December 14, 2018 - ، ساعت 17:00
 
 
آغاز عملیات اجرایی پروژه آبشیرین‌کن پارسیان


صبح ساحل ، اقتصادی -  در مراسمی ، پروژه آب شیرین کن ۱۵میلیون متر مکعبی پارسیان کلنگ زنی شد.حسن شاهرخی مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان در این مراسم با بیان اینکه این پروژه در ۳ فاز احداث خواهد شد، عنوان کرد: ظرفیت تولید این آب شیرین کن در فاز نخست ۵۰هزار متر مکعب در روز است و آب پروژه های دو منطقه ویژه پارسیان و لامرد را تامین خواهد کرد. همچنین درافق این طرح تولید روزانه 750 هزار متر مکعب آب پیش بینی شده است.

شاهرخی با بیان اینکه فاز نخست ظرف مدت 2 سال به پایان خواهد رسید، اضافه کرد: پروژه آب شیرین کن ۱۵ میلیون متر مکعبی منطقه ویژه صنایع انرژی برپارسیان توسط کنسرسیوم شرکت های مشارکتی احداث می شود.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان خاطرنشان کرد: این آب شیرین کن با هدف تامین آب صنایع مستقر در پارسیان و آب شرب شهرستان پارسیان و سایر موارد استفاده ای احداث خواهد شد.

استاندار هرمزگان نیزگفت: پروژه شیرین سازی آب با سرمایه گذاری بخش خصوصی درمنطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان با هدف تامین آب صنایع وشهرستان پارسیان احداث می شود.

فریدون همتی بیان داشت: فعالیت و کار در استانهای جنوبی و محروم به مانند رزم در جبه های جنگ است و از ثواب زیادی برخوردار است.وی با تاکید بر اینکه تحریم ها نمی تواند مانعی بر فعالیت های اقتصادی وصنعتی کشور باشد، عنوان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی کشور باید ازظرفیت بخش خصوصی در امر سرمایه گذاری و انجام پروژه های مهم داشته باشیم. 

همتی با اشاره به فعالیت های اقتصادی در منطقه ویژه صنایع انرژی برپارسیان، خاطرنشان کرد: دولت از تمامی سرمایه گذاران و علاقمندان به حوزه سرمایه گذاری حمایت خواهد کرد.

استاندار هرمزگان افزود: در سال جاری شاهد کلنگ زنی احداث 2 پروژه پتروشیمی به همراه احداث نیروگاه برق جهت تامین برق مورد نیاز صنایع مستقر در منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان خواهیم بود که این پروژه ها می تواند تاثیربسزایی در اقتصاد کشور و منطقه داشته باشد. 

وی با تاکید بر حمایت از سرمایه گذاران خاطرنشان کرد: طی مذاکرات انجام شده 10 میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی جهت تخصیص به پروژه های معرفی شده از سوی منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان مشخص شده است و سرمایه گذاران نگرانی نسبت به تسهیلات بانکی نداشته باشند.

استاندار هرمزگان از عملیات احداث بندر منطقه ویژه صنایع انرژی برپارسیان بازدید کرد و در جریان آخرین وضعیت روند احداث این بندر قرارگرفت.

در جریان سفر یک روزه استاندار هرمزگان به شهرستان پارسیان پروژه آب شیرین کن پارسیان با ظرفیت تولید 15 میلیون متر مکعب در سال کلنگ زنی شد و عملیات اجرایی فاز اول این پروژه  برای تولید 50 هزار متر مکعب آب در روز آغازشد.

این پروژه با حجم سرمایه گذاری 450 میلیارد تومان توسط بخش خصوصی طی دو سال به مرحله بهره برداری خواهد رسید.

 

 
ارسال شده: ساعت: 7:59

کلمات کلیدی: پروژه آب شیرین کن ، ۱۵میلیون متر مکعبی ، کلنگ زنی ، پارسیان ،

برچسب‌ها: اقتصاد
 
 
قطار بندرعباس از مسير روسيه به اروپا وصل مي شود

ازدواج و طلاق در هرمزگان افزایش یافت

ترنم عطر وجود حضرت علی اصغر(ع) در هرمزگان

حوزه انتخابی میناب، رودان، جاسک و بشاگرد 2 نماینده در مجلس خواهد داشت

«شهرداری» در ساری یک امتیاز شیرین گرفت