December 19, 2018 - ، ساعت 01:30
 
 
یک نماینده مجلس:
روحانی به ترامپ فهماند روزگار کدخدایی آمریکا سپری شده است


صبح ساحل ، سیاسی - ذوالقدر در مجلس گفت: رییس‌جمهور کشورمان با متانت و خونسردی به ترامپ فهماند که روزگار کدخدایی آمریکا بر جهان پایان یافته است.

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت‌وگو با ایسنا، درباره دستاوردهای سفر رییس جمهور به نیویورک گفت:‌ رییس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل خروج آمریکا از برجام را محکوم کرد.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: ترامپ از موافقت نامه ای خارج شد که قدرتهای مطرح جهان با توافق یکدیگر مدت زیادی را صرف تنظیم مفادش کردند اما رییس جمهور آمریکا در اقدامی غیرقانونی و خلاف رویه و عرف بین‌الملل به همه اقدامات کشورهای اروپایی، روسیه، چین و ایران و حتی سیاستمداران قبلی آمریکا پشت پا زد.

وی با مقایسه اظهارات ترامپ و روحانی، محتوای سخنرانی رییس‌جمهور کشورمان را عقلانی‌تر دانست و افزود: سیاستهای خصمانه و منفعت‌طلبانه‌ای که آمریکا در دوران ترامپ به اجرا گذاشته است جهان را به سمت آشوب و نابسامانی و هرج و مرج سوق می‌دهد.

این نماینده در مجلس خاطرنشان کرد: سخنان رییس‌جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل و رایزنی‌های دو و چندجانبه ایشان و وزیر امور خارجه که در حاشیه این نشست برگزار شد از یک سو و معرفی وزرای اقتصاد و تعاون در هفته پیش‌رو از سوی دیگر بستری را به وجود خواهد آورد تا نابسامانی‌های  اقتصادی را به سمت ثبات و آرامش سوق دهد.ذوالقدر خطاب به رییس کل بانک مرکزی گفت: شما همه راههای تنظیم بازار ارز را رفتید. صرافی‌ها هم اجازه معامله طلا و ارز را پیدا کردند و نرخ ارز هم در سامانه نیما دو سه نرخی شد اما باز هم مشخص نشد که ریشه تداوم افزایش افسار گسیخته قیمت ارز چیست؟ بانک مرکزی و تیم اقتصادی دولت اشکال کار را هر چه سریعتر با دقت بیشتری شناسایی و در جلسه غیرعلنی همه جاری مجلس به اطلاع نمایندگان مردم برسانند.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: اینطور که شایعه شده نرخ‌گذاری ارز شبانه در کشور ترکیه انجام می‌شود. مدیران اقتصادی دولت باید هر چه سریعتر ریشه‌های این نابسامانی‌ها را با تصمیمات درست بخشکانند. قطعا عامل این وضعیت باندهای مافیایی است که باید هر چه سریعتر شناسایی و اقداماتشان بی‌اثر شود.وی خواسته فعالان اقتصادی را تثبیت نرخ ارز اعلام کرد.ارسال شده: ساعت: 8:38

کلمات کلیدی: سیده فاطمه ذوالقدر ، درباره دستاوردهای ، سفر رییس جمهور به نیویورک

برچسب‌ها: سیاست
 
 
هم گله کردم، هم نامه کتبی دادم

انتظارمان معرفی سه وزير زن در کابینه دولت است

وزارت‌ورزش به درآمد تبلیغات بین مسابقات هم راضی است

ذوالقدر: بعید است مجلس با افزایش سه برابری عوارض خروج از کشور موافقت کند

ولایت پدر در ازدواج دختران زیر ١٣ سال محدود است