December 19, 2018 - ، ساعت 09:12
 
 
فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش:
اشراف اطلاعاتی در دریا برقرار است


صبح ساحل ، سیاسی - فرمانده منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی مستقر در بندرعباس گفت: با توجه به موقعیت خاص و ویژه بندرعباس در دهانه ورودی خلیج فارس، منطقه های یکم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دروازه بانان آن هستند.

به گزارش ایرنا دریا دار دوم مجتبی محمدی ، اظهار داشت: منطقه یکم نداجا با توجه به استقرار در هرمزگان، مجاورت تنگه هرمز و موقعیت راهبردی این استان از نقطه نظر نظامی، دارای اهمیت خاصی برای نیروهای مسلح است.

وی ادامه داد: منطقه یکم نداجا بزرگ ترین و مهمترین یگان عملیاتی و بزرگترین لشکر ارتش جمهوری اسلامی از لحاظ نیروی انسانی و تنوع تخصص ها و تجهیزات محسوب می شود.

دریا دار دوم محمدی یاد آور شد: هر کدام از جزیره های هرمزگان بواسطه برخورداری از فرودگاه مثل یک ناوهواپیمابر هستند و اینها مواهب خدادادی در اختیار استان قرار دارد، فعالیت این نیرو از استان خوزستان و دهانه اروند رود تا خلیج گوادر در پسابندر مرز دریایی جنوبی کشور است که این اهمیت نیروهای دریایی جمهوری اسلامی را نشان می دهد.

فرمانده منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی مستقر در بندرعباس اظهار داشت: اشراف اطلاعاتی برقرار است و می دانیم چه کسی وارد و یا خارج می شود و با ابزارها و سایر تجهیزات همه تحرک ها رصد می شود، تنوع تجهیزاتی این امکان را فراهم کرده که فعالیت ها و تحرک نیروهای فرامنطقه ای را تا شعاع 100 کیلومتری مورد رصد قرار دهیم.

فرمانده منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی مستقر در بندرعباس بیان داشت: اشراف اطلاعاتی بر روی نیروهای فرامنطقه ای به نحوی است که می توان آنرا به بانک اطلاعاتی پلیس درباره مجرمان یک محله تشبیه کرد.

دریا دار دوم محمدی ادامه داد: اگر در محله ای دزدی شود پلیس می داند باید سراغ چه کسانی برود و در خصوص نیروهای فرامنطقه ای هم چنین شناختی وجود دارد و این اشراف اطلاعاتی به حدی رسیده که در بانک های اطلاعاتی برای نیروهای فرامنطقه ای شناسنامه الکترونیکی ایجاد شده و در مواقع لزوم می توان از آن استفاده کرد.ارسال شده: ساعت: 8:59

کلمات کلیدی: دریا دار دوم مجتبی محمدی ، مجاورت تنگه هرمز ، موقعیت راهبردی ، اهمیت خاصی ، نیروهای مسلح

برچسب‌ها: سیاست
 
 
نمایش صلابت و شجاعت ارتش جمهوری اسلامی در کرانه خلیج فارس

مراسم یادبود پرواز 655

جزییات معافیت‌های پزشکی در گفت‌وگو با سردار کمالی

نمایش اقتدار نیروهای مسلح در پاسداری از خلیج فارس

دیدارنمایندگان هرمزگان با وزیردفاع