شد، اضافه کرد: در همین نامه نفر دوم «علیرضا امینا زاده» معاون امور ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان بود که اصالتاً زاده لارستان اما بزرگ‌شده استان هرمزگان بود، نیز به‌عنوان نفر دوم به وزارت ورزش و جوانان معرفی شد که این دو فرد هم از سوی وزارت ورزش و جوانان مورد تأیید قرار نگرفتند.

هاشمی تختی با اشاره به اینکه در پایان «محمدمهدی جهانبخش» مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس، به دلیل تحصیلات مرتبط، زیرمجموعه بودن وزارت ورزش و جوانان، سابقه معاونت در اداره کل ورزش و جوانان و هرمزگانی بودنش به پیشنهاد استاندار و همچنین موافقت نمایندگان از جمله بنده، به وزارت ورزش و جوانان معرفی شد که بنده شاهد پافشاری و علاقه استاندار به انتصاب این نیروی بومی بودم.

وی با بیان اینکه این گزینه هم از سوی وزارت ورزش و جوانان رد شد، عنوان کرد: بنده هیچ مشکلی با «امیاری» مدیرکل جدید ورزش و جوانان استان هرمزگان ندارم اما گلایه بنده به این است که چرا باوجود چهره‌های ورزشی، تحصیل‌کرده و کارنامه دار هرمزگانی باید نیرویی از خارج استان به این سمت منصوب شود.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هرمزگانی‌ها مهمان‌نواز هستند اما نباید حقشان پایمال و تضییع شود، بیان کرد: گلایه بنده جدی و این احتمال وجود دارد در همین خصوص از وزیر ورزش و جوانان در صحن مجلس طرح سؤال کنم زیرا باوجود گزینه‌های مختلف داخل استان هرمزگان و موافقت مجمع نمایندگان و استاندار هرمزگان بر سر انتصاب آن‌ها، چه دلیلی دارد با انتصاب‌های اینچنینی جامعه ورزشی نگران و ملتهب شود.

وی با اشاره به اینکه امیدوارم وزارت ورزش و جوانان در این خصوص تجدیدنظر کند، بیان کرد: در غیر این صورت از ظرفیت‌ها و اهرم‌های قانونی نسبت به وزیر ورزش و جوانان استفاده خواهم کرد.

حسین هاشمی تختی نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در پایان با انتقاد از برخی افراد جامعه ورزش استان هرمزگان، خاطرنشان کرد: متأسفانه هر بار که نیروی بومی به وزارت ورزش و جوانان معرفی شد شاهد تخریب‌هایی از درون جامعه ورزش استان در جهت عدم انتصاب آن فرد شد درحالی‌که بنده خود فارغ از جناح و گرایش سیاسی افراد با انتخاب نیروی هرمزگانی موافق بوده و هرکاری در این زمینه انجام دادم اما سم‌پاشی‌ها و برخی تخریب‌ها از درون جامعه ورزش استان هرمزگان موجب شد تا تمامی نیروهای بومی معرفی‌شده از سوی وزارت ورزش و جوانان رد شوند.ارسال شده: ساعت: 7:59

کلمات کلیدی: «محمودرضا امیاری» ، مدیرکل ورزش و جوانان

برچسب‌ها: ورزش
 
 
هیئت رئیسه فوتبال هرمزگان مشخص شد

به تیم های آلومینیوم و شهرداری، زمین رایگان اختصاص می دهیم

رفع کمبودهای اماکن ورزشی هرمزگان در دستور کار است

دیدار نماینده مردم بندرعباس با مدیرکل ورزش و جوانان هرمزگان

سفر رضا زاده به بندرعباس چه گذشت