December 14, 2018 - ، ساعت 11:16
 
 
رییس کل دادگستری استان هرمزگان خبر داد:
دستگیری عاملان تولید و توزیع مشروبات الکلی مرگبار در بندرعباس


صبح ساحل ، حوادث -  اعظم رام :" تا به امروز 246 نفر در اثر مسمومیت ناشی از مصرف مشروبات الکلی  به مراکز درمانی  استان مراجعه کردند که از این تعداد 140 نفر مرخص شدند ، 19 نفر  جان سپردند، 131 نفر در حال دیالیز هستند، 7 نفر بدحال هستند و یک نفر نابینا شده است " .

این آمار  را دکتر فاطمه نوروزیان مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تا  دیروز  عصر (دهم مهرماه) اعلام کرد و گفت: از این تعدادآمار پذیرش شدگان،  10 نفر شان خانم هستند".

یک هفته است که بحث مسمومیت های مشروبات الکلی دست ساز بحث داغ رسانه ها و فضای مجازی است که هر روز این آمار در حال تغییر است و حکایت از آن دارد که هنوز  افرادی هستند آگاهانه و یا ناآگاهانه علیرغم دیدن و شنیدن  آمار فوتی ها  و هشدار مسوولان امر در خصوص عدم مصرف این نوشیدنی دست ساز و خطرناک ،  این نوشیدنی را مصرف می کنند و هر روزه به آمار  پذیرش مراکز درمانی می افزایند.

دستگیری هفت نفر از عوامل تولید و عرضه مشروبات دست ساز در این بین، مسوولان انتظامی و قضایی در تحقیقات و پیگیری های شبانه روزی  تمام سعی شان این است که هر چه سریعتر عاملان این حادثه مرگبار را دستگیر کنند و به سزای اعمالشان برسانند که اواخر هفته گذشته 3 نفر در این رابطه دستگیر شدند و بررسی این پرونده ادامه داشت تا اینکه دیروز   رئيس كل دادگستري استان هرمزگان از دستگیری هفت نفر از عوامل تولید و عرضه مشروبات دست ساز در بندرعباس خبر داد و اینکه  یک کارگاه ساخت مشروبات الکلی کشف و پلمب و 55 لیتر مشروبات الکلی دست‌ساز نیز کشف شد. 

حجت الاسلام والمسلمین اکبری گفت: در پی مسمومیت ده‌ها نفر بر اثر مصرف مشروبات الکلی دست ساز  در شهرستان بندرعباس و با اجراي طرح‌ ضربتي مقابله با توزیع کنندگان در استان،یک باند تولید و توزيع مشروبات الكلي منهدم و عوامل ارتكاب جرم دستگير و تحت تعقيب قرار گرفتند.

وی اظهار داشت: با توجه به تبعات ناشی از تولید و توزیع مشروبات الکلی دست ساز در شهرستان بندرعباس و مسمومیت ده‌ها نفر بر اثر مصرف این مشروبات، دستورات قضایی به منظور برخورد قانونی و بدون اغماض با عوامل اصلی صادر و دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بندرعباس  فرآیند تحقیقات را آغاز نموده  که در نتیجه آن ؛متهمان اصلی شناسایی و تحت تعقیب قرار گرفته اند.

رئیس شورای قضایی استان هرمزگان در ادامه افزود: در نتیجه اقدام به موقع دستگاه قضایی و با اجرای طرح ضربتی مقابله با توزیع کنندگان مشروبات الکلی در شهرستان بندرعباس یک باند تولید و توزیع مشروبات الکلی شناسایی و منهدم شد و در همین راستا ؛ یک کارگاه ساخت مشروبات الکلی کشف و پلمب و 55 لیتر مشروبات الکلی دست‌ساز نیز کشف و ضبط شده است .

وی در ادامه افزود: تاکنون هفت نفر متهم به عنوان عوامل اصلی تولید و فروش مشروبات الکلی شناسایی و دستگیر شده اند و عملیات شناسایی و دستگیری سایر متهمین ادامه دارد. 

توقیف یازده فروند لنج مملو از مشروبات 

الکلی در آب های ساحلی

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با اشاره به توقیف یازده فروند لنج مملو از مشروبات الکلی در آب های ساحلی استان هرمزگان طی سه ماه اخیر؛ از برخورد قاطع و بدون اغماض دستگاه قضایی استان با پدیده شوم قاچاق ،تولید و توزیع مشروبات الکلی خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری تأکید کرد: با توجه به این مطلب که مصرف مشروبات الکلی از عوامل تولیدکننده جرائم خشن از قبیل قتل  و ایراد ضرب و جرح عمدی می باشد ؛ طی هفته های اخیر و  در جلسات متعدد دستورات ویژه‌ای جهت برخورد قاطع با عوامل قاچاق ، تولید و توزیع مشروبات الکلی به ضابطان قضایی در سطح استان هرمزگان ابلاغ شده است.

مشروبات الکلی ، جان  34 نفر را گرفت

سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: درحال حاضر 151 نفر در اثر مصرف الکل به دلیل مسمومیت همچنان در مراکز درمانی و بیمارستانی در پنج استان کشور بستری هستند و تاکنون 220 نفر نیز ترخیص و درمان شده اند.مجتبی خالدی روز سه شنبه  دهم مهرماه جاری اظهار داشت: همچنین از ابتدای مهرماه تاکنون34نفر به دلیل مصرف الکل تقلبی فوت کرده اند. 

وی توضیح داد: در هرمزگان19نفر، خراسان شمالی 6 نفر، البرز 6 نفر، فارس یک نفر فوت کرده و 2 نفر در استان کهگیلویه و بویراحمد دچار مرگ مغزی شده اند.

این درحالی است که ایرج حریرچی سخنگوی وزارت بهداشت روز گذشته اعلام کرد از 16 شهریورماه تاکنون 460 فرد مسموم شده با الکل به بیمارستان مراجعه کرده اند که از این تعداد تاکنون 42 نفر فوت شدند.

که 93 درصد افراد فوتی مرد بودند. به گفته وی، جوان‌ترین فرد فوت ‏شده یک زن 19 ساله و مسن‌ترین فرد یک مرد 57 ساله بوده است.

41 درصد مسمومان الکل مربوط به محدوده سنی 26 تا 35 ‏سال بوده و از مجموع 460 مسموم مراجعه کننده در این بازه زمانی 177 نفر بستری و 241 نفر مرخص شدند.

170 نفر از این ‏افراد نیز دیالیز شده و 16 نفر نابینا شده اند. البته آمار مسمومان منطبق با آمار استان‌هایی که مصرف بالاتری دارند، نیست.‏ارسال شده: ساعت: 8:20

کلمات کلیدی: دکتر فاطمه نوروزیان ، تا به امروز 246 نفر ، مسمومیت ناشی ، مصرف مشروبات الکلی ، مراکز درمانی

برچسب‌ها: حوادث
 
 
عرضه داروی چینی و تقلبی در بندرعباس تکذیب شد

واژگونی وانت‌نیسان23 کشته و مجروح داد

غذا با طعـم مــرگ

افزایش 24 درصدی اهدای خون در هرمزگان

هرمزگان، امسال عاری از وبا