December 14, 2018 - ، ساعت 16:41
 
 
عامل اصلی باند مشروبات الکلی مرگبار در زندان به سر می‌برد؛
سرخوشی به قیمت مرگ 11 نفر و مسمومیت بیش از 125 نفر در بندرعباس


صبح ساحل ، حوادث -  اعظم رام :  عکس‌ها: محمد کرمی مصرف مشروبات الکی دست‌ساز، جان ١١نفر را گرفت و 126 نفر را بستری بیمارستان کرد.

شامگاه چهارشنبه گذشته چند نفر جوان و میان‌سال بدحال با علائم مسمومیت با الکل به بیمارستان شهید محمدی مراجعه کردند.

تا ظهر دیروز آمار پذیرش این افراد در بیمارستان به ١٣٧نفر رسید که از این تعداد ١١ نفر جان خود را از دست دادند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان دراین‌ارتباط گفت: از این تعداد مراجعه‌کننده، 60 نفر به دلیل آسیب شدید به کلیه‌ها دیالیز شده‌اند و 10 نفر نیز حالشان وخیم است.

دکتر فاطمه نوروزیان ادامه داد: در حال حاضر روند درمان این افراد که شمار آنان همچنان در حال افزایش است، در حال انجام است. 

وی سن این افراد رابین 17 تا 50 سال ذکر کرد و اظهار داشت: مراجعه‌کنندگان در گروه‌های چندنفره هستند و از محلات مختلفی که تحقیقات پیرامون آن ادامه دارد مبادرت به تهیه مشروب الکلی دست‌ساز کرده‌اند و با مصرف آن دچار مسمومیت شدید شده‌اند. دکتر نوروزیان یادآور شد: برخی افراد بستری‌شده اعلام کرده‌اند که دو روز قبل، از این نوع مشروب مصرف کرده‌اند که عوارض جدی آن اکنون آشکارشده است.

گفتنی است: هفته گذشته نیز دو نفربر اثر مسمومیت ناشی از مصرف الکل در بیمارستان شهید محمدی جان باختند. وی خاطرنشان ساخت: هفته گذشته نیز دو نفر براثر مسمومیت ناشی از مصرف الکل در بیمارستان شهید محمدی جان باختند و یک نفر دیگر نیز بدون اطلاع از بیمارستان فرار کرد.

رئیس باند تولید مشروب الکلی مرگبار

از زندان گروه را هدایت می‌کرد

 پلیس هرمزگان از همان لحظات اولیه وقوع این حادثه، به این موضوع ورود کرد و پس از تحقیقات و پی گیری موفق شدند یکی از سرنخ‌های اصلی این ماجرا که در زندان بندرعباس به سر می‌برد و در آنجا هدایت تیم را بر عهده داشت شناسایی کنند.

در این پرونده، مردی به همراه یک زن و شوهر جوان به‌عنوان متهم ساخت و توزیع مشروبات الکی تقلبی در بندرعباس دستگیر شدند. 

فرمانده انتظامی هرمزگان گفت: در پی اعلام مرکز پلیس 110 مبنی بر مسمومیت تعدادی از شهروندان براثر مشروبات الکلی موضوع به‌صورت ویژه در دستور پلیس قرار گرفت.

سردار عزیز الله ملکی ادامه داد: با تحقیقات گسترده پلیس امنیت عمومی استان، ابتدا یک نفر و پس‌ازآن زن‌وشوهری که در تولید و توزیع‌کننده بودند شناسایی و دستگیر شدند. 

به گفته وی این سه نفر که دارای سوابق قبلی در ارتباط با مشروبات الکلی هستند با استفاده از الکل واردشده از تهران، در کارگاه خانگی اقدام به تهیه مشروب الکلی دست‌ساز می‌کردند و به شهروندان می‌فروختند. 

سردار ملکی بابیان اینکه سر باند این گروه تهیه و توزیع مشروبات الکلی مرگبار در زندان به سر می‌برد خاطرنشان ساخت: این فرد که گروه را هدایت می‌کرد براثر همین جرم دستگیر و با قرار وثیقه 870 میلیون تومانی روانه زندان شده بود و از درون زندان واردات الکل از تهران به بندرعباس و هدایت سایر اعضای باند را انجام می‌داد. وی تأکید کرد که پلیس با اشراف اطلاعاتی بر پرونده تمرکز کامل داشته و به‌زودی پس از تکمیل تحقیقات، جزییات آن منتشر می‌شود.

عوارض جبران‌ناپذیر 

مصرف مشروبات الکلی دست‌ساز

مدیر گروه طب اورژانس دانشگاه در خصوص مسمومیت با مصرف مشروبات الکلی دست‌ساز گفت: مصرف 50 سی‌سی از این نوع مشروب دست‌ساز منجر به مرگ حتمی و مصرف 30 سی‌سی موجب تاری دید و درنهایت نابینایی می‌گردد. 

دکتر سید اشکان طبیب زاده افزود: با توجه به اینکه این نوع مشروب آثاری مانند سرخوشی را برای مصرف‌کننده به دنبال ندارد بنابراین فرد به‌قصد رسیدن به سرخوشی مبادرت به مصرف بیشتری می‌کنند که به‌محض افزایش دوز مصرف، دچار تهوع، سرگیجه و تاری دید و نهایتاً کاهش سطح هوشیاری و ایست قلبی می‌شوند.

به گفته وی با توجه به اینکه علائم مسمومیت با این نوع الکل ممکن است 6 تا 12 ساعت بعد از مصرف بروز کند، چنانچه افرادی کمتر از 6 تا 12 ساعت گذشته از این نوع مشروبات الکلی مصرف کرده‌اند و هنوز علائمی ندارند و یا دارای علائم خفیف سرگیجه و تهوع و تاری دید هستند سریعاً به مراکز درمانی مراجعه تا اقدامات درمانی انجام شود.ارسال شده: ساعت: 8:00

کلمات کلیدی: مصرف مشروبات الکی ، دست‌ساز ، جان ١١نفر را گرفت ، 126 نفر را بستری ، بیمارستان ،

برچسب‌ها: حوادث
 
 
قطار بندرعباس از مسير روسيه به اروپا وصل مي شود

ازدواج و طلاق در هرمزگان افزایش یافت

ترنم عطر وجود حضرت علی اصغر(ع) در هرمزگان

حوزه انتخابی میناب، رودان، جاسک و بشاگرد 2 نماینده در مجلس خواهد داشت

«شهرداری» در ساری یک امتیاز شیرین گرفت